Kiauras stogas ir sienos temdo „Saulutės“ dangų

Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ direktorė L. Petrauskienė ir pavaduotoja ugdymui S. Petrusevičienė džiaugiasi, jog įsigytas kupolas atvėrė naujas veiklos galimybes lauke.

Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ teritorijoje šį rudenį atsirado praeivių žvilgsnius traukiantis lauko kupolas. Reaguojant į pandeminę situaciją būtent jame buvo atšvęsti darželio grupių susitikimai su Kalėdų Seneliu. Tačiau investicijų prašosi kitos „Saulutės“ infrastruktūros bėdos, didesnio remonto darželis nematęs jau gerą dešimtmetį.

Šventėms susirenka lauko kupole
„Kupolas buvo didelė mūsų svajonė, kuri išsipildė“, – džiaugiasi Gargždų lopšelio-darželio direktorė Lina Petrauskienė ir pavaduotoja ugdymui Sandra Petrusevičienė. Anot jų, kupolui finansavimą skyrė Klaipėdos rajono savivaldybė – 4 000 Eur. Įstaigai liko prisidėti tik trūkstamą sumą – 100 Eur.


„Pačią idėją padiktavo pandeminė situacija. Nebegalime rengti jokių masinių renginių. Tačiau juk darželis atlieka ne tik ugdomąją funkciją, siekiame vaikams dovanoti ir gerų emocijų, juos suburti. Lauko kupole yra užtikrinamas vėdinimas, vaikai būna gryname ore, tačiau yra apsaugoti nuo žvarbaus vėjo ar sniego, lietaus“, – pasakojo L. Petrauskienė. Kupolas „Saulutės“ teritorijoje buvo pastatytas rudenį, tačiau jį dar reikėjo įsirengti. Pasirūpinti elektros tiekimu, apšvietimu, taip pat buvo sukurti baldai iš medienos padėklų, nudažyti. „Labai padėjo ugdytinių tėveliai. Esame jiems dėkingi už supratingumą, pagalbą“, – nuoširdžiai dėkodamos akcentavo įstaigos direktorė ir pavaduotoja ugdymui.
Dar rudenį kupole vyko ir tėvelių susirinkimai, tokiu būdu išvengta žmonių būriavimosi patalpose. Dabar jau ruošiamasi Trijų Karalių šventei kupole. Šiuo metu kupolą puošia ir žaliaskarės, kurias įstaigai padovanojo ugdytinių tėveliai, o papuošė vaikai su mokytojomis. Tos eglutės, kurios yra vazonuose, bus persodintos darželio teritorijoje. „Ateityje kupolą planuojame pritaikyti įvairioms kūrybinėms veikloms, pavyzdžiui, vaikai galės susipažinti su moliu, pabandyti kažką nulipdyti. Veiktų savotiškos dirbtuvėlės, tos veiklos, kurios vidinėse patalpose sunkiai realizuojamos, labai taršios ir pan. Žinoma, labai svajojame 50 kvadratinių metrų kupole įrengti ir grindinę dangą, tuomet būtų dar jaukiau“, – neabejoja pašnekovės.


Iš nevilties – „Steam“ palangė
Pats „Saulutės“ pastatas didesnio remonto nematęs gerą dešimtmetį. „Kiek pamenu, tik maždaug 2011 metais buvo atliktas vieno korpuso kosmetinis remontas, kai buvo iškeltos pradinės klasės“, – sako direktorė L. Petrauskienė. Anot jos, būtina keisti visą darželio stogą, nes pastarasis kiauras, per jį varva, sunkiasi vanduo, vos tik stipriau palyja. Grupėse būna ir kibirai pastatyti.

Per sienas besisunkiančio vandens problemą teko spręsti kūrybiškai: įrengta vadinamoji „Steam“ palangė, vaikai mato, kaip lietvamzdžiais vanduo nuteka į kibirą.


Pietinė įstaigos siena prašosi investicijų kuo skubiau, mat per ją taip pat sunkiasi vanduo. „Saulutės“ renginių salė yra sutvarkyta, patalpos išdažytos, pakeistos grindys, tačiau viskam iškyla grėsmė, kai tik smarkiau lyja, per palanges, sienas veržiasi vanduo, šlampa naujos ritininės užuolaidos ir pan. Bent laikinai problemai išspręsti direktorė sumanė įrengti „Steam“ palangę. „Tokia mintis šovė iš nevilties. Vis galvojau, jog turi būti kažkokia išeitis, juk negali valytojos su skudurais visą dieną stovėti prie palangių. Pirmiausia reikėjo sugalvoti, kaip padaryti vandens nubėgimą, su pavaduotojomis važiavome į parduotuvę, aiškinome, ko norime. Pagaliau mums pasiteisino lietvamzdžiai. Dabar salės vidaus patalpose matyti, kaip lietvamzdžiu vanduo nuteka į kibirą. Palangę pavadinome „Steam“, nes „Steam“ ugdymo metodas skatina vaikų kūrybiškumą, supažindina su įvairiais eksperimentais. O šiuo atveju jie natūraliai pamato, kaip surenkamas besisunkiantis vanduo“, – šypsodamasi paaiškino direktorė L. Petrauskienė.


Tvinsta kiemas ir rūsys
Dar viena bėda – tvinstantis kiemas. Negana to, vandens perteklius sunkiasi ir į rūsį. Rudenį, per liūtis, rūsys buvo apsemtas pusę metro. „Kadangi „Saulutėje“ yra tiekiamas ekologinis maitinimas, gavome lėšų iš Savivaldybės ir šaldymo patalpoms įsirengti. Tai betonavome kuo aukščiau, kad būtų kuo mažesnė apsėmimo grėsmė. Yra problema dėl miesto tinklų. Kreipėmės, kad valytų šulinius, nes pastarieji užsikemša lapais ir t. t. Reagavo, valė, tačiau tai turi būti nuolatinis procesas, kitu atveju bėdos kartojasi“, – dėstė direktorė ir pavaduotoja ugdymui. Jos pabrėžė, kad anksčiau darželio teritorija buvo durpynas, tai irgi lemia tvinimą. Prie pag­rindinių darželio vartų dažnai telkšo didžiulės balos, bėda dar ir ta, kad Kastyčio g., atkarpoje prie darželio, nėra ir šaligatvio, tėvai su vaikais priversti eiti važiuojamąja kelio dalimi.


Direktorė L. Petrauskienė sako, kad yra ir kuo pasidžiaugti. Daug inventoriaus, lovyčių atnaujinama būtent iš tėvų pervedamos 1,2 proc. paramos. „Bendradarbiaujame su tėveliais. Štai visai neseniai vienos grupės tėvai patys atėjo savaitgalį ir ištapetavo grupę, išdažė laiptinę, mes parūpinome tik priemonių“, – džiaugėsi pašnekovė.

Agnė ADOMAITĖ
Autorės nuotr.

Gali būti aktualu: Lauko užuolaidos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių