Išskirtinės karjeros bendramoksliai žavėjosi „Kranto“ švyturiais

Gargždų „Kranto“ progimnazijoje gegužės 3 dieną vyko karjeros diena. Joje lankėsi buvę gargždiškiai bendramoksliai, iki šių dienų išlikę draugais, – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas ir filosofas, humanitarinių mokslų daktaras, profesorius, akademikas Alvydas Jokubaitis.
Susitikime su svečiais dalyvavo 5–8 klasių mokiniai, kurie savo laimėjimais jau siekia ugdyti profesinį kryptingumą, sąmoningą profesijos pasirinkimą, nuosekliai ir kryptingai ugdo inžinerinę kompetenciją. Progimnazijos mokiniai A. Ivanausko komandinėje matematikos uždavinių sprendimo konkurse yra laimėję I, II prizines vietas, informatikos ir informacinio mąstymo konkurse „Bebras“ I vietą, Tarptautiniame matematikos konkurse „Pangea“ – antrąjį etapą, Vakarų Lietuvos regiono 5–8 kl. mokinių olimpiadoje III vietą, Klaipėdos rajono matematikos olimpiadoje dvi I vietas ir III vietą, XVII Lietuvos 5–8 kl. biologijos olimpiadoje 1 vietą. Mokiniai tikslingai vyksta į STEM centro užsiėmimus Tauragėje, nuolat įstaigoje vyksta robotikos užsiėmimai, dalyvaujama tiriamosiose veiklose, mokslinėse konferencijose.
Susitikime garbingi svečiai A. Latakas ir A. Jokubaitis atvėrė mokyklinių laikų prisiminimų dėžutę, kuriai daugiau nei 40 metų – vienas kitą papildydami prisiminė, kaip buvo statoma Gargždų II vidurinė. A. Latakas, rodydamas į aktų salės sceną, paminėjo muzikos ansamblį, kurį subūrė ir kuriame grojo su bendraminčiais. O norint groti reikėjo rasti ir perklausyti įvairių dainų (nuo to laiko atsirado pomėgis – vinilų kolekcionavimas). Kitas jaunatviškas pomėgis – naktimis vairuoti tėvų mašiną – nenuėjo veltui, padėjo tapti ralio čempionato sidabro medalio laimėtoju, sporto meist­ru. A. Jokubaitis prisipažino, kad pirmą kartą bendrauja su tokia jauna auditorija, nes įprastai jo klausytojai – studentai. Prisipažino, kad prie jo filosofo kelio prisidėjo šviesaus atminimo istorijos mokytoja I. Kalvaitienė, juokavo, kad progimnazijos mokiniams anksti dar domėtis filosofija. Mokiniams buvo pateikta užduotis atspėti, kas yra kiunkė, koks mėgstamiausias Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus patiekalas. Mokiniai įvardijo, kokioje vietoje filosofas priėmė Pirmąją Komuniją.
Svečių lūpose atgijo mokykloje dirbusių mokytojų pavardės, prisiminimai, kaip budėdavo prie valgyklos, kaip vienas kitą įleisdavo į valgyklą ne savo pertraukos metu. Beje, po susitikimo su mokiniais buvo pasiūlyta užeiti į valgyklą, išsirinkti norimą patiekalą ir kartu papietauti.
Svečiai apžiūrėjo Švyturių parodą, skirtą 2024 m. Švyturių metams (išsirinko labiausiai jiems patikusius), kurią inicijavo technologijų mokytojas Vytautas Brazauskas, su mokiniais pagaminęs 130 švyturių. Dalis Švyturių iškeliaus į paro­dą Klaipėdoje, dalis – į Ventės ragą. Generalinį direktorių sužavėjo progimnazijos šokių kolektyvo „Skraja“ (šokių mokytoja Vaida Zacharevičienė) pasirodymai. Jis atsisveikindamas pažadėjo, kad pakvies kolektyvą pakoncertuoti Klaipėdoje ant molo, progimnazijos mokinius į edukacines išvykas susipažinti su Klaipėdos jūrų uostu.
Gera buvo stebėti, kaip šelmiškais sąmojais buvę Gargždų 2-osios vidurinės mokyklos draugai A. Latakas ir A. Jokubaitis džiaugėsi mokykla (A. Jokubaičio atmintyje ji išlieka geriausia mokykla) bei tiesiog buvimu šalia. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mus aplankę svečiai vienai pamokai tapo švyturiais, padedančiais rasti kelią į karjeros uostą.
„Kranto“ progimnazijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių