K. Navickas: tvarus ūkininkavimas – pelninga idėja

Raseinių rajone inovatyviai ūkininkaujantis Alfredas Bardauskas sėja ne ardamas, o įterpdamas sėklas. Tai naudinga ir dirvožemiui, ir augalui. Kaip sekasi tvariai ūkininkauti raseiniškis papasakojo jo ūkį aplankiusiems žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui ir Raseinių r. merui Andriui Bautroniui.

„Šalyje daugėja ūkininkų, kuriems tvarus ūkininkavimas – ne prievolė, o idėja, kuria jie tiki ir sėkmingai įgyvendina savo kasdienėje veikloje. Taikoje su aplinka ūkininkaujančiųjų veikla gali būti ir yra sėkminga bei pelninga, tai įrodo Alfredo ūkis“, ‒ sako ministras K. Navickas.

„Tvariai ūkininkauti reikia žinių – ne tik teorinių, bet ir praktinių, pavyzdžiui, kiek centimetrų įterpti sėklas, kad augalas tinkamai šaknytųsi, o per karščius pakaktų drėgmės“, – teigia Alfredas Bardauskas.  Jis agronomas, studijų metais stažavosi Švedijoje, teorinių ir praktinių žinių įgijo bendraudamas su kolegomis užsienyje.

Dabar savo kelių dešimčių patirtimi Alfredas dalijasi su kitais. Kurti inovatyvų bei tvarų ūkį palengvino bendradarbiavimas su trijų kaimyninių ūkių savininkais. Kartu lengviau įsigyti technikos bei maksimaliai ją panaudoti.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių