Kalėdos artėja – kaip joms gauti papildomų pinigų?

Artėja šventės, bet joms ateinant suprantate, kad pritrūks pinigų dovanoms ir kitoms išlaidoms. Ką gi daryti? Vienas iš galimų variantų, kurį, tikėtina, apsvarstysite – paskola. Atrodo nebloga idėja, tačiau verta įvertinti ir galimą riziką, pavyzdžiui, didesnius mokesčius ir palūkanas. O galbūt išeitis būtų sutaupyti arba tiesiog švęsti labai taupiai? Galite rinktis jums tinkamesnį variantą.

Švenčių finansinis spaudimas – nuo vakarėlių, kelionių iki ypatingų dovanų po eglute

Pripažinkime, jog ne visi galime sau leisti šventėms išleisti daugiau. Norisi tinkamai sutikti šventes, pradžiuginti savo artimuosius, tačiau kartais pritrūksta pinigų ir tenka pasirinkti skolinimąsi, kad būtų galima įsigyti viską, ko reikia. Kartais net toks paprastas dalykas, kaip šventinio stalo paruošimas, gali virsti galvos skausmu, nes dėl kylančių kainų ir lėčiau augančio atlyginimo nėra galimybių tinkamai pasiruošti visoms išlaidoms. Kaip nepermokėti ir tinkamai pasiruošti šventėms?

Paskolos šventėms

Kai kurie prekybininkai naudojasi šventiniu laikotarpiu ir siūlo trumpalaikes paskolas arba pirkimą išsimokėtinai. Pardavėjai naudojasi susidariusia situacija ir dažnai tam laikotarpiui pakelia palūkanų normą arba paslaugos administravimo mokesčius. Todėl visada verta tinkamai įvertinti savo galimybes ir paskaičiuoti galimas papildomas išlaidas. Įvertinkite šiuos aspektus:

  • Reikės mokėti mėnesines įmokas – iš anksto pasiruoškite tam, jog tam tikrą laikotarpį šeimai teks apriboti savo išlaidas;
  • Didesnė palūkanų norma – šventiniu laikotarpiu dažnai siūloma didesnė palūkanų norma už trumpesnį sutarties laikotarpį;
  • Įtaka jūsų kredito istorijai – jei imsite greitąsias paskolas šventiniu laikotarpiu, tai bus įrašyta jūsų kredito istorijoje ir gali turėti vėlesnės įtakos pildant paraišką būsto paskolai ir pan.

Atrodo, kad paskolos nėra finansiškai naudingas dalykas šventėms, bet ką daryti, kai pritrūksta lėšų, o norisi artimiesiems suteikti galimybę šauniai sutikti Kalėdas?

Kaip gauti papildomų pinigų ir nenukentėti finansiškai?

Šventės jau greitai ir nežinote, kaip suktis susidariusioje situacijoje. Atrodo tokie patarimai, kaip taupymas metams į priekį, yra puikus sprendimas, bet ką daryti jei santaupų nėra, o suprantate, kad pinigų gali prireikti. Yra keli galimi susidariusios situacijos sprendimo būdai:

  • Šventiniu laikotarpiu padirbėti papildomai, taip uždirbant reikalingų pinigų;
  • Pasiskolinti pinigų iš draugų arba artimųjų, nors kartais tai gali skambėti keistai, jei tektų pirkti jiems dovaną už tuos pačius pinigus;
  • Pasinaudoti Kredito linija– alternatyva paskoloms, kai mokama tik už panaudotą pinigų sumą.

Atrodo, tarsi nė vienas sprendimas nėra pats geriausias, bet paanalizuokime atidžiau.

Papildomas uždarbis

Gera alternatyva tiems, kurie turi papildomo laiko ir gali sau leisti padirbėti daugiau valandų. Tai tik trumpalaikis sprendimas, kuris garantuoja, jog nereikės skolintis. Tačiau tai dažnai netinkamas variantas turintiems vaikų ar tiems, kurie ir taip dirba ilgas valandas savo pagrindiniame darbe.

Paskolos iš artimųjų

Draugai ir šeimos nariai dažniausiai paskolina pinigų be jokių palūkanų, o grąžinimo laikotarpis gali būti perkeliamas. Šiuo atveju atrodo finansiškai naudinga, tačiau tenka skolintis iš tų, kuriems ir atiteks dovanos, todėl dažnu atveju šis variantas yra atmetamas.

Kredito linija

Tai yra finansinė paskola, tačiau ji skiriasi nuo greitųjų kreditų ar kitų įsipareigojimų kreditoriams. Šiuo atveju jums suteikiama nurodyto dydžio suma tam tikram laikotarpiui, kurią reikia grąžinti, tik jei panaudosite. Nebūtina iš karto išleisti visų pinigų – palūkanas mokėsite tik už panaudotą sumą. Tai neblogas sprendimas, jei norite turėti po ranka pinigų papildomoms išlaidoms – pasiruošti  nenumatytoms situacijoms. Kredito linija susiejama su kortele, todėl yra galimybė išsiimti grynųjų pinigų. Pinigus galima grąžinti anksčiau laiko ir net be palūkanų apmokėjimo.

Ar verta išlaidauti Kalėdoms?

Nesinori papildomų finansinių įsipareigojimų, tačiau tuo pačiu metu nesinori ir būti kaip tų pasakų herojai – Skrudžai arba Grinčai, kurie sugadintų šventinę nuotaiką. Creditea specialistai pataria paieškoti aukso vidurio – atsisakyti prabangesnių pirkinių, tačiau pradžiuginti savo artimuosius originaliais, pigesniais sprendimais. Juk nebūtina vykti į prabangias keliones, užtenka rasti tinkamą vietą netoliese. Nupirkite artimajam tai, ką jis mėgsta – dažnai tai būna tam tikros smulkmenos, kurios tikrai pradžiugina. Vaikams nebūtina po eglute padėti pačius brangiausius žaislus, rinkitės alternatyvas ir jų veidus nušvies šypsena. Galima suteikti kalėdinį stebuklą be didelių išlaidų, pasiskolinus nedidelę sumą, kurią net galėtumėte grąžinti anksčiau laiko gavę atlyginimą po švenčių. 

Kalėdos yra magiškas laikas, suteikiantis džiaugsmo mažiems ir dideliems. Kaip praleisite šias šventes, priklauso nuo jūsų. Jei neturite galimybių sutaupyti ir neužtenka gaunamo uždarbio, galima rinktis vieną iš paskolos alternatyvų – Kredito liniją. Šiuo atveju galite naudoti pinigus savo nuožiūra ir mokėti tik už panaudotą sumą su galimybe grąžinti anksčiau laiko.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių