• 28 lapkričio, 2021
|

Karatė treniruotėse – kūno ir minčių tvirtumas

Jokūbave gyvenantis J. Armalis minėjo, kad karatė treniruotėse būna sunku, tačiau jaučia naudą.

Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokykloje-daugiafunkciniame centre besimokantis Jogaila Armalis jau metus lanko karatė klubo „Hokaidas“ treniruotes. Pasak moksleivio, nors ir būna sunku, tačiau įžvelgia teigiamą naudą, nes po pamokų mažiau pavargsta ir greičiau atlieka darbus.

Paauglį išbandyti naują sporto šaką paskatino mama Živilė Markutė-Armalienė. „Į mokyklą atvažiavo karatė treneris, kuris įkvėpė prisijungti. Iš pradžių buvo sunkoka, tačiau pamaniau, kad užteks kompiuterio, sėdimos veiklos, todėl išsiunčiau į treniruotes“, – kalbėjo mama.

Užsiėmimai vyksta toje pačioje mokykloje po pamokų 2 kartus per savaitę. „Kai prasidėjo karantinas, pirmą mėnesį treniruočių nebuvo, tačiau vėliau prasidėjo tiesioginis darbas iš namų. Išbandžiau veiklą ir aš“, – prisiminė Ž. Markutė-Armalienė.

Anot Živilės, šiek tiek pasikeitė ir sūnaus charakteris, sutvirtėjo kūnas. „Dabar aktyviau padeda dirbti namuose, dažniau suvaldo jausmus, neįplieskia pykčių. Suprantu, kad tai yra dėl treniruočių“, – džiaugėsi mama.

Jogaila jau yra gavęs antrąjį diržą, pasikeitė ir spalva – iš oranžinio į mėlyną. Naujojo diržo gavimas vyko per egzaminą, kai reikėjo demonstruoti fizinį pasiruošimą. Norint gauti trečiąją juostą prasidės kovos. „Kol treniruotes kartu lankė draugas, patiko labiau. Džiaugiuosi, kad numečiau svorio ir sustiprėjau. Per treniruotes labai pavargstu, sunku taisyklingai atlikti užduotis, bet namie, kai dirbu, turiu daugiau jėgų ir greičiau viską atlieku“, – kalbėjo J. Armalis.

Visgi jis teigė, kad būna sunkoka mokytis stovėsenos, nes ji kartais nelabai patogi, tačiau ketina treniruotes tęsti ir ateityje.

Robertas MACIUS

Asmeninio albumo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių