„Judrėnjuokyje“ per atstumą juoktis nereikėjo

Judrėniškiai humoristiškai sprendė, kas tas optimizavimas ir kas iš to darbo per atstumą.

Veiviržėnų kultūros centro Judrėnų skyrius pirmąjį advento sekmadienį surengė šventę ne tik miestelio bendruomenei – ir iš tolimesnių kaimų bei miestų sugužėjo žiūrovų. Jau 23-iąjį kartą linksminęs „Jud­rėnjuokis“– nebe tradicija, o kultūros reiškinys. „Žmonėms reikia humoro, reikia bent valandą kitą pamiršti rūpesčius“, – kalbėjo koncerte dalyvavusių Nevarėnų ir Šeduvos humoro grupių vadovai.


Sveiko humoro pliūpsnis
Judrėnų kultūros namai į „Jud­rėnjuokį“, humoro grupių festivalį, besirenkančius žiūrovus pasitiko šventiškai pasigražinę. Ant langų meniški karpiniai, kurių autorė – čia dirbanti Rima Auškalnienė, skleidė pakilią nuotaiką. Nuoširdžiai padirbėjo scenos dekoracijas sukūrę jos bendradarbiai Alvydas Kėrys ir Egidijus Mickevičius. Įkvepianti aplinka gerai nuteikė humoro grupių atlikėjus iš Nevarėnų, Telšių rajono, – „Kanapį“, Šeduvos, Radviliškio rajono, – „Sprandžiną“, „Gryčią“ iš Žadeikių ir judrėniškių „Skardį“.
„Kvietimas susitikti „Judrėnjuokyje „Per nuotolį“ (tokia šiemet tema) ne visiems buvo suprantamas: kai kas stebėjosi, kaip dalyvauti koncerte per nuotolį“, – šypsojosi teatro režisierė Vilija Norvilienė. Bet pažiūrėjus „Skardžio“ programą „Per nuotolį“ paaiškėjo, jog tai viena iš šiandieninių aktualijų – iš jos verta pasišaipyti, nes dabar daug kas vyksta per nuotolį, ir tai ne visada į naudą žmogui. Juoką kelia ir nesibaigiantis optimizavimas pradedant paštu ir baigiant sveikatos įstaigomis, kurio pasek­mės visai nejuokingos. Bet kai negali nieko pakeisti, tai bent kandžiai pasišaipyti sveika iš netikusių valdžios sprendimų ar visuomenės paklydimų, nuodėmių. „Judrėnjuokyje“ dalyvavusių humoro grupių vadovai įsitikinę, jog kai kurias problemas galima spręsti humoristiškai.
„Šiemet pakvietėme į du koncertus – pilna salė žiūrovų susirinko ir būtų atėję į trečią“, – kalbėjo Judrėnų skyriaus teatro režisierė, renginio organizatorė Vilija Norvilienė. Pasak Veiviržėnų kultūros centro renginių organizatorės Irenos Juciuvienės, žmonės ateina smagiai praleisti laiką. Intarpuose tarp humoro grupių pasirodymų žiūrovams geros nuotaikos suteikė populiarūs atlikėjai Romas Dambrauskas bei Sandra ir Viktoras.


Linksmai apie skaudžias aktualijas
Nuo pat humoro grupės įsikūrimo Judrėnuose joje dalyvaujanti pedagogė Laima Dargevičienė jaudinosi ir prieš šį pasirodymą. „Gyvenime mano kitokie vaidmenys, o va, scenoje turiu įveikti save, – prisipažino ji. – Šioje programoje vaidinu su kolege Vilija – valytoja ir sargė, dirbame gamykloje, kuri optimizuojama. Humoro grupės misija – praskaidrinti nuotaiką. Pasijuokti iš savęs ir kitų – geras dalykas.“
„Skardžio“ programoje taip pat vaidino Diana Venckienė, R. Auškalnienė, Aretas Ubartas, Algimantas Norvaišas – visi su patirtimi, nuo „gatvės peštynių“ pradėję, bet jaudinosi prieš išeidami į sceną ir šį kartą. Žiūrovams atrodo, kad renginio vedėjoms V. Norvilienei ir Eugenijai Selskienei (teatro režisierei) vaidinti scenoje – tai linksmai gyventi ir juokinti kitus. Tačiau po to ir jos jaučiasi išsisėmusios.
Veiviržėnų KC humoro grupė „Gryčia“ iš Žadeikių per juoko prizmę pažvelgė į tuštėjantį kaimą. „Žmonės dar bando kažką keisti savo gyvenime, bet valdžios palikti vieni kapstytis iš savo bėdų, – kalbėjo grupės vadovė E. Selskienė. – Štai ir šį sekmadienį važiavome keliu iš Endriejavo į Judrėnus – slidumėlis! Niekam nerūpi – atrodo, jog kaime niekam nereikia nei į bažnyčią, nei į koncertą, nei į mokyklą.“
„Gryčioje“ – 4 nariai, anksčiau buvo daugiau, bet du išėjo anapilin, kiti išvyko. Dabar vaidina Ieva Šileikienė, Laima Jankienė, Algirdas Baltrimas.


Malda kompiuteriui
Šeduvos kultūros ir amatų centro humoro grupės „Sprandžina“ vadovė Izolina Stanulienė nepraleido progos ir šiemet dalyvauti „Judrėnjuokyje“. „Džiaugiamės kultūriniais mainais. Atvykstame dalintis humoru, norime, kad advento pradžia būtų nuotaikinga, smagi – bent valandą žmonės tegul negalvoja apie rūpesčius“, – šypsojosi I. Stanulienė.
„Sprandžinos“ akiratyje – gerai pažįstamos, aktualios buities problemos, su kuriomis susiduriama kasdien. „Jas pateikiame „sutirštintai“, – juokėsi pašnekovė. – Mes ir vaidiname, ir dainuojame, ir juokaujame.“
Šioje humoro grupėje dalyvauja daug moksleivių. Jie „kabino“ tai, kas aktualiausia jaunimui. „Internete, internete, išleisk į tualetą“, – maldavo scenoje jaunieji artistai. Juokais leipo žiūrovai, kai pakvietė sukalbėti maldą kompiuteriui: „Mūsų kasdienį failą duok mums šiandien ir atleisk mums mūsų nelegalias kopijas, ir nevesk pas mus meistro, ir apsaugok mus nuo viruso.“
Nevarėnų kultūros centro humoro grupė „Kanapis“, gyvuojanti apie tris dešimtmečius, seniai bičiuliaujasi su judrėniškiais, kartu dalyvauja respublikinėse humoro grupių šventėse „Juokis“. „Mūsų vyrai ne tik juokauja, bet ir puikiai dainuoja, – kalbėjo „Kanapio“ vadovas Albinas Šmukšta. – Stengiamės, kad mūsų humoras būtų etiškas. Mes daug gastroliuojame – ir visur susirenka pilnos salės. Žmonėms reikia paprasto humoro, reikia smagiai pasijuokti, atsipalaiduoti.“
Judrėnų S. Dariaus bend­ruomenės žmonės pasirūpino koncertinės programos dalyvių ir svečių vaišėmis, taip pat rinko aukas nuo gaisro nukentėjusiems ūkininkams padėti.
Iš „Judrėnjuokio“ žiūrovai skirstėsi šypsodamiesi, tikėdamiesi po metų vėl susitikti su pamėgtais personažais.
Virginija LAPIENĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių