• 20 gegužės, 2022
|

Kaip išsirinkti muilą, kuris tausoja rankų odą?

Natural bathroom product, handcrafted soap, horizontal

Dažnai pajuokaujama, kad pandemijos laikotarpis žmones išmokė teisingai plauti rankas. Prireikus rankas plauti dažniau ir atidžiau nei paprastai, atsirado ir didesnis susidomėjimas, kokį muilą geriausia rinktis. Išties, dauguma muilų puikiai pašalina nešvarumus, tačiau nepriekaištingos švaros kaina tampa sudirgusi ir išsausėjusi rankų oda. Dezinfekantų naudojimas, šaltas oras bei kiti nepalankūs veiksniai rankas veikia kiekvieną dieną, todėl bent rankų plovimas turėtų būti labiau tausojantis odą ar net puoselėjantis. Higienos poreikius ir odos puoselėjimą lengva suderinti atidžiau pasirinkus kasdien naudojamą muilą.

Muilas be nereikalingų odą dirginančių priedų

Pirmasis žingsnis, atsirenkant rankų odai švelnesnį muilą, turėtų būti produktų, kuriuose yra odai nepalankių sudėtinių dalių, vengimas. Tam, kadmuilas gausiau putotų, patraukliai kvepėtų, išsiskirtų spalva, o kaina būtų konkurencinga, paprastai jo sudėtyje atsiranda ilgas sąrašas sintetinių priedų. Dirbtiniai dažikliai bei kvapai neturi įtakos muilo valomosioms savybėms, tačiau ilgainiui gali pradėti dirginti odą.  Sintetiniai priedai ir naftos chemijos produktai ypač nedraugiški jautriai ar į alergijas linkusiai odai, tačiau tikrai neprisideda ir prie normalios odos drėkinimo bei puoselėjimo. Taigi plauti rankas su muilu be sintetinių, nereikalingų sudedamųjų dalių yra mažiausia, ką galite padaryti vardan savo geros odos būklės.

Odai palanki natūrali augalinė sudėtis

Nereikalingų, odą dirginančių sudėtinių dalių neturintis ir iš natūralių augalinių žaliavų pagamintas muilas mažiau kenks odai, o norint naudoti odą puoselėjantį muilą pirmenybę teikite pagamintam su augaliniais ekstraktais ir aliejais. Aukštos kokybės muilas bus pagamintas iš augalinių aliejų, išgaunamų šaltuoju būdu. Kaitinami žemoje temperatūroje alyvuogių, lauramedžių, kokosų ir kiti muilo gamyboje naudojami aliejai išsaugo savo vertingąsias savybes. Toks muilas plaus švelniai, tausos odą, o taip pat ją minkštins ir drėkins, todėl bus tinkamas ne tik rankoms, bet ir viso kūno ar net veido prausimui.

Odą puoselėjančios medžiagos

Verta paieškoti muilo, atitinkančio individualius odos poreikius. Augalų ekstraktais, eteriniais aliejais ir kitomis natūraliomis veikliosiomis medžiagomis praturtinti muilai ne tik tausojančiai valo, bet ir nuramina, drėkina ar maitina rankų odą.

Jautriai ar net suskirdusiai rankų odai verčiau rinkitės švelnius, raminantį poveikį turinčius ploviklius. Jei oda sausa, ieškokite muilo, kuriame yra daugiau drėgmės balansą užtikrinančio glicerino. Odos drėgmę taip pat palaiko alavijų ekstraktas, kakavos sviestas. Ramunėlės bei levandos puikiai ramina sudirgusią odą, o taip pat turi ir antibakterinio poveikio.

Muilo aromatas

Nusiplovus rankas ant jų išlieka  ne tik odą puoselėjančios veikliosios medžiagos, bet ir muilo aromatas. Jei turite bent menkiausią dvejonę dėl muilo kvapo – verčiau jo nenaudokite. Aromatų pasaulis toks platus ir įvairus, kad verčiau savo rankas palepinti tik tokiu kvapu, kuris yra mielas ir kelia malonias asociacijas. Renkantis muilą apdairu atsižvelgti ir į sezoną, savo nuotaiką bei kitus niuansus. Erškėtrožių, levandų ar kitų gėlių aromatas lydės lig švelnus vasaros prisiminimas. Citrusinių vaisių natos, cinamonas pakels nuotaiką žiemos laikotarpiu. Pipirmėtės ar arbatmedžio kvapas veikia tonizuojančiai. Savo ruožtu subtilus migdolų ar kokosų aromatas bus vos juntamas ir neblaškys dėmesio. O gal verta pasikliauti natūraliu, neutralaus kvapo muilu?

Muilo gabaliukas ar skystas muilas? O gal abu?

Tiek kietas, tiek skystas muilas turi savo ištikimų gerbėjų, kurių kiekvienas savo pasirinkimą gali „apginti“ ilgu argumentų sąrašu. Vargu, ar verta bandyti ką nors perkalbėti skystą muilą pakeisti į gabalinį ar atvirkščiai. Tik priminsime, kad mažiems vaikams paprastai būna sudėtinga pasiekti skysto muilo dozatorių, todėl gali iškilti keblumų mokantis savarankiškai nusiplauti rankas. Gabalėlis švelniai prausiančio vaikiško muilo lengvai pataisytų padėtį ir padėtų vaikui įgyti savarankiškumo pagrindus rūpinantis savo higiena.

Itin platų nepriekaištingos kokybės muilų pasirinkimą rasite čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių