Karklėje atidarytas pirmasis vaikų darželis

Regioninių profsąjungų federacija (RPF) kartu su VšĮ „Laimingų vaikų pilis“ (Miško mokykla), Klaipėdos rajone, Karklėje atidarė lauko pedagogikos vaikų darželį.

Naujasis vaikų darželis įsikūrė moksleivių poilsiavietės „Žilvitis“ teritorijoje, o darželio veiklą organizuos ir vykdys Giruliuose, Klaipėdoje, veikianti „Miško mokykla“ ir jos pedagogai.

„Visus metus veiksiantis vaikų darželis „Žilvičio“ stovykloje yra gera pradžia tų pokyčių, kuriais siekiame pagyvinti ir atnaujinti legendinę moksleivių stovyklą, – sako RPF pirmininkas Audrius Gelžinis. – Turime didelių planų kaip ją plėtoti, paverčiant dar patrauklesne vieta šeimoms ir jaunimui ne tik vasarą, bet ištisus metus. Tiek „Žilvičio“ stovyklos lankytojai, poilsiautojai, tiek ir Karklės bei aplinkinių gyvenviečių gyventojai, manau, tinkamai įvertins mūsų pastangas.“

Lauko darželis, tai toks darželis, kuriame vaikas visą dieną būna lauke. Lietuvoje šios ikimokyklinio ugdymo įstaigos vaikus ugdo gamtoje nuo 2014 metų, o Lauko darželius LR Seimas galutinai reglamentavo 2020 gegužę, kai buvo priimtos higienos normų pataisos, aprašančios lauko darželių veikimo principus.

„Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad išsivysčiusiose pasaulio šalyse net 90 proc. laiko yra praleidžiama uždarose patalpose: namuose, darbe, automobilyje, parduotuvėje, mokykloje, teatre, klube ir pan. COVID pandemijos bei vis pasikartojančių karantinų metu buvimas uždarose patalpose jau tapo neatskiriama mūsų gyvenimo dalimi, – sako Karklės lauko darželio vadovė Dovilė Urbanavičienė. – Todėl lauko pedagogika ir buvimas gamtoje šiais laikais išties yra didelė vertybė.“

Karklės lauko darželis veiks kasmet nuo rugsėjo 1 dienos iki birželio vidurio.

Regioninių profsąjungų federacijos (RPF) informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių