Jūros šventė pasakos pasiilgto miesto istoriją

Su naujais įkvėpimais, optimizmu, pasiilgtais šventės akcentais populiariausias vasaros renginys Lietuvoje – Jūros šventė paskutinį liepos savaitgalį į Klaipėdą kvies atnaujintu stiliumi, jūrinėmis tradicijomis ir skambia muzika. 62-osios Jūros šventės stiliaus interpretacija padiktuota renginio temos – „Pasiilgto miesto istorijos“, kuriai išpildyti skirtingose miesto erdvėse skambės negirdėtos istorijos apie Klaipėdos uostą, simbolius, žmones. Liepos 23–25 dienomis renginio organizatoriai kviečia atrasti savo Jūros šventės jausmą ir papasakoti savo pasiilgto miesto istoriją.

„Sugrįždami į taip išsiilgtą, visiems mums įprastą ir taip laukiamą gyvenimo ritmą, džiaugsmingai ir viltingai pradedam skaičiuoti dienas, o gal jau net ir valandas, likusias iki didžiausiųjų Lietuvos jūrinės valstybės „atlaidų“ – Jūros šventės“, – sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. „Pirmoji Jūros šventės diena šiais metais bus kitokia – ji bus uosto diena. Na, o šeštadienį visus kviesime į pramoginio irklavimo drakonų laivų varžybas, kuriose Uosto direkcija pažada užkurti sporto ir rungtyniavimo dvasią“, – kalbėjo spaudos konferencijoje Algis Latakas, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Klaipėdietišką dvasią įkūnijančios Jūros šventės išvakarėse Lietuvos bankas, tęsdamas „Tradicinės lietuvių šventės“ seriją, kartu su renginio organizatoriumi „Klaipėdos šventės“ pristato unikalią Jūros šventės monetą, kuri bus išleista dar iki Jūros šventės.

Anot renginio organizatorių, svarbiausia šių metų Jūros šventės ambicija – po metų pertraukos, liepos 23-iąją, į Klaipėdos miesto gatves sugrąžinti didžiąją Jūros šventės eiseną. Sujungianti jūrą ir miestą, vandenį ir sausumą, šį kartą eisena dedikuota Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos įkūrimo ir nepriklausomo Klaipėdos uosto 30-mečiui.

Vienas sugrįžtančios eisenos pakeitimų – dalyviai rikiuosis Universiteto alėjoje (Universiteto g.). Nauja rikiuotės vieta parinkta dėl žmonių skaičiaus ir eismo apsunkinimo, o vėliau visiško sustabdymo net dienos metu. Paskaičiuota, kad eisenos maršrutas pailgės maždaug 500 žingsnių. Toliau eisenos dalyviai žygiuos Herkaus Manto g., Naujojo Sodo g., Pilies g., į Kruizinių laivų terminalą. Tiesa, dėl ilgesnio maršruto kapitonai prie eisenos prisijungs nuo J. Janonio gatvės. Eisenai finišavus, Kruizinių laivų terminalo scenoje – oficiali Jūros šventės 2021 atidarymo ceremonija ir eisenos dalyvių apdovanojimas. Eisenos dalyvių pristatymas numatytas už Pilies tilto.

Jūros šventės metu Klaipėdos krantines papuoš sugrįžtantys burlaiviai. Po įvykusių pasikeitimų su burlaivių lenktynėmis „The Tall Ships Races“ kiekvieno uostamiesčio laukiami burlaiviai sugrįžta su naujos regatos „Baltic Regatta 2021“ vėliava. Naują regatą sudarys trys Baltijos šalių uostai – Talinas – Klaipėda – Ščecinas. Liepos 18-ąją startavę Taline burlaiviai į Klaipėdą atplauks Jūros šventės dienomis ir renginiui suteiks ne tik jūrinės dvasios, bet ir daugiau šurmulio, įdomių susitikimų.

Klaipėdą aplankys ne mažiau kaip 30 burlaivių, o pagal geriausią scenarijų – apie 40.

Laivai Klaipėdą pasieks liepos 23-iąją, o bus išlydėti sekmadienį, liepos 25-ąją, kai maždaug nuo 17 val. pradės atsišvartavimą nuo savo krantinių.

Į pasiilgtą šurmulį įtraukianti Jūros šventė grąžina dvi pagrindines koncertines aikšteles – Kruizinių laivų terminale skambės populiariausi šalies atlikėjai, o Teatro aikštė kvies jaukiems ir teatrališkiems vakarams.

Penktadienį, liepos 23-iąją, į koncertą Kruizinių laivų terminale 20.00 val. susirinkę svečiai išvys grupę „Sisters on Wire“, 21.30 val. scenoje pasirodys „Eurovizijos“ dalyviai „The Roop“ su klaipėdietiško žavesio nestokojančiu Vaidotu Valiukevičiumi. Vakarą užbaigs scenos grandas Kastytis Kerbedis. Pažymint pagrindinio renginio partnerio – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos jubiliejų, šventiniai fejerverkai papildyti siurprizais, dangų nušvies taip pat penktadienio vakarą.

Didįjį šeštadienio koncertą Kruizinių laivų terminale 20.00 val. pradės žavinga nuostabaus balso savininkė Giedrė Kilčiauskienė su grupe, 21.30 val. scenoje pasirodys Donatas Montvydas. Šeštadienio vakaro „vinis“ ir svarbiausias muzikinis akcentas – Marijonas Mikutavičius koncertą pradės 23.00 val.

Muzika sugrįžta ir į Teatro aikštę. Čia penktadieninę programą 20 val. pradės žemaitiškai dainuojanti Žemaitė (Austieja), 21.30 val. scenoje pasirodys jaunas ir veržlus – Vilius Popendikis su grupe, o vakarą baigs Gabrielius Vagelis. Šeštadienį, liepos 24 d., svajingoje Teatro aikštėje 19.00 val. prie vairo stos teatrališka ir iš televizijos ekranų puikiai pažįstama atlikėja KaYra su grupe. 21.00 val. muzikinėmis improvizacijomis apdovanos svečiai iš Olandijos – Augustina Vaiginytė quartet, o 22.00 val. vakarą baigs klaipėdietis Jurijus Veklenko.

Pagal VšĮ „Klaipėdos šventės“ informaciją

Domo RIMEIKOS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių