Jungtis prie gamtosauginių mokyklų iniciatyvos kviečiantis projektas kelionę po Lietuvą pradėjo Kaune

Net 100 Lietuvos mokyklų aplankysiantis projektas – interaktyvi pamoka „Kodėl nemiega miegapelė?“ pristato tarptautinę „Eco schools“ programą ir kviečia prisijungti prie šios gamtos saugojimo iniciatyvos. Savo žinias aplinkosaugos srityje jau pasitikrino dviejų Kauno mokyklų –  Milikonių ir Kazio Griniaus progimnazijų – moksleiviai.  Planuojama, kad iki pavasario iniciatyva bus aplankiusi net 100 mokyklų visose Lietuvos apskrityse. 

Interaktyvios pamokos metu vaikai kviečiami susimąstyti, kodėl toks mielas gyvūnėlis  – didžioji miegapelė – negali užmigti. Galbūt jai nerimą kelia klimato kaita, šiukšlinimas, bioįvairovės nykimas?  Susiskirstę į komandas naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais moksleiviai atsakinėja į klausimus apie atliekų rūšiavimą, šiukšles, bioįvairovę, aplinkos saugojimą bei sveiką gyvenseną.

Kartu mokykloms pristatoma „Eco schools“ programa. Ši tarptautinė iniciatyva skatina jaunus žmones aktyviai dalyvauti aplinkosauginėje veikloje  ir spręsti ekologines problemas. Ji prasideda klasėje, išsiplečia visoje mokykloje ir skatina pokyčius vietos bendruomenėje. Sėkmingai pagal šią programą dirbančios švietimo įstaigos apdovanojamos Žaliąja vėliava ir gauna sertifikatą.

Kviečiant kurti įvairius aplinkosaugos projektus ugdomi moksleivių lyderystės, komandinio darbo įgūdžiai, kūrybiškumas, skatinama keisti požiūrį, įpročius ir suprasti, kad rūpinimasis aplinka yra mūsų pačių rankose, todėl reikia veikti čia ir dabar.  Į prasmingą veiklą įtraukiami ir mokytojai, tėvai, miesto ar miestelio bendruomenė.

„Eco schools“ programos tinklalapyje galima rasti ir metodinės medžiagos, papildančios biologijos, geografijos ar chemijos pamokas.

„Eco schools“ tinklui priklauso 59 tūkst.  mokyklų iš daugiau nei iš 70 pasaulio šalių.  Lietuvoje gamtosauginėmis mokyklomis jau tapo beveik 100 švietimo įstaigų – darželių, mokyklų, progimnazijų, gimnazijų.

Šį projektą inicijavo Aplinkos ministerija kartu su Aplinkos projektų valdymo agentūra. Veiklos finansuojamos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Prireikus daugiau informacijos apie projektą galite kreiptis į Eglę Belozaraitę el. paštu egle@creativedock.lt.

Aplinkos ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių