Kalėdinė tautodailininkų dovana

Mūsų rajono tautodailininkai savo darbų paroda „Metų laikai“ pirmieji pradeda 2014-uosius, skirtus lietuvių literatūros pradininkui Kristijonui Donelaičiui, pažymint jo gimimo 300-ąsias metines.

Aštuntoji tautodailės paroda praėjusį penktadienį atidaryta Gargždų krašto muziejuje. Parodos dalyviai, atrinkdami jai savo kūrybinius darbus, orientavosi į donelaitišką temą, todėl lankytojams nesunku susigaudyti, ką vienas ar kitas autorius rankomis, mintimis ir jausena siekė išreikšti savo paveiksluose, tekstilės, keramikos, medžio, metalo darbeliais. Meno mūzos susilieja su Kristijono Donelaičio tekstais, parodos organizatorių sumaniai parinktais iš poemos „Metai“.

Tik žengus pro muziejaus duris akys pirmiausia krypsta į visą sieną užimančius tapytojo Juozo Ramanausko paveikslus. „Pavasarį“ dargi dažams kaip reikiant nenudžiūvus paėmė į parodą“, – aiškina Juozas. Šį ir šalia pakabintą paveikslą „Ruduo“, pasirodo, turi susieti trečias paveikslas, bet jam vietos čia pritrūko.

Kuklesnės apimties Irenos Viliūtės ta pačia tema tapyti, labai mieli akiai pavasario peizažai. Šiemet pirmąkart tokioje parodoje paveikslus eksponuoja kandidatė į Tautodailininkų sąjungą keramikė Rima Veserienė.

Nekyla abejonių, jog kiekvienam iš mūsų savo namuose šventėms norėtųsi pasikabinti tokią originalią, išmoningą kalėdinę puokštę, kurią siuvinėtais ryškiaspalviais burbulais papuošė Birutė Dambrauskienė.

Kaip visada darbštumu, išmone, raštų ir spalvų subtilybėmis stebina tekstilininkės Valentina Kaubrienė, Rita Riaukė, Rimantė Šalčiuvienė, Valė Krauleidienė. Ilgai norisi gėrėtis ir netgi pavydėti toms, kurios pasipuoš Valdo ir Renatos Jaurų bei Janinos Lūžienės juvelyriniais papuošalais. Keletą įdomių darbų parodoje eksponuoja virvelinės keramikos meistrė Beata Vaitelienė.

Vyrai irgi neatsiliko. Medžio drožinių, atitinkančių Donelaičio „Metų“ dvasią, į parodą pristatė skulptorius Petras Balsys, drožėjai Petras Raudys, Petras Narmontas, gaminių iš odos – Tomas Pranys.

Šią tautodailės parodą ir jos atidarymą lydėjo išskirtinis akcentas – viešnia iš Klaipėdos tautodailininkė Stasė Vilkienė atsivežė parodyti autorinius popieriaus karpinius. Noriu priminti, jog šie darbai lygiuojasi į pasaulinius karpinių meno pavyzdžius.

Padėkos, sveikinimai, linkėjimai tolesnės kūrybinės sėkmės, dainininkės Šarūnės Petruškevičienės ir Gargždų kultūros centro tremtinių choro „Atminties aidai“ atliekamos dainos skambėjo šiame nuotaikingame rajono tautodailininkų susiėjime.

Buvo aptarti ir Gargždų krašto muziejaus metų edukaciniai projektai etninės kultūros sklaidai, tarp kurių vaikams ir jaunimui skirtas „Nusimegzk Kalėdų eglutei žaisliuką“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content