Granuliniai degikliai – sprendimas, dėl savo privalumų sulaukiantis vis didesnio populiarumo

Jei granulinis katilas – šilumos įrenginys, bent jau teoriškai žinomas dažnam (o gal – netgi ir sėkmingai naudojamas ne vienerius metus), tai terminas granuliniai degikliai, tikėtina, gali sukelti kur kas daugiau neaiškumų. Šiame straipsnyje plačiau aptarsime, kas yra granuliniai degikliai bei apžvelgsime pagrindinius pliusus, kuriais pastarieji pasižymi. Išduosime paslaptį: tikėtina, liksite maloniai nustebę, jog perėjimas prie granulinio kuro naudojimo gali būti kur kas paprastesnis bei reikalaujantis mažiau finansinių investicijų nei galėjote pagalvoti.

Granuliniai degikliai – kas tai?

Granuliniai degikliai – tai įrenginiai, kuriuos, greitai ir paprastai galima sumontuoti ant įvairių modelių, su iš priekio atidaromomis durelėmis kieto kuro katilų – tiek naujų, tiek senų. Tiesa, priklausomai nuo katilo modelio, kai kuriais atvejais gali prireikti nestandartinės degiklio degimo kameros. Dėl to šio projekto įgyvendinimo kaina šiek tiek išauga, tačiau, įvertinus žemiau aptariamus granulinių degiklių privalumus, akivaizdu, jog tai – visais atžvilgiais atsiperkanti investicija.

Kokiais privalumais pasižymi granuliniai degikliai?

Natūralu, jog sprendimas įsigyti vieną ar kitą buityje naudojamą daiktą priimamas tik tada, kai pastarasis, lyginant su iki šiol naudojamu, turi daugiau privalumų. Išsamiau aptarsime, kuo Jums galėtų būti naudingas perėjimas nuo patalpų ir vandens šildymo mediena, briketais, anglimi, skystu kuru ar gamtinėmis dujomis, prie granulinio kuro.

Finansinė nauda

Granuliniai degikliai lyginant su granulinio katilo įsigijimu, žinoma, kainuoja gerokai pigiau. Tad, jei pinigai yra svarbiausias aspektas, trukdantis pereiti prie šios rūšies kuro naudojimo, granuliniai degikliai – geras sprendimas.

Ne mažiau reikšmingas faktas, norintiems sutaupyti  – dujinių degiklių suderinamumas su prastesnės kokybės, pigesnėmis granulėmis. Naudojant pastarąsias, sąskaitą už šildymo sezoną sumažėja maždaug 200 eurų.

Universalumas

Universalumas, kalbant apie granulinius degiklius, pasireiškia keliais aspektais. Visų pirma, iš Galius.lt asortimente esančių skirtingų granulinių degiklių komplektų, galima išsirinkti kainos (žinoma, neatsiejamos nuo įrenginio techninių parametrų) atžvilgiu priimtiniausią.

Daliai pirkėjų svarbus niuansas, jog, nusprendus į dabartinį katilą įmontuoti degiklį, pasikeitus aplinkybėms, ir vėl bus galima grįžti prie įprastai naudojimo kuro. Degiklio nuėmimo procesas, net ir tai darant pirmą kartą, užtrunka vos kelias minutes. Aišku, klausimas, ar patiems išbandžius granulinių degiklių ir granulių privalumus, to dar norėsis.

Efektyvumas

Granuliniai degikliai vertinant degimo efektyvumą – tai itin racionalus sprendimas.  Šie prietaisai sudegina granules labai aukštoje temperatūroje, o tai leidžia išgauti iš kuro daugiau šilumos. Su aukštu degimo efektyvumu yra susijęs ir faktas, jog granulės yra supakuotos ir tolygiai deginamos, o tai sumažina nuostolius ir padidina šilumos gamybą.

Ekologiškumas

Renkantis šildymo sprendimą, derėtų galvoti ne tik apie savo patogumą ir finansinę naudą, bet ir ekologiją. Granuliniams degikliams, kurių veikimas yra švarus, ir šiuo atveju galima dėti pliusą. Lyginant su kai kuriomis kitomis šildymo sistemomis, granuliniai degikliai išskiria gerokai mažiau dūmų ir kitų kenksmingų medžiagų. 

Automatizacija

Granuliniai degikliai gali būti naudojami daugumos kietojo kuro katilų automatizacijai, reiškiančiai patogų bei paprastą kuro tiekimą ir deginimo procesą reguliaciją.

Granuliniai degikliai – sparčiai populiarėjantis, įvairiais privalumais pasižymintis šildymo sprendimas. Žinoma, kaip ir bet kurioje situacijoje, kas tinka kaimynui, nebūtinai turi būti geriausias sprendimas jums. Svarbu konkrečiai įvardinti savo turimus poreikius bei galimybes ir objektyviai įvertinti, ar granuliniai katilai yra su pastaraisiais suderinami.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių