• 28 rugsėjo, 2022
|

Jaunieji šachmatininkai – nuotolinėse šachmatų pirmenybėse

Baigėsi tris dienas trukusios įvairių amžiaus grupių moksleivių nuotolinės Lietuvos šachmatų pirmenybės. Jose dalyvavo 185 jaunieji šachmatininkai, prikaustyti prie kompiuterių. Gal per stipriai pasakyta „prikaustyti“, bet įtampos buvo pakankamai. Mat dėl sukčiavimo prevencijos techniniai reikalavimai buvo ganėtinai dideli.

Nurimus aistroms, išnagrinėjus visas apeliacijas, skelbiami galutiniai rezultatai, ir mes galime pasidžiaugti BĮ Sporto centras šachmatų grupių 12 ugdytinių pasiekimais.

Skubame paskelbti, kad Lietuvos M10 pirmenybių sidabras pas mus, Gargžduose! Gargždų „Minijos“ progimnazijos trečiokė Auksė Zonytė sugebėjo užlipti ant nugalėtojų garbės pakylos. Nors pakeliui buvo visko: ir fantastinis startas, ir apmaudūs du pralaimėjimai gerose pozicijose pirmenybėms artėjant į pabaigą, ir užtikrintas finišas. Tiesa, buvo galimybė tapti ir Lietuvos čempione. Bet tai palikime ateičiai. Auksės sąskaitoje 6 taškai iš 9 galimų, ir šiandieną tarp M10 ji Lietuvoje antra. O tai mums svarbiausia.

Mažųjų turnyre, bet B8 grupėje kovojęs Oskaras Kušlikis prie lentos surinko 3,5 taško, buvo dešimtas tarp aštuonmečių berniukų. Tai vertiname kaip labai gerą pasiekimą, mat Oskarui tik kovo 1 dieną sukaks šešeri. O jis jau kaip lygus su lygiais kovojo aštuonmečių turnyre.

Atkaklios kovos dėl vietų pirmame dešimtuke B10 grupėje vyko tarp Lietuvos pajėgiausiųjų. Iš mūsiškių šiose kovose dalyvavo Šarūnas Juknius bei Dominykas Kušlikis. Abu jie surinko po 5,5 taško. Tarp 34 dalyvių Šarūnas buvo septintas, o Dominykas aštuntas. Tai labai aukštos vietos. Turėjome galimybių net pakilti aukščiau, bet likimas mums pašmaikštavo – burtai varžybų pabaigoje ėmė ir suvedė mūsiškius kautis tarpusavyje. Šioje grupėje dar kovojęs Domantas Juknius buvo 29-oje vietoje (3 taškai prie lentos).

Kitas mūsiškis Matas Valaika įnirtingai kovėsi B12 grupėje. Jis surinko 5 taškus, buvo 14-oje vietoje tarp 36 šios grupės dalyvių. Varžybų viduryje, turėdamas 4 taškus iš 5 galimų, Matas balansavo ties prizininkų riba, bet finišo link, grumiantis su pačiais pajėgiausiais, jo rezultatas šiek tiek suprastėjo. Nepaisant to, Mato pasiekimas vertinamas kaip ganėtinai aukštas, nes daugumoje kovojo su viršutinėje lentelės dalyje likusiais šachmatininkais.

Ypač stipri kompanija susirinko B14 grupėje. Tarp 28 dalyvių čia kovėsi 4 mūsiškiai: Dovydas Spevak, Domas Andrijauskas, Arvydas Žiūra ir Raigardas Sermontis. Po keturių turų D. Spevak turėjo 4 taškus ir buvo išsiveržęs į lyderius. Bet tolimesnė varžybų eiga susiklostė ne pagal mūsų scenarijų, nepavyko išsilaikyti grupės viršūnėje. Nepaisant to, Dovydas paskutiniame ture iki pat pabaigos pretendavo į B14 bronzos medalius. Deja, nepalankūs pagrindinių konkurentų rezultatai mus nustūmė į šeštąją vietą. Gerai kovojo šioje grupėje ir kiti, ypač D. Andrijauskas. Tik nepasisekė jam varžybų finiše. Domas surinko 4,5 taško ir buvo šešioliktoje vietoje. A. Žiūra su 4 taškais 19-oje vietoje. O varžybų debiutantas R. Sermontis surinko vieną tašką ir varžybas baigė 27-oje vietoje.

Septintoje vietoje tarp visų M14 grupės dalyvių buvo Dovilų pagrindinės mokyklos moksleivė Jogailė Paliulytė. Kadangi tai buvo jungtinis turnyras su M12 grupės merginomis, Jogailė su 4 taškais iš 9 galimų buvo 17-oje vietoje tarp visų 27 dalyvių.

Pats stipriausias – jungtinis BM16-BM18 grupių turnyras. Tarp 28 dalyvių vienintelis mūsiškis Domantas Antužis bandė atlaikyti visos Lietuvos pajėgiausių žaidėjų spaudimą. Sakykim, Domantui puikiai pavyko. Jis prie lentos surinko 4 taškus, buvo bendroje 21-oje vietoje, o tarp B18 jam pripažinta šeštoji vieta Lietuvoje.

Pirmenybėse dalyvavo beveik visi aktyviausieji Sporto centro grupių jaunieji šachmatininkai – nuotolinio žaidimo mėgėjai. Jie bemaž visą karantino laikotarpį šioms varžyboms ruošėsi, todėl kai kurie rezultatai tikrai puikūs. Nepasisekė tiktai vieninteliam D. Antužiui, kuris buvo užregistruotas varžyboms, bet paskutinėmis dienomis sugedo jo kompiuteris. Telefonu ar planšete žaisti buvo draudžiama. Operatyviai pakeitus į kitą kompiuterį, prieš pat varžybų startą ėmė ir nesuveikė vaizdo kamera, nors iki šiol normaliai veikė. Danieliui neleista startuoti. Apmaudo buvo daug, nes Danielius varžyboms buvo gerai pasirengęs, ir laukėme gero jo pasirodymo.

Pirmenybės įvyko, bet ugdymo procesas tęsiasi. Bemaž kiekvieną vakarą renkamės vis į naujus turnyrus ir žaidžiame. Tarp mūsų ugdytinių karantino metu vyksta savotiškas nuotolinių turnyrų maratonas, kur nugalėtojų irgi laukia apdovanojimai. Ir, žinoma, laukiame tos dienos, kada galėsime susitikti gyvai. O tai žymiai smagiau, nes vieni kitų jau ganėtinai pasiilgę.

Zigmas BITINAS

BĮ Sporto centro šachmatų treneris

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių