Kaip išsirinkti tinkamus audinius lauko baldams?

Laukas – tai vieta, kurioje leidžiame laiką po darbo ar savaitgaliais. Norint tinkamai atsipalaiduoti būtina ne tik graži augmenija, bet ir patogūs baldai. Aptarkime, kokie audiniai užtikrins lauko baldų ilgalaikį patvarumą ir kokybę.

Kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti sodo audiniai?

  • Atsparumas besikeičiančioms oro sąlygoms

Sodo audinys bus veikiamas įvairių nepalankių išorės veiksnių, pavyzdžiui, staigių temperatūros pokyčių, aštrių saulės spindulių ar stipraus vėjo. Todėl minėta medžiaga turėtų būti atspari neigiamoms oro sąlygoms. Kodėl tai taip svarbu? Įsivaizduokite, kad vidutiniškai kas savaitę tenka pirkti naujus tekstilės gaminius. Nelabai maloni perspektyva. Kad ji netaptų realybe verta ir investuoti į aukštos kokybės gaminius.

  • Atsparumas vandeniui

Vandeniui atsparių sodo audinių nepažeis net smarkus lietus. Jie padengti specialia hidrofobine danga, kuri apsunkina skysčių įsigėrimą. Tai gera žinia ir mažų vaikų tėvams. Mažyliams išpylus sultis, vandenį ar kitą gėrimą, jums nereikės plauti ar keisti audinio, todėl sutaupysite ne tik pinigų, bet ir laiko.

  • Patvarumas

Geras sodo audinys taip pat turėtų būti patvarus ir atsparus mechaniniams pažeidimams, pavyzdžiui, plyšimams, įtrūkimams ar įbrėžimams. Ypač į tai turėtų atsižvelgti keturkojų savininkai. Jei namuose turite šunį ar katę, žinote, kad augintiniai labai mėgsta žaisti su pagalvėlėmis ar gulėti ant sofos, jų apsilankymai sode gali turėti liūdnų pasekmių. Štai kodėl kodėl verta rinktis patvarius audinius.

Audiniai lauko baldams – populiariausios rūšys

Jau žinote, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti geras sodo audinys. Bet ar žinote, kokios yra minėtų audinių rūšys?

  • Didelio svorio poliesterio audiniai

Yra du pagrindiniai poliesterio audinių tipai – didelio svorio ir mažo svorio. Pirmieji tinkami naudoti lauke. Jie gerai atlaiko permainingas oro sąlygas. Jie labai atsparūs drėgmei ir karščiui. Juos taip pat lengva išlaikyti švarius. Purvo ir kitas dėmes galima pašalinti drėgnu skudurėliu.

  • Mažo svorio poliesterio audiniai

Antroji minėta rūšis – mažo svorio poliesteriniai audiniai (160 g/m²) – labiau tinka dengtoms patalpoms, pavyzdžiui, terasoms ar balkonams. Jie yra mažiau atsparūs nei pirmiau aprašyti audiniai, tačiau malonesni liesti. Be to, jie greitai džiūsta, todėl jų priežiūra neužims daug laiko.

  • Tentas

Šios medžiagos gramatūra labai didelė (apie 350 g/m²). Ji atspari vandeniui ar kitoms kenksmingoms medžiagoms, pavyzdžiui, alyvai ar riebalams. Tentas taip pat yra labai patvari medžiaga. Ją sunku suplėšyti ir ji gali atlaikyti net labai intensyvų naudojimą sudėtingomis sąlygomis.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių