Kelionėje iš praeities į dabartį – geriausi liaudies meno puoselėtojų darbai
Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus Gargždų sekcijos pirmininkė R. Riaukė, parodai-konkursui „Kelionė iš praeities į dabartį“ Kretingoje pateikusi megztų riešinių ir piniginių, pelnė „Geriausio metų liaudies meistro“ II vietos diplomą.
Kretingos muziejuje praėjusį penktadienį atidaryta Klaipėdos krašto respublikinė liaudies meno paroda-konkursas „Kelionė iš praeities į dabartį“. 90 Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus narių pateikė daugiau nei 400 darbų. Nors mūsų rajono tautodailininkų darbų respublikiniam konkursui „Aukso vainikas“ komisija neatrinko, jie vis tiek turi kuo pasidžiaugti.
Tradicinėje parodoje Kretingos muziejuje eksponuojama daugiau nei 400 Žemaitijos skyriaus, t. y. Klaipėdos, Kretingos, Šilutės, Tauragės ir Skuodo rajonų bei Palangos liaudies meistrų sukurtų darbų. „Penki darbai konkursui „Aukso vainikas“ yra privalomi. Kai kurie pristatė ir daugiau. Tarp jų – ir Gargždų sekcijos tautodailininkai, o jų nemažas būrys“, – sakė Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus Gargždų sekcijos pirmininkė Rita Riaukė, regioniniame ture Kretingoje pelniusi „Geriausio metų liaudies meistro“ II vietos diplomą. Tai ne pirmas Lietuvos nacionalinio kultūros centro diplomas, kuriuo įvertinta kruopščios gargždiškės tautodailininkės kūryba. Šį kartą konkursui ji pateikė penkias poras riešinių ir piniginių, o III vietos diplomu įvertinta tautodailininkė Stasė Kausteklienė – penkias poras megztų pirštinių.
Pirmųjų vietų regiono turuose nugalėtojų darbai (vaizduojamosios ir taikomosios dailės) bus eksponuojami kitąmet vyksiančioje finalinėje respublikinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas“.
Kretingoje atidarytoje parodoje-konkurse „Kelionė iš praeities į dabartį“, kaip sakė R. Riaukė, eksponuojami mūsų rajono meistrų Birutės Dambrauskienės gintarais dekoruoti margučiai, Audronės Macijauskienės austos juostos, Joanos Lukienės paveikslai karpiniai, Valentino Dilgino paveikslai, Algirdo Ridiko raižiniai, Audros Jankeliūnienės tapyba ant šilko. Iš visų darbų autoritetinga komisija atrinko ir tuos, kurie birželio pabaigoje iškeliaus į Vilnių ir juos galės pamatyti Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ dalyviai ir svečiai. Net septynis delmonus ir tiek pat tekstilės darbų parodai sukūrusios gargždiškės Valentinos Kaubrienės du delmonai pasieks sostinę. Keturios poros raštuotų Stasės Kausteklienės megztų pirštinių, tiek pat porų Vilijos Ridikinės riešinių ir visi parodai pateikti R. Riaukės darbai bei vienas Petro Balsio rūpintojėlis taip pat bus eksponuojami parodoje „Gyvos jungtys“ vienoje iš Vilniaus bažnyčių. Liaudies meno gerbėjai čia pamatys ir gargždiškės audėjos Zitos Paulikienės austą skarą bei tris dukros Ievos išaustas prijuostes.
„Aukso vainiko“ konkurse gali dalyvauti visi prijaučiantieji, ne tik tautodailininkai. Iš penkių „Minijos“ progimnazijos mokytojos Ramunės Našlėnienės delmonų du atrinkti Dainų šventei. Net penkias poras sertifikuotų mūsų rajono gyventojos Irenos Armonienės, Klaipėdos etninės kultūros centro darbuotojos, pirštinių taip pat pamatys Dainų šventės svečiai ir dalyviai.
Laima ŠVEISTRYTĖ
Nuotr. iš asmeninio archyvo