• 18 rugpjūčio, 2022
|

Kodėl medinius langus verta pakeisti plastikiniais?

The mother and son looking at window

Nuo pat pirmųjų plastikinių langų pagaminimo 1954 m. iki šių dienų, kai jais puošiama begalė namų, sunku rasti buto ar namo savininką, kuris pasaulį matytų pro senus medinius langus. Bet kodėl? Kodėl plastikiniai langai taip mėgiami? Dėl to jie turi daug pranašumų prieš tradicinius plastikinius langus? Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius plastikinių langų pranašumus prieš medinius. Tad jei nepasiryžote pakeisti medinių langų plastikiniais, perskaitę šį straipsnį, norėsite tai padaryti.

Langų sandarumas yra pirmasis pranašumas

Vienas iš pagrindinių plastikinių langų privalumų lyginant su mediniais langais yra plastikinių langų sandarumas. Plastikiniai langų rėmai turi gumines tarpines, kurios leidžia staktai tvirtai priglusti prie lango nepaliekant įtrūkimų. Dėl langų sandarumo galėsite lengviau išlaikyti šilumą patalpoje. Be to, į patalpą patenka mažiau dulkių, o tai reiškia, kad kambarys ilgiau išliks švarus.

Tuo pačiu metu medinis karkasas laikui bėgant deformuojasi, tokiu atveju langai pradeda sandariai užsidaryti. Dėl to lyjant ant palangės yra vandens, o nukritus lauko temperatūrai per nesandarią karkasą į vidų patenka ir šaltas oras. Plastikiniai langai patikimai apsaugo jus bet kokiu oru.

Nereikia papildomos priežiūros ar reguliarių atnaujinimų

Kalbant apie medinius langus, juos reikia nuolat išlaikyti geros būklės – dažyti, taisyti ir t.t. O dėl staigaus temperatūros pakilimo ir lietaus medinių langų dažai greitai pradeda skilinėti ir deformuotis, todėl medinį karkasą reikia perdažyti kas 1-2 metus. Žinoma, plastikinių langų dažyti nereikia. Jų paviršiai išliks lygūs ir kaip nauji daugelį metų.

Šilumos ir garso izoliacija

Dar vienas plastikinių langų pranašumas prieš medinius – jie sulaiko šilumą patalpoje ir nepraleidžia triukšmo. Tai ypač patogu, jei atidarote langus greitkelyje, kur visą dieną girdisi automobilio triukšmas. Sumontavę plastikinius langus užtikrinsite, kad būsite saugūs nuo gatvės triukšmo ir atsipalaiduosite.

Plastikinių langų šilumos laidumas priklauso nuo to, kiek ertmių turi PVC profilis. Kuo daugiau kamerų turi PVC lango profilis, tuo mažesnis šilumos laidumas. Prieš pirkdami plastikinius langus, pasiteiraukite savo pardavėjo, kiek kamerų jums gali prireikti, atsižvelgiant į jūsų individualius poreikius. Didelio ploto langai panoraminiam stiklinimui gali būti gaminami iš plastikinių profilių. Plastikinių langų tvirtumas sudaro sąlygas išlaikyti profilį net ir labai sunkiuose stiklo paketuose.

Saugumas ir aplinkos apsauga

Kyla abejonių dėl plastikinių langų saugumo? Galime užtikrinti, kad šių langų gamybai naudojamos medžiagos yra visiškai saugios. Higienistai teigia, kad plastikiniai langai yra visiškai saugūs sveikatai. Plastikiniai langai pagaminti iš perdirbamų medžiagų. Taigi jie ne tik saugūs, bet ir ekologiški.

Gamintojai ir ekspertai kokybiškų vokiškų profilių tarnavimo laiką įvardija nuo 30 iki 50 metų. Per šį laiką tinkamai sumontuoti langai turi atitikti visas gamyklines charakteristikas ir neleisti kauptis šalčiui ir drėgmei. Plastikas ilgą laiką išlaiko savo pirminę spalvą ir neblunka saulės šviesoje. Tuo pačiu metu mediniai langai, net ir su keliais dažų sluoksniais, laikui bėgant deformuosis. Norint išlaikyti estetinę medinių langų būklę, reikalinga reguliari kosmetinė priežiūra. Be to, neretai medžius užpuola kenkėjai. Surinkę plastikinius langus išvengsite tokių nepatogumų.

Tad nebijokite medinius langus keisti naujais plastikiniais. Tai ilgalaikė, praktiška ir (dėl šilumos taupymo bei mažesnių eksploatacijos kaštų) investicija, kuri atsiperka. Plastikinius langus rasite čia.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių