Kaip suteikti namams daugiau jaukumo?

Žiema tai puikus metų laikas šiltai susisukti po minkšta antklode ant patogios sofos. Tačiau kaip sukurti interjerą namuose, kuris suteiktų taip trokštamą komfortą? Pateikiame paprastus ir nebrangius patarimus, kurių reikia norint sukurti šiltą ir jaukią atmosferą – nuo dažų spalvos pasirinkimo iki dekoratyvinių priedų, medžiagų ir kvapų. Tai malonios atmosferos pažadas leisti laiką vienam, su šeima ar draugais.

1. Prislopintos šviesos šaltiniai

Apšvietimas yra svarbus aspektas kuriant patogų interjerą ir jaukią atmosferą. Šilto tono (geltonos spalvos) lemputės yra geresnis pasirinkimas už šalto tono (baltos spalvos) lemputes. Taip pat galite rinktis ir kitus šviesos šaltinius, pavyzdžiui:

  • žvakes;
  • LED girliandas;
  • stalo lempas;
  • sieninius šviestuvus ir pakabinamas lempas su gaubtais.

2. Kambariniai augalai

Augalai – paprastas, bet veiksmingas būdas žiemą namuose sukurti jaukią atmosferą. Augalai suteikia erdvei gyvybės ir spalvų, o kartu valo namų orą. Tačiau patariame rinktis tokias rūšis, kurias lengva prižiūrėti, pavyzdžiui, kaktusus arba sukulentus.

3. Pagalvėlės ir pledai

Kas gali būti geriau už minkštą pagalvėlę ir jaukų pledą, kad vėsiais vakarais galėtumėte šiltai įsitaisyti ant sofos?

Investicija į šiuos interjero elementus – paprastas ir nebrangus būdas suteikti namams daugiau šilumos. Juos galite padėti ant sofos, lovos ar net ant grindų, kad sukurtumėte jaukią poilsio zoną.

4. Raminantys kvapai

Kvapai turi stiprų poveikį mūsų savijautai ir tai vadinama aromachologija. Tad kodėl gi nepasinaudojus šiuo privalumu? Kvapiosios žvakės ir eterinių aliejų difuzoriai – puikus būdas suteikti namams jaukumo ir atsipalaidavimo. Norėdami sukurti raminančią atmosferą, rinkitės švelnius, šiltus kvapus, pavyzdžiui, vanilės, sandalmedžio ar cinamono.

5. Natūralios medžiagos

Kad interjeras būtų jaukus ir šiltas, rinkitės natūralias medžiagas, kurios yra švelnios liesti. Mediena, linas, medvilnė ir aksomas ypač tinka šiltai ir raminančiai atmosferai sukurti. Pavyzdžiui, dekoruojant namus galite rinktis :

  • megztus pledus;
  • keletą lininių ar medvilninių pagalvėlių;
  • vilnonius kilimėlius;
  • pora aksominių užuolaidų.

Kalbant apie baldus, mediniai arba rotango baldai ypač tinka jaukiai atmosferai sukurti. Galiausiai nebijokite maišyti skirtingų medžiagų ir tekstūrų, kad sukurtumėte originalų, asmeninį įvaizdį.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių