Kokios storosios žarnos ligos dažniausiai kankina lietuvius?

Tinkamai funkcionuojantis virškinimas – galimybė gyventi be jokio diskomforto. Žinoma, kad šiais laikais dėl įtempto gyvenimo tempo daugelis žmonių paprasčiausiai neturi laiko maitintis sveika. Dėl to ne tik kankina sunkumo jausmas, tačiau ir gali atsirasti labai įvairios virškinimo problemos, kurios gali būti gydomos tik su medikais, tai yra, venkite natūralios medicinos šalininkų, kurie dažnai padaro daugiau problemų nei tikrai padeda gydant ligą.

Yra labai įvairios storosios žarnos ligos. Pateiksime kelias, kurios pasitaiko dažniausiai. Geriau jas pažinus bus galima paprasčiau identifikuoti ir ieškoti pagalbos, radus ją džiaugtis, kad liga suvaldyta laiku be jokių neigiamų pasekmių.

Krono liga

Krono liga yra lėtinė žarnyno liga, kuri mūsų tautiečių tarpe yra labai  dažna. Kartais ji gali būti vadinama paprasčiausiai storosios žarnos uždegimu. Krono ligos metu uždegimas pažeidžia paviršinius bei giliuosius žarnos sienelės sluoksnius. Dažniausiai uždegimas pats aktyviausias yra plonosios žarnos galinėje arba storosios žarnos priekinėje sienelėje. O patys ryškiausi šios ligos požymiai yra tokie, kad:

  1. Viduriavimas.
  2. Pykinimas.
  3. Silpnumas.
  4. Juntamas skausmas pilve.
  5. Dažnai labai prakaituojama.
  6. Ir karščiuojama.

Negydoma ši liga gali sukelti labai rimtus padarinius, kadangi paprasčiausiai uždegimas plinta į kitus organus, tad taip pat gali pabloginti jų funkcionalumą. Akivaizdu, kad storosios žarnos ligos veikia visą žmogaus kūną.

Dirgliosios žarnos sindromas

Dirgliosios žarnos sindromas yra labai dažnai vadinamas XXI amžiaus liga. Tai yra virškinamojo trakto motorikos sutrikimas, kuris pirmiausia pasireiškia pilvo skausmais. Dažniausiai nugalėti šią problemą galima tik išbandžius dietą, visiškai pakeitus mitybą, taip pat dažniausiai medikai skatina vartoti ir gerąsias bakterijas. Greta pilvo skausmo apie problemą taip pat signalizuoja ir tuštinimosi sutrikimai, taip pat ir pilvo pūtimas. Kaip vienas ryškiausių faktorių, kurias sukelia šią problemą, yra minimas stresas.

Pluoštinių storosios žarnos juostų sąaugos

Dažniausiai minėtos sąaugos atsiranda tuomet, kai buvo patirtos kokios nors traumos arba po chirurginių operacijų. Dar kitaip šios sąaugos yra vadinamos ir vidinių traumų audinių randais. Pluoštinių storosios žarnos juostų sąaugos gali trukdyti Jūsų vidaus organams tinkamai judėti, tad skatina pasislinkimą iš įprastų pozicijų o tai dažniausiai sukelia įvairius skausmus.

Storosios žarnos divertikulitas

Storosios žarnos divertikulitas tai yra storojoje žarnoje atsiradusios kišenėlės. Dažniausiai jos būna tuomet, kai žmogus netinkamai maitinasi. Ypač tokiu atveju, kai suvartojamas skaidulų kiekis yra labai mažas. Žinoma, kad pakoregavus mitybą – galima sutvarkyti ir šią problemą, kurią dažniausiai greta skausmų taip pat lydi ir karščiavimas bei viduriavimas, vėmimas.

Storosios žarnos vėžys

Viena dažniausiai minimų ligų yra susijusi su storąja žarna ir būtent vėžiu, kuris kiekvienais metais nusineša daugelio žmonių gyvybes. Ir viskas dėl to, kad žmonės paprasčiausiai laiku neatlieka tyrimų, kurie gali padėti užkirsti kelią problemos atsiradimui ir jos padariniams. Žinoma, yra daug vėžio formų, tad kuo anksčiau liga bus identifikuojama – tuo ir padariniai bus greičiau panaikinami. Kadangi ankstyvoje stadijoje ligos požymių beveik nėra – reikia atlikti profilaktinius tyrimus, kurie gali padėti užkirsti kelią šios ligos vešėjimui.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių