Kaimuose laikraštį užprenumeruos, siuntas atneš mobilusis laiškininkas
Paštas kaimuose išlieka, tik keičiasi paslaugų teikimo tvarka
Agluonėniškiai, veiviržėniškiai, endriejaviškiai, vėžaitiškiai, kretingališkiai, judrėniškiai, norėdami vienokių ar kitokių pašto paslaugų, nei kojų sušlaps, nei nosies nušals. Lietuvos paštas atvažiuos tiesiai į jų namus. Septyni mobilieji laiškininkai antradienį naujais Lietuvos pašto kaimo keliukams pritaikytais „Dacia Sandero“ tarnybiniais automobiliais iš Gargždų išriedėjo į Agluonėnų, Endriejavo, Vėžaičių, Veiviržėnų, Kretingalės, Judrėnų apylinkes.
Nuo šiol minėtų vietovių gyventojams mobilųjį paštininką nemokamai galima išsikviesti į namus Lietuvos pašto informacijos numeriu 8 700 55 400. Tačiau jei nenorite skambinti, o patys ateiti, tai minėtų vietovių stacionarūs paštai dar metus veiks pastovėjimo vietose tik pagal tam tikrą grafiką (žiūrėkite pateiktą lentelę). Niekas nesikeičia tik Gargždų, Priekulės, Dovilų paštuose.
Mobilųjį laiškininką, norint užsiprenumeruoti laikraštį arba gauti kitas pašto paslaugas (siuntas, korespondencijas, išmokas ir kt.), galima išsikviesti Lietuvos pašto informacijos numeriu 8 700 55 400 darbo dienomis nuo 8 iki 20 val., šeštadieniais nuo 9 iki 16 val. Gavęs iškvietimą laiškininkas pas klientą į namus atvyks kitą darbo dieną.
Agluonėnuose, Endriejave, Vėžaičiuose, Veiviržėnuose, Kretingalėje, Judrėnuose nuo gruodžio 3 d. pradeda darbuotis mobilusis laiškininkas. Tai yra naujas ir šiuolaikiškas pašto paslaugų teikimo modelis kaimiškose vietovėse, leidžiantis gyventojams suteikti didesnį Lietuvos pašto paslaugų spektrą.
Svarbiausia žinoti, kad mobilusis laiškininkas kaip ir anksčiau priims iš Jūsų laikraščių prenumeratą, o leidinį kaip visada atneš į namus. Tačiau būtina turėti tvarkingą pašto dėžutę su konkrečiu adresu.
Jeigu kyla neaiškumų, turite klausimų, kaip per mobilųjį paštininką užsisakyti laikraštį, skambinkite į „Bangos“ redakciją telefonu 8 605 19404 (darbo valandomis).
Klaipėdos rajono mobiliųjų laiškininkų pastovėjimo vietos
Pašto pavadinimas, kuris bus pertvarkomas
Pašto paslaugų teikimo vietos adresas
Mobiliojo laiškininko pastovėjimo LAIKAS
Agluonėnų paštas
Mokyklos g. 4, Agluonėnai, 96020 Klaipėdos r. sav.
14.00–14.30
Endriejavo paštas
Mokyklos g. 3, Endriejavas, 96035 Klaipėdos r. sav.
14.00–14.30
Judrėnų paštas
Mokyklos g. 4, Judrėnai, 96032 Klaipėdos r. sav.
15.00–15.30
Kretingalės paštas
Klaipėdos g. 12, Kretingalė, 96044 Klaipėdos r. sav.
11.00–11.30
Veiviržėnų paštas
Laisvės g. 4, Veiviržėnai, 96026 Klaipėdos r. sav.
15.00–15.30
Vėžaičių paštas
Gargždų g. 25, Vėžaičiai, 96008 Klaipėdos r. sav.
9.30–10.00
DĖMESIO! Jeigu tuo laiku gyventojų mobilaus laiškininko pastovėjimo vietoje susirinks daugiau, laiškininkas bus tiek, kiek reikės laiko juos aptarnauti. Visą kitą laiką jis skirs gyventojams namuose aplankyti pagal jų iškvietimą arba dirbdamas įprastą darbą – pristatydamas siuntas, prenumeratą arba socialines išmokas. Šioms paslaugoms atskirai iškvietimo nereikia.
Mobilųjį laiškininką išsikviesti į namus galima dėl šių pašto paslaugų: norint išsiųsti laišką ar siuntinį, registruoti siuntą ar pageidaujant, kad registruotoji pašto siunta į namus būtų pristatyta pakartotinai. Taip pat per mobilųjį laiškininką galima užsakyti leidinių prenumeratą, sumokėti mokesčius, gauti įvairias socialines išmokas ir pensijas. Norint išsikviesti mobilųjį laiškininką, reikia skambinti bendruoju Lietuvos pašto informacijos numeriu 8 700 55 400 arba rašyti el. paštu info@post.lt ir operatorius užregistruos iškvietimą. Laiškininko iškvietimas nieko nekainuoja, paslaugų įkainiai nedidėja.
Prieš atvykdamas laiškininkas klientui pasiskambins, kad planuojamu laiku jis būtų namuose. Tačiau paštininkai atkreipia dėmesį, kad atlikti pareigas trukdo ne tik netvarkingos pašto dėžutės, bet didelė problema – palaidi šunys, nuo kurių, bandydami atlikti savo darbą, per šiuos metus nukentėjo kelios dešimtys laiškininkų. Nepasirūpinus laiškininko saugumu, korespondencija ir siuntos gali būti nepristatytos – pagal LR Pašto įstatymą, korespondenciją laiškanešiai gali pristatyti tik į tvarkingas, rakinamas ir aiškiai pažymėtas pašto dėžutes, kurios turi būti laiškininkams lengvai prieinamose vietose.
„Viskas mums pasiseks, žinau, kad kaimo žmonės yra labai geri, nuoširdūs, tad rasime bendrą kalbą“, – pirmąją savo darbo dieną optimistiškai pasitiko mobilioji laiškininkė Danutė, kuri aptarnaus Judrėnų teritoriją. „Esame nusiteikę priimti naujus iššūkius, į tai žvelgiame optimistiškai. Lietuvos paštas keičiasi, modernėja, mes irgi mokėmės, tobulėjome, planavome. Iš pradžių gal bus sunkiau, betgi jei tik nori, jei esi nusiteikęs pozityviai, tai viskas įveikiama“, – išlydėdama mobiliuosius paštininkus kalbėjo Gargždų pašto viršininkė Dalia Černeckienė.
- „Džiaugiamės, kad mūsų „ratuotų riterių“ komanda didėja ir vis labiau nutolusiose sodybose gyvenančių žmonių gali pilnavertiškai naudotis pašto paslaugomis, tačiau, kaip ir kiekvienas pokytis, šis pirmomis dienomis gali sukelti nepatogumų. Kadangi mobilaus laiškininko startas šiuose rajonuose bus pirmoji laiškininkų darbo diena naujose pareigose ir daliai – naujose apylinkėse, dėl žmogiškųjų faktorių ir įvairių nenuspėjamų aplinkybių pirmomis dienomis gali nutikti nesklandumų. Didžiausia bėda regionuose ta, kad atokiose gyvenvietėse ne visi namai yra sunumeruoti, tad naujam žmonių ir gatvių nepažįstančiam laiškininkui rasti adresą yra sudėtinga. Labai prašome gyventojų, kurių namai neturi aiškiai matomo adreso, juos pažymėti (tai gali būti ir numeris ant pašto dėžutės) arba, pamačius laiškininką ir laukiant siuntos ar prenumeratos, pagal galimybes sutikti laiškininką gatvėje. Tikimės gyventojų supratimo šiuo periodu, nes tik bendradarbiaudami galime paslaugas padaryti kokybiškas ir patogias“, – sako Lietuvos pašto Tinklo direktorius Jonas Sadauskas.
Parengė Vilija BUTKUVIENĖ
A. VALAIČIO nuotr.