Klaipėdos krašto veidai – mokinių fotografijose

Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje praėjusį penktadienį vyko Gargždų „Minijos“ progimnazijos ir „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytojų inicijuotos netradicinės istorijos pamokos ir projekto „Klaipėdos krašto veidai praeityje ir dabar“ fotografijų parodos pristatymas.


Projekto tikslas – ugdyti pilietiškumą, skatinti mokinius domėtis Lietuvos istorija ir savo kraštu, ugdyti kūrybiškumą ir kitaip pažvelgti į istoriją, atkuriant senas nuotraukas.
Šio projekto idėja kilo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytojai Ingridai Jančauskienei. Anot mokytojos, ji idėją pasiskolino iš LRT laidos „Laisvės bangos“, kurioje buvo atkuriamos senos fotografijos. Pedagogė pirmiausia projektą išbandė savo gimnazijoje. Tačiau šį rudenį nusprendė padaryti bendrą projektą su kitomis mokyklomis – Gargždų „Minijos“ progimnazija, Kretingalės pagrindine mokykla, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija.
Į šį projektą, anot I. Jančauskienės ir „Minijos“ progimnazijos mokytojos Jūratės Grimalienės, moksleivių įsitraukimas buvo nemažas. Vien Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje norėjo dalyvauti apie 150–200 moksleivių. Dėl šios priežasties nuotraukų atranka buvo kruopšti, turėjo atitikti iškeltus reikalavimus. Kad fotografija pakliūtų tarp eksponuojamųjų, ji turėjo atspindėti laikotarpį, temą, nepažeisti autorinių teisių, jei paimta iš asmeninių archyvų, tai reikėjo nurodyti.
Pasak „Minijos“ progimnazijos direktoriaus Juliaus Gindulio, vėliau minėta paroda bus eksponuojama ir progimnazijoje.

Donata BIJEIKĖ
Jono Lankučio viešosios bibliotekos Informacinių technologijų ir viešinimo skyriaus vedėja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių