Jaunimas domėjosi policijos pareigūno profesija

Klaipėdos apskr. VPK Klaipėdos r. PK viršininkas R. Stasiulis, bendruomenės pareigūnė D. Pipirienė, Klaipėdos apskr. VPK Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus vyr. specialistė A. Studencova.

Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate atvirų durų dienoje gausiam būriui jaunuolių pareigūnai pristatė savo profesiją. Kriminalistinių tyrimų tarnybos ekspertai supažindino su jų darbui naudojamomis priemonėmis, taip pat jaunimas galėjo apžiūrėti ginklus (jie buvo be šaudmenų), pareigūnams skirtus automobilius, stebėjo kinologių pasirodymą su tarnybiniais šunimis.


Svarbu užtikrinti saugumą
„Džiaugiuosi prieš 20 metų pasirinkęs būtent pareigūno profesiją. Linkiu, kad ir jūs, jei pasirinksite šį kelią, didžiuotumėtės nuveiktais darbais. Mūsų raktiniai žodžiai – ginti, saugoti, padėti“, ‒ akcentavo Klaipėdos apskrities VPK Klaipėdos rajono PK viršininkas Ramūnas Stasiulis ir pridūrė, kad galbūt atvirų durų diena paskatins susidomėti pareigūno darbu.
Komisariate aukštesniųjų klasių Ketvergių, Dovilų pag­rindinių mokyklų moksleiviai, Priekulės Ievos Simonaitytės, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistai ir Lietuvos verslo kolegijos studentai turėjo galimybę stebėti, kaip vyksta darbas, iš arti pamatyti pareigūnams skirtą amuniciją, net apžiūrėti asmenų sulaikymo kameras.
„Esame atviri visuomenei, bendruomenei, ypač jaunimui, nes be jų mūsų ateitis būtų miglota, ‒ įsitikinęs komisaras R. Stasiulis. ‒ Savo žiniomis ir patirtimi siekiame pritraukti jaunimą, supažindinti su mūsų profesija, kuri yra patraukli, naudinga ir reikalinga. Be policijos pareigūnų nepraeina beveik nė vienas įsimintinesnis įvykis, visur dalyvaujame.“ Jis akcentavo, kad Lietuvos policija yra viena iš svarbiausių institucijų šalyje. Esant dabartinei geopolitinei situacijai, labai svarbu užtikrinti saugumą. Anot viršininko R. Stasiulio, šiuo metu yra sustip­rinti patruliavimai, strateginių objektų apžiūra ir kontrolė.
„Įvairių problemų kasdienybėje yra daug, bet visos – išsprendžiamos, žinoma, ne be visuomenės pagalbos: policijos rėmėjų, saugios kaimynystės grupių veiklos“, ‒ pabrėžė komisariato viršininkas R. Stasiulis.
Klaipėdos apskrities VPK Klaipėdos r. PK viršininkas „Bangai“ atskleidė, kad pareigūnų šiuo metu trūksta. Tačiau komisaras patikino, kad dabar policijos prestižas aukštas, ji yra persitvarkiusi, moderni, pareigūnams suteikiamos visos socialinės garantijos, laiku mokami atlyginimai, duodama uniforma, pritaikyta metų laikui.


Romantiką keičia atsakomybė
Klaipėdos apskrities VPK Klaipėdos r. PK bendruomenės pareigūnė Diana Pipirienė atskleidė, kad policijos darbe romantikos mažai. „Kiekviena diena kupina iššūkių, reikia reaguoti, daug adrenalino. Policijos pareigūnai dažniau susiduria su negatyviomis emocijomis. Su žmonėmis bendraujame stresinėse situacijose“, ‒ atvirai pasakojo D. Pipirienė. Kiekvienas pareigūnas dirba su racijomis, taip pat reaguodami į iškvietimus bei patruliuodami gatvėse, renginiuose pareigūnai prie aprangos segasi vaizdo kameras. Taigi, visos situacijos įrašomos.
Klaipėdos apskrities VPK Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus vyriausioji specialistė Aurelija Studencova jaunuoliams teigė, kad mėgstamas darbas teikia ir malonumą: „Grįžti iš darbo su šypsena žinodamas, kad galėjai padėti žmonėms, būti arčiau jų. Džiaugiuosi, kad mes, bendruomenės pareigūnai, esame arčiausiai žmonių.“

Jaunuoliai turėjo galimybę pasėdėti pareigūnų automobilyje, įjungti sireną.

Poste – tarnybinis šuo
Klaipėdos apskrities VPK Klaipėdos r. PK yra ir permainų: nuo praėjusių metų liepos mėnesio Reagavimo skyriuje dirba tyrėja, atliekanti kinologo funkciją – Gabija Girdvainytė ir jos keturkojė partnerė vokiečių aviganė Luna.
Klaipėdos rajono PK viršininkas R. Stasiulis „Bangai“ sakė, kad tai, jog komisariate dirbtų ir tarnybinis šuo, buvo visų bendra iniciatyva. Komisariate buvo įrengtas voljeras specialiai tarnybiniam šuniui. Kinologas su tarnybiniu šunimi atlieka specialias funkcijas, pavyzdžiui, narkotinių medžiagų paiešką. R. Stasiulis pasidžiaugė, kad per tokį trumpą laiką jau ne kartą G. Girdvainytės ir Lunos komanda pateisino lūkesčius. Keturkojei partnerei Lunai gegužę bus jau 5 metai. Ji yra universalus šuo – atlieka ir narkotinių medžiagų, ir žmonių paiešką.
Atvirų durų dienoje jaunuoliai žavėdamiesi stebėjo G. Gird­vainytės ir Klaipėdos apskrities VPK Kinologų poskyrio specialistės Onos Voronovos su vokiečių aviganiu Gėriu pasirodymą.
Visą informaciją norintiems tapti policijos pareigūnais galima rasti https://paslaugos.epolicija.lt/stokipolicija/.
Užduoti klausimų rajono komisariato pareigūnams galite ir socialiniame tinkle „Facebook“, puslapyje Klaipėdos rajono bendruomenės pareigūnai.

Kinologės G. Girdvainytės ir jos keturkojės partnerės Lunos pasirodymas atvirų durų dienoje.

Monika CALZONAITĖ
Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių