Įgriuvos Veiviržėnų kelyje – nerimas dėl saugumo

Išplovos tvarkymo darbus teko atidėti. Dabar netrukus ruošiamasi įrengti surenkamus paviršinio vandens nubėgimo latakus ir bus sutvarkyta.

Į „Bangos“ redakciją kreipėsi Veiviržėnų gyventojai, klausdami, kada gi bus sutvarkytas kelias Klaipėda–Veiviržėnai–Endriejavas. Nuslinkęs šlaitas ir įgriuva kelia pavojų važiuojant keliu transporto priemonėmis, gyventojai baiminasi ir sako, kad gali sulaukti nelaimės. „Banga“ domėjosi, kokia yra situacija dabar ir ko yra imtasi, kad būtų užtikrintas saugumas.


Eismo sąlygos pavojingos
Praėjusiais metais ties į Veiviržą įtekančiu Aisės upeliu, kuris driekiasi po keliu, sankasos šlaitas nuslinko du kartus. Prasidėjus rudeniniams lietums, ir vėl šlaitas garmėjo žemyn. Dėl nuošliaužos kelias vietoje dviejų juostų turi vieną. Yra ir dar viena įgriuva kelyje važiuojant į Veiviržėnus nuo automagistralės pusės. Ją esą jau imta tvarkyti.
„Kodėl nerašote apie įgriuvas, kurių niekas netvarko? Na, ir kas, kad televizija rodė. Pas mus situacija kelyje darosi pavojinga“, ‒ priekaištus išsakė veiviržėniškiai.
Praėjusį ketvirtadienį susisiekus su Veiviržėnų seniūnijos seniūne Edita Sluckiene ji informavo, kad įgriuvos, esančios važiuojant link Pėžaičių, jau imtasi ir ji bus užtaisyta. „Kita įgriuva sudėtinga. Važiuojant link Šukaičių kaimo nuslinko šlaitas. Ten upelis teka“, ‒ apie sudėtingą situaciją aiškino seniūnė. Ji papasakojo, kad jau praėjusiais metais kelio Pėžaičiai‒Veiviržėnai atkarpoje vyko remontas, tačiau po to, kai buvo priduotas kelias, neilgai trukus atsirado įgriuva. Seniūnė atskleidė, kad kelią remontavusi įmonė jį turėjo prižiūrėti net 5 metus, tačiau esą bankrutavo, ir dabar tenka kelininkams įgriuvą tvarkyti.
„Dėl nuošliaužos važiuojant link Šukaičių kaimo iškart kreipėmės į „Kelių priežiūrą“, tačiau viską apsunkina biurokratija. Atrodo, ekstra situacija, kurią reikia spręsti greitai, tačiau viskas turi būti dokumentuota – tai užtrunka ir viskas vyksta ilgai, ‒ paaiškino seniūnė. ‒ O žmonės reaguoja, skambina. Eismo saugumo nėra, ypač važiuojant link Šukaičių kaimo – vienas priešais kitą važiuojantiems žmonės kyla pavojus sukelti eismo įvykį. Žmonės jaudinasi – ruožas pavojingas, o judėjimas didelis.“
Tiesa, ketvirtadienį Veiviržėnų seniūnijos seniūnė E. Sluckienė informavo, kad minėtame kelyje link Šukaičių yra padėti betoniniai atitvarai – jie ir liks iki pavasario, kol nebus padarytas kelio projektas. „Dar projektą darys, tai kada bus darbai atlikti – visai neaišku“, ‒ komentavo E. Sluckienė.


Savivaldybė svertų neturi
Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas patvirtino, kad klausimą dėl įgriuvų Veiviržėnuose Savivaldybė pradėjo kelti dar liepos mėnesį. „Dėl nuošliaužos – ten vieta sudėtinga, jei neklystu, tai yra „Natura 2000“ teritorija („Natura 2000“ pavadinimu kurtas vieningas specialių saugomų teritorijų Europos ekologinis tinklas, pagal Aplinkos ministerijos informaciją – aut. past.) ir techninis sprendimas bent Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) matymu yra sudėtingas. Jie nenori rizikuoti ir perka projektavimą tos vietos sutvarkymui, nes ten yra upelio vaga. Techniniai sprendimai, kaip sutvirtinti šlaitą, nėra paprasti. Kol nenupirks projektavimo, o vėliau – rangovo – nieko nebus“, ‒ papasakojo meras ir pridūrė, kad lapkričio paskutinę savaitę kalbėjosi su LAKD vadovu Remigijumi Lipkevičiumi ir prašė užtikrinti tinkamą saugumą, gal atitvarus padaryti. Mat kelias Veiviržėnuose esąs geras, ir kas pirmą kartą važiuoja bei nežino, kad yra nuošliauža, gali nepastebėti. Mero manymu, vairuotojai gal ir nebus patenkinti, nes dėl atitvarų smarkiai susiaurėja kelias, bet esą svarbu, kad kas nenuvažiuotų nuo šlaito.
„Tuomet LAKD vadovas pažadėjo saugumu pasirūpinti. Jei atitvarai pastatyti, vadinasi, sureagavo, ‒ komentavo B. Markauskas. ‒ Mes, kaip Savivaldybė, neturime svertų. Jeigu projektas keliui reikalingas, laukia ilgos procedūros.“ Mero nuomone, viską apsunkina tai, kad Savivaldybei nepriklauso kai kurie regioniniai keliai.
„Nesame dėl to laimingi. Praėjusią savaitę komandiruotėje Briuselyje ir su kitais merais kalbėjau, visur yra tokia problema. Visi yra už tai, kad rajono kelius, ne automagistralinius, reikėtų perduoti su finansavimu savivaldybėms. Mes bent žinotume, kad keliai yra mūsų atsakomybėje ir greičiau tvarkytumėmės. Dabar, kadangi tai ne Savivaldybės turtas, mes negalime nieko padaryti, ‒ aiškino rajono vadovas. ‒ Tai turėtų svarstyti Vyriausybė. Panaši situacija yra ir su kelių valymu – gavau nemažai signalų, kad regioniniai keliai nėra laiku nuvalomi ir barstomi, o mes, kaip Savivaldybė, vėlgi turime priekaištus išklausyti.“


Stengėsi dalį sutvarkyti
LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vadovė Aušra Ramoškaitė „Bangą“ pirmadienį informavo, kad iki metų pabaigos bus paskelbtas kelio Nr. 2202 Klaipėda‒Veiviržėnai‒Endriejavas nuo 31,414 iki 33,600 km projektavimo pirkimas, nes ruožas turi būti sutvarkytas iš esmės. „Po to, kai bus atliktas projektavimas, bus skelbiamas pirkimas rangos darbams atlikti. Iki kol bus sutvarkytas ruožas, AB „Kelių priežiūra“ užtikrina saugų eismą kelio ženklais, stebi situaciją ir pagal galimybes užtaiso išplovas kelio dangoje“, ‒ teigiama atsakyme. Paaiškinta, kad išplovos, esančios minėtame kelyje ties 30,1 km, tvarkymo darbai buvo suplanuoti lapkričio mėnesį, bet darbus teko atidėti, nes esant tokioms oro sąlygoms negalima atlikti betonavimo darbų.
„Dabar situacija tokia: važiuojamoji dalis sutvarkyta, netrukus ruošiamasi įrengti surenkamus paviršinio vandens nubėgimo latakus. Planuojama kitą savaitę šiuos darbus užbaigti. Dėl antrosios išplovos, esančios ties 33,43 km, AB „Kelių priežiūra“ yra stabilizavusi situaciją, pritaikiusi atitinkamas eismo organizavimo priemones (apsauginiai betoniniai atitvarai, kelio ženklinimas, greitis sumažintas iki 30 km/val. ir pan.), užtikrinančias saugų eismą. Kaip buvo minėta, ši išplova bus tvarkoma iš esmės – bus nupirkti projektavimo darbai, parengtas projektas ir pagal jį atlikti rangos darbai“, ‒ informuojama LAKD atsakyme.

Monika CALZONAITĖ
Editos SLUCKIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių