Jubiliejiniame šachmatų turnyre „Gargždams – 770“ –rekordinis skaičius dalyvių

Šachmatų turnyre „Gargždams – 770“ – rekordinis skaičius dalyvių – 155.,

Lapkričio 26 dieną puikioje Vėžaičių bend­ruomenės salėje įvyko tradicinis greitųjų šachmatų turnyras „Gargždams-770“. Dar 1993 metais rajono Sporto centro, Gargždų seniūnijos ir šachmatų klubo „Mintis“ vadovams kilo idėja surengti respublikinį šachmatų turnyrą (tada „Gargždams –740“). Ta idėja buvo tokia užkrečianti, kad tęsiasi jau lygiai tris dešimtmečius.
Kovodami kėlėsi reitingus
Šiemet į varžybas susirinko rekordinis skaičius dalyvių – net 155 (54 mūsų rajono atstovai, tarp kurių Sporto centro ugdytiniai ir klubo „Mintis“ nariai, taip pat 101 svečias iš įvairių Lietuvos vietovių). Apie varžybų lygį byloja faktas, kad atvyko 5 sporto meistrai, 9 dalyvių reitingai buvo per 2 000.
Pradedant varžybas, projekto sėkme pasidžiaugė Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Loreta Piaulokaitė-Motuzienė bei Klaipėdos rajono BĮ sporto centro direktorius Vaidas Liutikas. Po jų palinkėjimų varžybų vyr. teisėjas IA Donatas Vaznonis iš Kauno paskelbė varžybų pradžią.
Buvo žaidžiama greitaisiais šachmatais, 9 ratai šveicariška sistema, kiekvienam dalyviui skiriant po 10 min. + 5 sek. po kiekvieno ėjimo. Pamatėme daug gražių ir atkaklių kovų. O nugalėjo Kauno „Gajos“ sporto mokyklos atstovas FM Pijus Stremavičius, surinkęs 8 taškus iš 9 galimų. Tiek pat surinko ir jo treniruočių draugas jurbarkietis Pijus Greičius, jis – antras. Trečias taip pat jurbarkietis Ąžuolas Norkūnas – 7,5 taško. Net 6 šachmatininkai surinko po 7 taškus. Jie vietomis pasiskirstė pagal koeficientus tokia tvarka: 4. Rimas Tamošaitis (Šiauliai), 5. Sergej Drozdov (Klaipėda), 6. Tomas Povilaitis (Šiauliai), 7. Dmitrij Beliajev (Klaipėda), 8. Matas Povilaitis (Šiauliai) ir Linas Dijokas (Joniškis).
Tarp pirmų 50 šachmatininkų pateko 10 mūsų rajono atstovų. Geriausiai pasirodė rajono rinktinės lyderis, daugkartinis rajono čempionas Arvydas Mickus. Jis su 6,5 taško buvo 11 vietoje. Kitas rajono rinktinės narys Martynas Taučius buvo 22 vietoje (6 taškai). Verta pažymėti mūsų dvylikamečio Dominyko Kušlikio puikų pasirodymą. Jis surinko 6 taškus iš 9 galimų, savo reitingą pakėlė 30 taškų, iškovojo galutinę 32 vietą, tarp visų mūsiškių buvo trečias, o tarp visų U12 – pirmas. 34 vietoje buvo trenerė Daiva Dieninė (6 taškai), 37 – Dovydas Spevak (5,5 taškai). Verta pažymėti ir tarp U12 antroje vietoje buvusią Auksę Zonytę, kuri su 5 taškais buvo 50 vietoje bei savo reitingą pasikėlė net 116 taškų. O ir kiti mūsiškiai nebuvo statistai, visi pagal galimybes kovėsi ir rinko taškus. Keli pirmą kartą įvykdė reitingų reikalavimus.
Tarp jaunučių – nugalėtojai mūsiškiai
Komandinėje įskaitoje nugalėjo Kauno ŠBK komanda (FM Pijus Stremavičius, WFM Marija Šibajeva, WFM Gabija Šimkūnaitė ir Pijus Grybkauskas). Antroje vietoje buvo Šiaulių sporto centro „Dubysa“ jaunieji šachmatininkai, trečioje – Jurbarko SC-1 komanda, Klaipėdos rajono rinktinė – penktoje vietoje, Klaipėdos rajono SC jaunučių pirmoji komanda – keturioliktoje, o SC jaunių pirmoji komanda – penkioliktoje vietose. Iš viso klasifikuotos net 39 komandos. Jaunių įskaitoje (gim. 2005–2010 m.) mūsų rajono Sporto centro jaunių pirmoji komanda (Dovydas Spevak, Domas Andrijauskas, Danielius Antužis ir Arvydas Žiūra) buvo trečioje vietoje.
O štai tarp jaunučių (g. 2011 m. ir jaunesni šachmatininkai) mūsiškiai neturėjo lygių ir nugalėjo. Komandai atstovavo Dominykas Kušlikis, Auksė Zonytė, Šarūnas Juknius ir Vėjas Čepauskas.
Buvo išaiškinti dar kelių kategorijų nugalėtojai. Tarp moterų pajėgiausia – Ieva Grikšaitė (Šiauliai), tarp veteranų 60+ – Rimas Tamošaitis (Šiauliai), tarp 75+ – Vytautas Pocius (Palanga). Visa U12 nugalėtojų pakyla atiteko mūiškiams: 1. D. Kušlikis, 2. A. Zonytė, 3. Š. Juknius. Vyriausias varžybų dalyvis buvo 84 metus skaičiuojantis Petras Mitkevičius (Gargždai), jauniausias dalyvis – tauragiškis septynerių Armandas Šimkus.

Vyko rimtos kovos.


Tradicinė padėka visiems prisidėjusiems, ypač mus priėmusios ir daug klausimų padėjusios spręsti Vėžaičių bendruomenės nariams (pirmininkė Vaida Bočkuvienė).
Projekto vykdytojai buvo Klaipėdos rajono savivaldybės BĮ Sporto centras kartu su šachmatų klubu „Mintis“. Projektą globojo Klaipėdos rajono savivaldybės administracija. Prie prizinio fondo prisidėjo ir dalyvių priėmimu rūpinosi UAB „Simetra LT“ (direktorius Arvydas Mickus), UAB „Kečas“ (direktorius Vaidas Mitkevičius), verslininkai Vytautas Riauka, Diana ir Arvydas Žiūros, klubo nariai bei ugdytinių tėveliai Robertas Mockus, Daiva Dieninė, Alvida Antužienė, Rima Dadūraitė, Darius Alekna, Sigitas Karbauskas, klebonas Stanislovas Anužis ir daugelis kitų. Puiki rajono šachmatų mylėtojų bendruomenė, ką čia ir pridursi. Be Jūsų visų prisidėjimo sunku būtų ką nors nuveikti. Tuo pačiu padėka ir rajono informacinės sklaidos atstovams. Ačiū visiems dar kartą.


Zigmas BITINAS
Šachmatų klubo „Mintis“ vadovas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių