Išlydėta šimtmečio abiturientų karta

Pastangų atpildo metas: „Neo Group“ premijos gabiausiems „Vaivorykštės“ abiturientams

Aidint gausiems aplodismentams ir artimųjų džiaugsmo šūksniams, vakar įteikti 242 brandos atestatai šimtmečio Klaipėdos rajono abiturientams. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnaziją baigė 186 moksleiviai, Veiviržėnų Jurgio Šaulio – 31, Priekulės Ievos Simonaitytės – 25.

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, išrinkti ir penki geriausi 2018-ųjų metų rajono abiturientai. Visi „Vaivorykštės“ ugdytiniai – Dominykas Špelveris, Julija Anužytė, Rugilė Petruokaitė, Gabrielė Gedvilaitė ir Lukas Jankauskas. Jiems po 400 Eur premijas įteikė rajone įsikūrusios bendrovės „Neo Group“ generalinis direktorius Ruslanas Radajevas.


Gargždų „Vaivorykštės“ gimnaziją šiemet baigė 7 abiturientų klasės. Šventėje abiturientai pademonstravo nepriekaištingą stilių. Tiek dailiosios lyties atstovės, tiek jaunuoliai buvo kruopščiai apgalvoję savo įvaizdį iki pačių smulkiausių detalių. Po iškilmių dauguma „Vaivorykštės“ abiturientų vakarojo Drevernoje įsikūrusioje sodyboje „Strykis“.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Irena Pintverytė džiaugėsi, kad jau 10 metus „Bangos“ laikraščio redaktorės Vilijos Butkuvienės iniciatyva tęsiama premijų įteikimo tradicija. „Investicijos į jaunimą yra mūsų pačių geresnė ateitis, nes požiūris į gabius, kuriančius jaunus žmones yra svarbiausias mūsų tautos ir valstybės išlikimo garantas. Gabiausiųjų rajono abiturientų įvertinimas įkvepia tiek esamas, tiek ateities kartas siekti mokslo aukštumų, kurios padės ieškoti atsakymų į sudėtingiausius mūsų laikų klausimus“, – teigė Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redaktorė V. Butkuvienė. Premijų mecenatas – „Neo Group“. Bendrovės generalinis direktorius R. Radajevas abiturientams linkėjo neužkibti ant prestižinių profesijų kabliuko. Drąsiai bandyti, nebijoti suklysti, nesiteisinti prieš nieką ir svarbiausia – atrasti save.Investicija į ateitį

Tradicija rinkti penkis rajono gabiausiuosius „Bangos“ laikraščio iniciatyva puoselėjama jau dešimt metų. Iki šiol laureatams premijas teikdavo UAB „Mars Lietuva“ (apdovanoti 46 moksleiviai!), o šiemet premijų teikimo misiją perėmė UAB „Neo Group“. Socialiai atsakinga bendrovė yra viena iš daugiausia remiančiųjų VšĮ „Gargždų futbolas“, o premijas gabiausiems abiturientams įvardija kaip ateities investiciją. Projekto partneris – Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius.

Penki gabiausieji abiturientai, kaip ir ankstesniais metais, buvo išrenkami Švietimo skyriuje, susumavus trijų geriausiai išlaikytų valstybinių brandos egzaminų rezultatus. Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Gotlibienė pastebėjo, jog geriausiųjų penketukas per daug nenustebino, mat šių abiturientų pavardės Švietimo skyriui jau žinomos iš Lietuvos ir rajono įvairių olimpiadų, tad stebuklų neįvyko.

Šiemet rajono moksleiviai gavo net 15 šimtukų iš anglų kalbos valstybinio brandos egzamino, po 1 šimtuką gauta iš matematikos ir biologijos valstybinių brandos egzaminų, tačiau maksimaliu įvertinimu negalima pasidžiaugti nei iš istorijos, nei iš lietuvių kalbos valstybinių brandos egzaminų. „Tačiau visi abiturientai šiais mokslo metais laikę brandos egzaminus, gaus brandos atestatus ir bus įgiję vidurinį išsilavinimą, t. y. 100 proc. Iš viso 134 abiturientai iš 10 laikytų valstybinių brandos egzaminų gavo 86–99 balų įvertinimus, o 2017 metais tokių abiturientų buvo tik 70. Taigi, padaryta pažanga, džiaugiamės valstybinių brandos egzaminų įvertinimais“, – sakė N. Gotlibienė.

Vienam – biochemija, kitam – psichologija

Gabiausiojo 2018-ųjų metų Klaipėdos rajono abituriento titulą iškovojęs gargždiškis Dominykas Špelveris „Bangai“ prisipažino apie UAB „Neo Group“ premiją net nesvajojęs, mat egzaminai atrodė sunkūs. „Žinoma, daug ruošiausi, visose srityse esu maksimalistas. Todėl ir metiniai įvertinimai buvo geri. Pasiekę valstybinių brandos egzaminų rezultatai taip pat nudžiugino. Gavau 100 balų įvertinimą iš matematikos, 99 – iš lietuvių, 97 – iš chemijos, 96 – iš biologijos ir 94 – iš anglų kalbos. Daugiausia ruošiausi chemijos užduotims. Planuoju studijuoti Vilniaus universitete biochemiją, kad ateityje galėčiau kurti vaistus ir taip prisidėti prie ligų gydymo, būti tyrinėtoju, dirbti genų inžinerijos srityje“,– savo ateities planus atskleidė rajono talentas.

Dominykas užsiminė, kad mokslo prioritetą dar pradinėse klasėse išgrynino tėvai, kurie skatino siekti geriausių rezultatų, o vėliau pačiam atsirado noras vis tobulėti. Kur išleis „Neo Group“ skirtą 400 Eur premiją, Dominykas ilgai nesvarstė: „Mokslams, su universitetu susijusioms išlaidoms, atitinkamai literatūrai ir pan.“

Net du šimtukus (iš anglų kalbos ir biologijos) savo kolekcijoje turi Julija Anužytė, o iš lietuvių kalbos surinko 90 balų. „Žinia, kad man skiriama premija – nuostabi. Kaip ir įvertinimai. Tai staigmena, šventė! Pastarieji metai buvo kupini iššūkių. Kad pasiekčiau norimų rezultatų, teko daug dirbti, apsišarvuoti kantrybe ir užsispyrimu. Papildomai pas korepetitorių mokiausi anglų kalbos, o dėl biologijos egzamino labai daug padėjo mano mokytoja Raimonda Mankevičienė“, – sakė Julija, kuri ketina studijuoti Vilniaus universitete psichologiją.

Papildys santaupas

„Maloni staigmena, nes nieko nebesitikėjau“, – prisipažįsta kita „Neo Group“ įsteigtos premijos laureatė Rugilė Petruokaitė. „Norėjau iš visų egzaminų surinkti nuo 86 iki 100 balų įvertinimus, kad baigčiau su pagyrimu, tačiau neišėjo. Svajojau gauti bent vieną šimtuką – irgi nepavyko. Tad nuleidau rankas, o ši geriausiojo abituriento nominacija ištaisė visą situaciją. Daug ruošiausi, stengiausi, tad giliai širdy laukiau atpildo“, – atvirai sako Rugilė, kuri iš biologijos valstybinio brandos egzamino surinko 99 balus, iš anglų kalbos – 96, iš lietuvių – 94, iš chemijos – 92. Papildomai ji lankėsi tik pas anglų kalbos korepetitorių (2 metus), dėl kitų dalykų plušėjo namuose ir pamokose.

Rugilė planuoja studijuoti Vilniaus arba Kauno universitete mediciną. Regi save šeimos gydytojo ar, pavyzdžiui, endokrinologo pozicijoje – dar svarsto. Tačiau operacijų daryti neketina, chirurgija netraukia. Vasaros mergina taip pat neleidžia veltui – dirba stovykloje „Žilvitis“ indų plovėja. „Tai ir darbas, ir malonumas. Suplauni indus po valgio, ir gali atostogauti. Uždirbtus pinigus kaupiu, esu kaupikė. Tad ir premiją pridėsiu prie santaupų. O vėliau jau nuspręsiu, ką pirkti“, – sakė gargždiškė.

Sėkmę lėmė natūralus domėjimasis

99 balai iš anglų kalbos valstybinio egzamino, 95 – iš lietuvių kalbos ir 93 – iš istorijos – šie balai geriausiojo 2018-ųjų metų abituriento vardą garantavo gargždiškei Gabrielei Gedvilaitei. „Daug ruošiausi, tačiau, kad bus taip gerai – nesitikėjau. Studijuosiu Vilniaus universitete kinų kalbą, kultūrą. Manau, tai labai perspektyvu ir įdomu. Premiją pataupysiu. Kaip tik ieškau buto sostinėje nuomai, tai gali prireikti“, – svarstė mergina.

400 Eur premiją studijų reikmėms ketina pasilikti ir Lukas Jankauskas, iš anglų kalbos gavęs 100 balų įvertinimą, iš matematikos – 96, iš informacinių technologijų – 90. „Rezultatai manęs nei nuvylė, nei nustebino. Yra tokie, kokie yra. Aš mėgstu konkuruoti, visada stengiuosi būti pirmas, nors atvirai to ir nedemonstruoju. Mačiau, kad kiti galbūt dar labiau stengėsi, tačiau ne visiems pavyko atskleisti savo gebėjimus egzamino dieną. Mano sėkmę lėmė natūralus domėjimasis tiksliaisiais dalykais, man pačiam tai įdomu, todėl neatsitiktinai rinkdamasis studijas prioritetą teiksiu Klaipėdos universitetui, informacinių technologijų sričiai“, – kalbėjo „Vaivorykštės“ gimnazistas, Jonušų kaime gyvenantis Lukas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių