Kokie batai bėgiojimo pradžiai? Patariame

Kad pradėtume bėgioti, nereikia daug. Tereikia motyvacijos, patogios aprangos ir komfortą suteikiančių bėgimo batelių. Kurį pasirinkti bėgiojimo pradžiai? Patarsime. Patikrinkite, į ką atkreipti dėmesį perkant pirmuosius bėgimo batelius.

Renkamės pirmuosius bėgimo batelius – į ką reikėtų atsižvelgti?

Pirmų bėgimo batelių pasirinkimas tai nemenkas iššūkis. Užduoties nepalengvina nei didžiulis turimų modelių skaičius, nei kaina, dėl kurios labai dažnai svaigsta galva. Tačiau pradžioje verta žinoti, kad jei tik pradedate reguliarią veiklą, bėgimo bateliams nereikėtų išleisti didžiulės sumos. Tarp pasiūlymų pradedantiesiems rasite daug nebrangių modelių, kurie puikiai tiks pirmųjų treniruočių metu. Į ką atkreipti dėmesį, ieškant tobulo varianto?

Pirma: drop, t.y. aukščio skirtumas tarp kulno ir kojų pirštų. Tai mitas, kad galima pradėti bėgioti avint paprastus sportbačius. Kad nesusižalotume iš karto, įsigykite tinkamai profiliuotus batelius. Dėl šios priežasties pėda pasiekia žemę natūraliai, o susižalojimo rizika žymiai sumažėja.

Antra: kvėpuojantis, bet stabilus, pėdą prilaikantis batviršis, kuris užtikrins optimalų vėdinimą ir šiluminį komfortą. Tai yra svarbiausias elementas, nepriklausomai nuo sezono ar sąlygų, kuriomis bėgame. Puikiai tiks lengvi modeliai iš tinklinio arba funkcionalaus trikotažo, derančio prie pėdos.

Svarbus yra ir dydis – kaip išsirinkti pirmuosius bėgimo batelius?

Tinkamo dydžio pasirinkimas turi didelės įtakos tam, ar pirmieji bėgimo bateliai bus patogūs. Treniruotės metu pakyla kūno temperatūra, tad pėdos gali sutinti. Siekiant išvengti spaudimo ir diskomforto sukeliančių įbrėžimų, rekomenduojama, kad bėgimo bateliai būtų pusę dydžio didesni nei kasdien nešiojamų batų dydis.

Bėgimo avalynė pradžiai? Su gera amortizacija

Nepriklausomai nuo to, kaip dažnai planuojate bėgioti ir kokia danga, pirmieji bėgimo bateliai turėtų labai gerai amortizuoti. Amortizacija sugeria smūgius, padidina bėgimo komfortą, ir svarbiausia: saugo sąnarius ir raiščius nuo rimtų traumų. Rinkdamiesi tinkamą modelį atkreipkite dėmesį, ar padas turi specialias putas, oro pagalvę, gelinį vidpadį ar kitą optimalų amortizaciją užtikrinančią technologiją.

Labai dažnai ji lemia aukštą batų kainą, tačiau ši dalis ir greičiausiai susidėvi. Taigi, jei planuojate bėgioti 2 kartus per savaitę po 30 minučių, jums neverta investuoti didžiulės sumos. Tokiu atveju susidėvėjimas bus nedidelis. Tačiau jei siekiate bėgioti kiekvieną dieną ir norite, kad pirmieji bėgimo bateliai tarnautų ilgiau, taupyti tikrai nereikėtų.

Geri bėgimo bateliai pradedantiesiems – kokius rinktis asfaltui, o kokius bėgimui trail takais?

Geri bėgimo bateliai bėgiojimo pradžioje taip pat turėtų būti pritaikyti prie sąlygų. Svarbiausias yra padas, parinktas pagal pagrindo tipą. Būtent jis užtikrina saugų ir patogų bėgimą. Jei renkatės miško takus, lauko kalnų takelius, jums labiau tiks modelis su geru protektoriumi Žygių bėgimo bateliai arba trail bateliai garantuoja geriausią sukibimą su nelygiais, slidžiais ir šlapiais paviršiais. Pirmuosiuose bėgimo bateliuose, skirtuose asfaltui, svarbiausia bus minkštas padas ir gera amortizacija, kuri sugers smūgius susidūrimo su kietu pagrindu metu.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių