KOKIOS PLOKŠTINĖS MEDŽIAGOS YRA DAŽNIAUSIAI NAUDOJAMOS APDAILAI?

https://www.pexels.com/photo/carpenter-using-wooden-boards-and-tools-8447803/

Paskutiniu laiku medienos plokščių naudojimas statybose, patalpų išorinėje ir vidinėje apdailoje suaktyvėjo. Greta faneros rinkoje įsitvirtino OSB, MDP, medienos plaušo ir kitokios sudėties plokštės. Visų jų galima įsigyti internetinėse parduotuvėse.

Iš ko susideda MDF plokštės?

MDF plokštė susideda iš vidutinio tankio medienos plaušas. Šių plokščių gamybos metu medienos plaušas yra klijuojamas sintetine derva ir labai stipriai suspaudžiamas pasitelkiant į pagalbą aukštą slėgį ir karštį. Tokiu būdu pagaminama išskirtinai tvirta plokštė.

Joje esantys medienos plaušai yra išsidėstę laisvai, todėl plokštę įmanoma pjaustyti bet kuria kryptimi. Tiesa, MDF plokštės nėra atsparios drėgmei, todėl jas geriau naudoti tik sausų vidinių patalpų apdailai.

Kur geriausia naudoti fanerines plokštes?

Kadangi fanerinė plokštė yra gaminama iš kelių medienos sluoksnių, juos klijuojant, po to suspaudžiant ir paveikiant dideliu karščiu, ji iš dalies išsaugo medienos struktūrą, todėl yra pajėgi atlaikyti didelį išorinį spaudimą. Dėl šios savybės fanerines plokštes galima naudoti grindų ir laiptų dangai. Jas taip pat naudoja lubų ir sienų apdailai. Šias plokštes lengva dažyti arba lakuoti.

Už ką vertina OSB plokštes?

OSB plokštes sudaro statmenai suklijuotos medienos drožlės. Jos vertinamos už tvirtumą, atsparumą vandeniui, drėgmei ir karščiui. Be to, šios plokštės nebrangiai kainuoja, todėl į jas nereikia daug investuoti lėšų. Jas perkant būtina pasidomėti, kurios iš jų tinka lauko sąlygoms, o kurias geriau naudoti tik patalpų viduje.

Kokiomis savybėmis pasižymi medienos plaušo plokštės?

Medienos plaušo plokščių gaminimo metu, mediena yra smarkiai sutrinama, po to maišoma su sakais ir parafinu. Šios rūšies plokštės atitinka visus priešgaisrinius reikalavimus bei yra atsparios įvairiems mediena mintantiems kenkėjams.

Jos ryškiai sumažina šilumos nutekėjimą per statybines konstrukcijas, todėl žiemą puikiai apsaugo nuo šalčio, todėl padidina pastatų šiluminę vertę. Tuo pačiu jos veiksmingai apsaugo nuo išorinio bei gretimose patalpose kylančio triukšmo, nes savo struktūra yra labai tankios. Dėl didelio tankumo jos nesideformuoja, todėl garantuoja savo formos stabilumą. Jeigu jus sudomino šios plokštės, jų galima įsigyti internetinėje parduotuvėje: https://www.ulmas.lt/lt/plokstines-medziagos/medienos-plausu-plokste.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių