• 29 rugsėjo, 2021
|

Klaipėdos rajone – nė vieno šimtuko

Paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino rezultatai Klaipėdos rajono abiturientams šimtukų nepadovanojo. Nors šalyje skaičiuojama, kad šimto balų įvertinimus gavo net 214 kandidatų.

Iš Klaipėdos rajono mokinių geriausią įvertinimą – 96 balų – gavo „Vaivorykštės“ gimnazistė Greta Kvietkutė. Per 90 balų iš viso gavo 6 rajono mokiniai.

15 neišlaikė

Iš viso šalyje lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą laikė 16 970 kandidatų. Egzamino neišlaikė 1 828 kandidatai. Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Genovaitė Jurevičienė informavo, kad rajone minėtą egzaminą laikė 168 kandidatai. 15 mokinių neįveikė egzamino kartelės ir jo neišlaikė, tai sudaro 8,93 proc. visų laikiusiųjų rajono mokinių (vidurkis šalyje – 10,77 proc.). Neišlaikiusiesiems egzamino vakar buvo sudaryta galimybė dalyvauti pakartotinėje sesijoje ir laikyti mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje.

Nuo 16 iki 35 balų iš valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino surinko 59 rajono mokiniai. Nuo 36 iki 85 balų surinko 81 kandidatas, nuo 86 iki 99 balų surinko 13 rajono abiturientų. Rajono mokinių vidurkis – 44,79 balai, o Lietuvos – 44,27 balai. Anot G. Jurevičienės, pernai lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikė 88,4 proc. visų rajono abiturientų, šiemet – 91 proc.

Vertinimas kelia diskusijas

Abiturientai per valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą galėjo rinktis rašyti samprotaujamąjį arba literatūrinį rašinį. Samprotaujamojo rašinio temos buvo tokios: „Kur yra riba tarp pokšto ir patyčių“. Rekomenduojami autoriai – Jurgis Savickis ir Marius Ivaškevičius. „Ar menas gali paveikti tikrovę?“ Rekomenduojami autoriai – Maironis ir Vincas Mykolaitis-Putinas. Pasiūlytos literatūrinio rašinio temos skambėjo taip: „Švenčių reikšmė literatūroje“. Rekomenduojami autoriai – Kristijonas Donelaitis ir Balys Sruoga. „Kartų santykiai literatūroje“. Rekomenduojami autoriai – Jonas Biliūnas ir Juozas Aputis.

Šalies abiturientų darbų vertinimo komisijoje dirbo trys rajono pedagogės Rasa Rusteikienė, Zofija Vaitkuvienė, Nerija Valinčienė. „Darbų vertinimas vyko dvi savaites nuotoliu iš Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos. Mokiniai rašydami samprotaujamąjį ar literatūrinį rašinį patikrinami įvairiapusiškai. Egzaminas pats sudėtingiausias, nes vertinimo aspektų daug: svarbus ne tik gebėjimas rašyti, mąstyti, bet ir kūrybinis aspektas“, – sakė R. Rusteikienė. Lietuvių kalbos pedagogė Z. Vaitkuvienė atvirai teigė, jog liūdina šių metų rajono mokinių rezultatai: „Mačiau, kaip jie dirba, koks jų lygmuo. Turiu 25 metų darbo stažą, vertinu gimnazistus pagal tuos pačius valstybinių brandos egzaminų kriterijus, tačiau ne visiems pavyko atskleisti savo gebėjimus per egzaminą. Kita vertus, kiekvienas kontrolinis tam pačiam vaikui taip pat skirtingai sekasi, vienąkart puikiai, o kitą… Emocijos, aplinkybės taip pat palieka savo pėdsaką.“ Anot Z. Vaitkuvienės, egzaminų vertinimas, ypač teksto turinio, vis dėlto kelia daug diskusijų ir turėtų būti tobulintinas. „Pati vis dėlto džiaugiuosi, kad sudėtingomis aplinkybėmis, esant COVID-19 pandemijai, gimnazistai išliko motyvuoti, atsakingi ir tikrai gali džiaugtis rezultatais, kokius pavyko pasiekti“, – kalbėjo Z. Vaitkuvienė.


ĮDOMU

  • Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino išlaikymo riba – 30 proc. užduoties taškų. Egzaminą šalyje išlaikė 89,23 proc. kandidatų (pernai – 90,6 proc.). Šimto balų įvertinimą gavo 1,26 proc. kandidatų (pernai – 0,9 proc.).

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių