Keisti buto spyną patiems, ar kreiptis į profesionalus?

Durys ir juose esančios spynos yra pirmas ir vienas pagrindinių barjerų užtikrinančių turto ir viduje esančių žmonių saugumą. Patikimos ir tinkamai sumontuotos spynos neužstrigs nelauktu momentu bei stipriai apsaugos namus. Taigi, kaip tinkamai atliekamas spynų keitimas ir ką daryti jeigu spyna sugedo ir reikalingas avarinis atrakinimas?

Kaip atliekamas spynų keitimas?

Spynų servisas yra atskira sritis, kurią profesionaliai ir operatyviai atlieka jos atstovai. Tinkamas spynų keitimas prasideda nuo esamos spynos, vidinių durų mechanizmų (jei yra), furnitūros ir durų konstrukcijos įsivertinimo. Pagal visus parametrus, turi būti parinkta identiškų išmatavimų spyna, priešingu atveju, esamos skylės ir tvirtinimai duryse nesutaps su tuose esančiuose spynoje. Dėl šios priežasties, reikės atlikti papildomus montavimo darbus, o galutinis vaizdas gali būti labai neestetiškas bei kompromituoti būsto saugumą. Dažnais atvejais, jau išpakuotos spynos nebėra priimamos parduotuvių atgal, dėl ko suklydus matavimuose liksite su nauja, nereikalinga spyna.

Parinkus tinkamą spyną, svarbu tvarkingai išimti esamą, gražiai išsukant esamus varžtus, dažnais atvejais, dalinai išardant duris, kad išėmimo metu nebūtų pažeistos durys, varžtai, o spyna neužstrigtų ištraukimo metu.

Įdedant naują spyną yra būtinas preciziškumas ir atsargumas – netinkamai įdėta spyna gali remtis į durų staktą, užstrigti arba sunkiai veikti jeigu bus susukta per laisvai, per stipriai ar netinkamoje padėtyje.

Jeigu spyną keičia profesionalas, jis ne tik pakeis spyną, bet ir esant galimybei ir poreikiui atreguliuos duris, staktą ir rankenas, kad viskas tarpusavyje veiktų kaip laikrodis. Geriausius šios srities ekspertus rasite paspaudę čia.

Šarvuotų durų spynos keitimas – kuom jis išskirtinis?

Ypač populiarios šarvuotos durys yra dažnai gerokai sudėtingesnės, saugesnės ir patvaresnės nei medinės ar plastikinės. Nemažai spynų yra gaminamos būtent šarvo durims. Dėl šių priežasčių, šarvuotų durų spynos keitimas turi savo niuansų.

Šarvuotos įprastai susideda iš kelių elementų, kaip apdailos plokštė, metalinis ar šarvo skydas (tam tikrais atvejais net keli), traukės, kurios yra sujungtos su spynomis, šiltinimo medžiaga, spynų apsaugos, furnitūra bei dažnai turi bent dvi spynas.

Keičiant spyną šarvuotose duryse yra itin svarbu kuo įmanoma atsargiau išardyti ir surinkti duris. Netinkamas durų surinkimas ir mechanizmų surinkimas gali ne tik neleisti durims užsidaryti, bet ir užstrigtinti spyną. Tuomet, kai spyna užstrigo uždarose duryse, o tai gali įvykti tą pačią dieną ar po mėnesio, bus būtinas avarinis atrakinimas.

Dažnai, tokią užduoti vertą patikėti ilgametę patirtį turintiems specialistams, kurie savo darbams suteikia garantiją ir tinkamai pasirūpina klientų saugumu. Šarvuotų durų spynų keitimas „SOS-atrakinimas“ įmonės atliekamas jau 30 metų, o visiems darbams ir spynoms teikiama garantija.

Avarinis atrakinimas kai raktai pamesti ar spyna užstrigo

Tokiu atveju, kai nepavyksta patekti į vidų ir durų atrakinimas savarankiškai neįmanomas, verta pasikliauti patyrusiais spynų specialistais. Skirtingai nuo visų galų meistrų, jie nepridarys nuostolių, po kurių reikės pakeisti duris ar pusę juose esančių mechanizmų ir plokščių.

Profesionalus avarinis atrakinimas atliekamas naudojant specialius visrakčius ir kitus įrankius, kurie leidžia spyną atrakinti greitai ir kuo įmanoma gražiau. Dažnais atvejais, pavyksta išsaugoti esamą spyną, o tais atvejais, kai spyna užstringa dėl gedimo, pas profesionalus gali būti iškarto užsakytas ir atliktas spynų keitimas.

Norint, kad durų atrakinimas būtų kuo sklandesnis, rinkitės gerai vertinamą ir ilgametę patirtį turinčią įmonę.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių