Įsibėgėja bulviakasis

Šią saulėtą savaitę smulkieji ūkininkai ir gyventojai intensyviai kasa bulves. Šiemet jie deklaravo apie 200 ha plotų. Dauguma augina savo reikmėms.

Bulvių laukuose tankiai sustatytų maišų eilės byloja apie gausų derlių.

Vainotiškės kaime, Veiviržėnų seniūnijoje, ūkininkai Angelė ir Alfredas Alminauskai, su vaikais ir talkininkais rinkdami gumbus, patvirtino, jog šios gerai užderėjo. Baltos, geltonos ir raudonos bulvės, kurių veislių jie nežinojo, užaugo didelės, gumbų daug. „Cheminėmis trąšomis netręšėme – tik mėšlu“, – teigė gyvulių laikantys ūkininkai. A. Alminauskienė vylėsi, kad bulvės nepradės pūti kaip pernai.

Pasak jų, 20 arų užaugintų bulvių užteks ne tik savo šeimai, giminaičiams, gyvulių pašarams.

Alminauskų teigimu, bulviakasis prasidėjo įprastu laiku. Anot jų, kaimynai jau spėjo nusikasti. Beje, bulviakasyje kaimo žmonės padeda vieni kitiems.

Ližių seniūnaitijos (Endriejavo seniūnija) seniūnaitė Ingida Lygnugarienė pasakojo, jog šią savaitę kaime prasidėjęs didysis bulviakasis. Kiekviena šeima auginanti bulvių nuo 10 iki 50 arų savo reikmėms. „Niekas nesiskundžia derliumi. Šiemet nepuolė nei vabalai, nei ligos, – sakė ji, savo ūkyje auginanti vidutinio ankstyvumo veislių bulves. – Žmonės džiaugiasi palankiu oru, kad gali surinkti sausas. Dabar jos beveik nepūva.“

I. Lygnugarienė pridūrė, jog žmonės sodina įvairių veislių bulves tikėdamiesi, kad bent kuri iš jų užderės.

Šį savaitgalį bulviakasis dar labiau įsibėgės – gyventojai skubės sudoroti derlių, kol neprapliupo lietus.

Šią savaitę Gargždų turguje bulvių kainos svyravo nuo 50 centų iki 1,20 Lt už kilogramą.

Šiemet smulkieji rajono ūkininkai ir gyventojai deklaravo apie 200 ha bulvių plotų. Jie augina savo reikmėms nuo 10 arų iki 1 ha.

Preliminariais skaičiavimais, iš hektaro prikasama vidutiniškai po 30 tonų.

Seniau bulviakasis baigdavosi rugsėjo pabaigoje, tačiau paplitus kitoms veislėms, jis tapo gerokai ankstesnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių