• 25 gegužės, 2022
|

Iš Gargždų kilęs futbolininkas debiutavo Lietuvos rinktinėje

Šalia Gargždų miesto stadiono užaugęs Benas ŠATKUS (21 m.) nuo vaikystės degė svajone tapti futbolininku. Darbas, ryžtas, valia laiptelis po laiptelio jį artino svajonės išsipildymo link. Beveik prieš penkerius metus jis išvyko savo įgūdžių tobulinti į Vokietiją, o šį rugsėjį debiutavo Lietuvos futbolo rinktinėje.

„Lietuvos rinktinės komanda yra vieninga, nėra jokių ginčų, pykčių, visi suprantame, dėl ko susirinkome“, – neabejoja B. Šatkus.

Žaidžia Vokietijoje

Šiuo metu Benas žaidžia Vokietijos FC „Nürnberg“ komandoje. „Mano pirma komanda žaidžia antroje Bundeslygoje, o aš rungtyniauju dublerinėje šio klubo komandoje, priklausau U-21 komandai. Žaidžiame ketvirtoje Vokietijos lygoje“, – paaiškino Benas. Vokietijoje jis jau penkeri metai, į svečią šalį atvyko nemokėdamas kalbos, būdamas vos 16-os. Akademijoje praleido pirmuosius trejus metus, o jau užpraėjusią vasarą pasirašė pirmąją savo sutartį (dvejų metų) kaip profesionalus futbolininkas.

Šį rugsėjį Benas papildė Lietuvos futbolo rinktinės gretas. „Man paskambino treneris Valdas Ivanauskas, pasikalbėjome. Sakė, jog stebi mano žaidimą ir susitiksime rugsėjį stovykloje. Buvo nepakartojamas jausmas. Tikėjau, kad kada nors būsiu rinktinėje, tačiau labai maloniai nustebau, kad tai įvyko dabar“, – sakė Benas. Dar daugiau teigiamų emocijų jis patyrė atvykęs į stovyklą. O per pirmąsias varžybas buvo startiniame vienuoliktuke. „Rinktinės komanda yra vieninga, nėra jokių ginčų, pykčių, visi suprantame, dėl ko susirinkome. Atmosfera puiki tiek vyrų rinktinėje, tiek U-21 vaikinų, nes pagal amžių galiu žaisti ir šioje komandoje, tai treneriai kaskart pasveria, kur geriau mane paskirti, galima laviruoti“, – dėstė pašnekovas.

Jaučia palaikymą

Beno Vokietijos klubas kaskart jį privalo išleisti į rinktinės rungtynes, yra paskelbiamos iš anksto numatytos datos. „Rugsėjį dvejos varžybos, spalį dvejos ir lapkritį dvejos, tai yra trys datos, kada būnu iškviestas į rinktinę. Vienintelis minusas, kad Vokietijoje ketvirta lyga neturi pauzės, jiems tuo metu taip pat vyksta varžybos, tad jas tenka man praleisti. Tačiau aukštesnėse lygose taip nėra, būna rinktinių pertraukos, pauzės“, – pasakojo pašnekovas.

Anot jo, visos rinktinės varžybos, kiek jis žaidė, įspūdingos ir ilgam išliks atmintyje: „Žinoma, įsimintiniausias debiutas, kai rungtyniavome su Šiaurės Airija, jį gerai prisiminsiu visą gyvenimą. Po to buvo bulgarai. O žaisti su italais buvo vienos iš mano svajonių išsipildymas. Rungtyniavau visą antrą kėlinį. Rezultatas buvo liūdnas ir neparankus mums, bet džiaugiausi gavęs šansą. Paskui iškovojome pergalę Vilniuje prieš bulgarus. Tai buvo pirmoji mano pergalė žaidžiant rinktinėje. Vėliau akistata su šveicarais, tai panašaus kalibro komanda kaip vokiečiai, daug jų žaidėjų yra Vokietijos lygose, juos stebiu, tad buvo nuostabu žaisti su jais.“

Benas net neabejoja, kad jo žaidimu rinktinėje didžiuojasi tėvai, kurie buvo nustebę, kad taip greit viskas įvyko. Kai rinktinės rungtynės vyko Lietuvoje, tėvai visada dalyvavo, palaikė iš tribūnų: „Jaučiau jų palaikymą.“

Treniruotė veja treniruotę

Penktus metus Vokietijoje gyvenantis Benas sako pripratęs prie šios šalies ritmo. „Laisvai kalbu vokiškai, jaučiuosi savas, turiu draugų, dabar daugiau net vokiečių nei iš Lietuvos. Kai baigsis ši sutartis, norėčiau ir toliau žaisti Vokietijoje, tačiau neatmetu ir kitų didžiųjų futbolo šalių: Olandijos, Belgijos“, – atvirai kalbėjo pašnekovas. Anot jo, pernai dėl pandemijos beveik nebuvo varžybų sezono. „Metus buvau be varžybų praktikos. O šiemet nuo liepos mėnesio prasidėjo visapusiškas pasiruošimas, sezonas startavo rugpjūtį. Dabar reguliariai žaidžiu, gaunu iškvietimus į rinktinę“, – sakė Benas.

Futbolo aikštelėje neišvengiama emocijų, nenuspėjamų atakų.

Vokietijoje Benui treniruotės vyksta rytais. Antradieniais–ketvirtadieniais po dvi. Tuomet jis kone visą dieną praleidžia treniruočių bazėje: vyksta treniruotė, tada pietų pertrauka, poilsis, žaidimo analizė, vėl pasiruošimas treniruotei, treniruotė ir tada masažai. Išvažiuoja iš namų ryte ir grįžta vakare. O kitomis dienomis, kai yra po vieną treniruotę, jis toliau dirba su privačiu treneriu. Futbolininkui lieka laisvas tik sekmadienis, tuomet su draugais važiuoja pasižvalgyti ir į kitus miestus, pavalgyti, apsilanko kine ir pan. Profesionaliam futbolininkui labai svarbi mityba, subalansuotas poilsis.

Paklaustas, ar vis dar stebi Gargždų „Bangos“ žaidimą, atsakė, kad tikrai nėra atitrūkęs ir, jei tik yra galimybė, žiūri tiesiogines transliacijas net važiuodamas autobusu. Jo nuomone, šį sezoną jau reikia iškentėti, o kitą jis neabejoja, kad „Bangai“ seksis geriau. Prieš didžiąsias metų šventes Benas planuoja grįžti namo, aplankyti artimuosius.

Asm. albumo nuotr.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių