Klaipėdoje – pirmasis robotų margučių ridenimo turnyras

Uostamiestyje Velykos pasitinkamos su inovacijomis. SBA bendrovėje „Klaipėdos baldai“ surengtos pirmosios margučių ridenimo robotais varžybos. Jose dalyvavo 5 komandos.

Varžybų dalyviai turėjo specialiai pritaikyto roboto čiuptuvo pagalba kuo greičiau iš komodos stalčiaus paimti margutį, jį nuridenti riedykle ir roboto „ranką“ grąžinti į pradinę padėtį.

„Robotai jau seniai tapo įprasta mūsų darbo dalimi, jų įmonėje turime arti trisdešimties. Tačiau vis dažniau jie įsilieja į ir mūsų kasdienę buitį. Todėl šiame renginyje pamėginome suderinti tradicijas ir inovacijas. Be to, turnyras puikiai atskleidžia vertybes, kuriomis vadovaujamės – atradimų lyderystę ir aistrą laimėti. Būtent nestandartinis mąstymas, nevaržomas kūrybiškumas ir netikėtas požiūris padeda atrasti ir pritaikyti naujus sprendimus darbe ir gyvenime. Taip ir gimė šis turnyras, kurio pagrindinė mintis yra ta, kad žmogaus valdomas pramoninis robotas gali atlikti subtiliausias ir jautriausias užduotis,“ – sako SBA bendrovės „Klaipėdos baldai“ vadovas Viktoras Pivorius.

Du robotus specialiai šiam turnyrui paruošė įmonės projektų vadovas Saulius Razmas su komanda. Vienas robotas automatiškai atidarinėjo komodos stalčius su margučiais, kitas, pulto pagalba manipuliuojamas žmogaus, rideno margučius.

Vienas margutis – per 1 min. 4 sek.

Varžybose iš viso dalyvavo 15 žmonių iš skirtingų padalinių – gamybos, planavimo, administracijos, techninio aptarnavimo tarnybos ir technologų. Tik trečdalis dalyvių yra dirbę prie robotų, bet nebūtinai juos valdę. Trumpiausias laikas, per kurį vienas margutis išimtas iš stalčiaus ir nuridentas, – 1 min. ir 4 sekundės. Varžybas laimėjo „Klaipėdos baldų“ gamybos padalinio komanda, tris  margučius nuridenusi bendrai per 4 min. 45 sekundes.

Įmonės vadovas juokauja, kad šis robotų turnyras gali pakeisti ir tradicijas. „Jeigu kažkur margutį atneša Velykų zuikutis, kažkur – Velykų bobutė, tai pas mus juos atneša „Kuka“ robotas,“ –  šmaikštauja V. Pivorius.  

Jis sako, kad turnyras galėtų tapti tradiciniu, jeigu šie du robotai per artimiausius metus nebus „įdarbinti“ gamybos procesuose. Šiuo metu SBA bendrovėje „Klaipėdos baldai“ įdiegti 27 robotai. Šiais metais planuojama įdiegti dar du.

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių