Kilniausia geradarių misija – padėti užaugti vaikui

Pasimatuoti sparnus Globos centras siūlė kartu su Gargždų socialinių paslaugų centro vadove V. Lygnugariene, Globos centro vadove O. Saudarge, vicemere V. Riaukiene, kunigu M. Stoniu, seniūne I. Žiediene, metodininke I. Beržanskiene, dailės studijos vadove N. Jokubaitiene, jaunaisiais iliustratoriais, savanoriais A. Nikitinu, R. Rusteikiene ir kitais svečiais.
Globėjo dieną susirinkusiuosius jaudino Monikos dainos.

Pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena, o birželio 25-29 d. visoje Lietuvoje vyko vaikų globos savaitė. Gargžduose šia proga vykusiame renginyje padėkota žmonėms, padedantiems vaikams užaugti – įgyti sparnus ir drąsiai žengti gyvenimo keliu. Jaukioje aplinkoje pristatyta Gargždų socialinių paslaugų padalinio Globos centro išleista knygelė „Mėnulio karalystės vaikai“ – padėka globėjams ir žinia visuomenei apie vaikų globą ir įvaikinimą.
Gargždiškės idėja – sparnai
Lyrine gaida, jautria Monikos dainele apie drugelį J. Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje Gargžduose prasidėjęs renginys, skirtas Globėjų dienai, vertė susimąstyti čia susirinkusius globėjus, Globos centro darbuotojus, savanorius ir svečius. Renginio vedėja Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė kalbėjo, kad užauginti vaiką, suteikti jam sparnus, kad drąsiai žengtų į gyvenimą su įgytomis vertybėmis – didelė dovana.
Pasak Gargždų socialinių paslaugų centro vadovės Viktorijos Lygnugarienės, tik žmonės, turintys didelius sparnus, gali padėti juos auginti kitiems. „Mūsų rajone stipri globėjų bendruomenė. Jų apglėbtos skleidžiasi jautrios, meilės išsiilgusios sielos. Tai didžiulė atsakomybė – ne visi gali būti globėjais. Reikia ir patiems rasti sau laiko ir su priglaustomis sušalusiomis sielomis džiaugtis kiekviena diena“, – sakė V. Lyg­nugarienė. Šiemet šalies globos ir įvaikinimo tarnybų simbolis – sparnai, simbolizuojantys ne tik skrydį, bet ir asmeninį augimą. „O ši idėja – iš Gargždų: ją pasiūlė K. Kazlauskaitė-Kažukauskienė, mūsų tarnybos globos ir įvaikinimo ambasadorė,“ – ats­kleidė V. Lygnugarienė, palinkėjusi visiems drąsos ir skristi į gyvenimą dalinantis širdies šiluma bei savo namais. Globos centro komanda visada pasiruošusi būsimiems ar esamiems globėjams rasti atsakymus į iškilusius klausimus.
Simboliniai sparnai šiuo metu puošia ir Gargždų skverą prie knygyno. Juos sukurti Globos centrui padėjo savanoris menininkas Artūras Nikitinas.


Pasakų knygelė – žinia visuomenei
Renginyje dalyvavusi rajono Savivaldybės vicemerė Violeta Riaukienė patikino, jog auginti sparnus ir kartu augti ne kiekvienas gali. „Reikia plačios širdies, didelės meilės ir atsidavimo“, – sakė ji ir padėkojo Globos cent­rui už tai, kad kartu su globėjais padeda vaikams auginti sparnus.
Gargždų seniūnijos seniūnė Indrė Žiedienė įsitikinusi, kad šventa misija yra priglausti svetimą vaiką, o iššūkis padėti jam gyventi.
Globos centro vadovė Odeta Saudargė pristatė išleistą išskirtinę knygelę „Mėnulio karalystės vaikai“. Joje sugulė pasakos, kurias sukūrė būsimi globėjai, apsisprendę į savo šeimas priimti vaikus, kuriems trūko šilumos. Knygelės pratarmėje rašoma, kad sukurti ją „paskatino noras padėti globėjams (rūpintojams) ir įtėviams paprastai ir suprantamai su vaikais kalbėtis jautria tema, paaiškinti, kodėl ir kaip atsitiko, kad jie gyvena ir auga ne biologinėje šeimoje“.
Rajone daugėja vaikus globojančių šeimų, laisvėja visuomenės nuomonė apie įvaikinimą ir globą. „Nebe pirmas mūsų centras šalyje išleidžia pasakų knygelę. Tai viešinimo priemonė, padėka globėjams, priimantiems vaiką į savo šeimą. Be to, pasakos gali turėti terapinį poveikį vaikams, patekusiems į globą“, – atskleidė O. Saudargė.
Gargždų parapijos kunigas Mindaugas Stonys, perskaitęs šias jautrias istorijas, kalbėjo, jog šeimos, į savo namus priimdamos vaikus, dovanoja jiems širdį, laiką, rūpestį ir suteikia naują gyvenimą – augina sparnus. „Įkvepiančios istorijos šioje Globos centro išleistoje knygelėje – nepaprastas dalykas dovanoti kitiems savo širdį. Dievas atlygins už gerumą“, – įsitikinęs kunigas Mindaugas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Padėka globėjams ir rėmėjams
V. Lygnugarienė nuoširdžius žodžius skyrė Nomedai Jokubaitienei, Gargždų KC vaikų dailės studijos vadovei, kurios ugdytiniai knygelei „Mėnulio karalystės vaikai“ nupiešė iliustracijas – vaikų bibliotekoje veikia šių piešinių paroda. Padėkos įteiktos kūrybiškiems jauniesiems iliustratoriams. Padėkota visiems, prisidedantiems prie Globos centro veiklos – K. Kazlauskaitei-Kažukauskienei už dovanotą scenarijų, mokytojai Rasai Rusteikienei ir Savivaldybės specia­listei Gintarei Plungienei – už redagavimą, A. Nikitinui – už nuoširdžią pagalbą.
„Sparnus turime visi, tik kartais pamirštame, kad galime skraidyti“, – priminė V. Lygnugarienė.
Buvusi Globos centro vadovė Indrė Beržanskienė, dabar dirbanti šias šalies tarnybas vienijančiame projekte, linkėjo visiems stiprybės ir drąsaus skrydžio priimant svarbius sprendimus.
Puikiai nuteikė muzikiniai intarpai – jaunosios dainininkės Monikos Šepikaitės dainos ir akordeonininkų ansamblis, vadovaujamas Stanislovo Adomavičiaus.
Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių