Į biblioteką – ne tik knygų

Autorės nuotr.: bibliotekininkė E. Ramanauskienė (dešinėje) su meniškos prigimties skaitytoja I. Aleksiejiene.

Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Agluonėnų filiale aktyviai lankosi apie 300 skaitytojų.
„Mūsų seniūnijos žmonės šviesūs, trokštantys kultūros“, – sakė bibliotekininkė Erika Ramanauskienė. Penktadienio popietę neužsidarė Agluonėnų bibliotekos durys: vienas po kito jas varstė nuo penkiamečių iki garbaus amžiaus skaitytojų. Vaikams įrengta žaisloteka, kur jie gali konstruoti žaislus, kol mamos renkasi knygas. Tačiau bibliotekininkė E. Ramanauskienė apgailestavo, kad kaimas senėja – vaikų mažėja. Vienoje iš gražiausių gyvenviečių dažniausiai įsikuria brandaus amžiaus žmonės. Bibliotekoje sutikta nuolatinė lankytoja agluonėniškė Afemija Jurgelevičienė krūvą laikraščių, tarp jų ir „Bangą“, išsinešė namo. „Abu su sūnumi skaitome, – patikino viena iš vyriausių skaitytojų. – Aš ne tik skaitau – ir pati kartais parašau. Ir dabar ruošiuosi „Bangai“ brūkštelėti apie kandidatus į prezidentus.“ Dar pridūrė, kad Agluonėnų klojimo teatre vaidino 10 metų.
Pasak E. Ramanauskienės, čia gyvena daug kūrybiškų, šviesių žmonių, kuriems reikia knygų, renginių. Ji buria juos bibliotekoje, kur eksponuojami agluonėniškų kūrybiniai bandymai. Neseniai čia lankytojai grožėjosi Rimos Žadeikienės kompozicijomis iš samanų. Balandžio mėnesį savo pirmąją tapybos darbų parodą surengė senjorė Irena Aleksiejienė.
Asta GUSTIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių