KOKIOS YRA ŠILUMOS SIURBLIŲ RŪŠYS IR KOKIE JŲ PRIVALUMAI?

Paskutiniu laiku patalpų šildymui vis dažniau pasirenkami šilumos siurbliai, kadangi jie yra laikomi pačiomis pigiausiomis patalpų šildymo sistemomis. Oras-oras šilumos siurblys traukia šilumą iš lauke esančio oro ir ventiliatorių dėka perneša ją į patalpų vidų. Tuo tarpu šilumos siurblys oras-vanduo perneštą iš lauko šilumą naudoja viduje esančios vandens sistemos šildymui.

Kaip veikia šilumos siurblys oras-vanduo?

Šilumos siurbliai oras-vanduo iš lauko paima orą, jį pašildo iki reikiamos temperatūros ir šia šiluma šildo namuose radiatoriuose bei grindų šildymo sistemose esantį vandenį tokiu būdu sušildydamas pastate esančias patalpas. Pagrindinės šilumos siurblio oras-vanduo dalys yra šios – kompresorius, freono dujų jungiamoji linija, šilumokaičiai ir valdymo blokas. Ventiliatorius lauko orą stumia pro šilumokaitį, kurio viduje yra freono dujos. Ten esantis kompresorius freono dujas suspaudžia ir pakelia iki reikiamos temperatūros. Paskui vėl susikondensavęs ir atšalęs freonas grįžta atgal į šilumokaitį, ir taip šilumos gaminimo procesas kartojasi iš naujo.

Į ką reikia atsižvelgti, renkantis namams šilumos siurblį oras-vanduo?

Jei namuose yra naudojama grindų šildymo sistema, tada geriau rinktis žemos temperatūros šilumos siurblį, o jeigu namuose įrengti radiatoriai, tada verta įsirengti aukštos temperatūros šilumos siurblį, ypač tada, jei gyvenate sename, nerenovuotame name. Renovuotame pastate galima naudoti ir žemos temperatūros šilumos siurblį oras-vanduo. Galutinė išvada peršasi tokia, jog šilumos siurblys oras-vanduo yra kone pats praktiškiausias pasirinkimas, nes jo gaminama šiluma yra sąlyginai pigi, todėl įdėta investicija tikrai atsipirks per gana trumpą laiką.

Ką galima pasakyti apie šilumos siurblius oras-oras?

Šios rūšies šilumos siurbliai yra patrauklūs tuo, kad naudoja labai mažai elektros energijos, todėl akivaizdžiai sumažėja ir šildymui skirtos išlaidos. Šilumos siurblys oras-oras susideda iš dviejų įrenginių: viena dalis montuojama pastato viduje, kita – išorėje. Kitaip tariant šį šilumos siurblį sudaro vidaus ir lauko įrenginiai, kurie sujungiami freonine linija, bei kompresorius, kuris yra laikomas pagrindine siurblio dalimi. Išorinė dalis šilumą, paimtą iš lauko pusės, perduoda į vidų.

Kaip vyksta šildymo eiga šilumos siurblyje oras-oras?

Freono dujos, tekėdamos pro garintuvą, paima iš oro šilumą. Kadangi jos yra vėsesnės už aplinkos oro temperatūrą, pradeda pamažu šilti ir virsta garais. Šias dujas pelnytai vadina šilumos nešėjomis. Šilumos siurblyje esantis kompresorius freono garus suspaudžia, todėl padidėja slėgis, ir tokiu būdu pakyla šių garų temperatūra. O tada į vidinio bloko šilumokaitį patenka karštos dujos, to proceso dėka atsiradusi šiluma šildo kambarių orą. Tuo pat metu šiluminės dujos kondensuojasi ir vėl virsta skysčiu. Tokiu būdu šildymo ciklo procesas kartojasi iš naujo ir tęsiasi tol, kol to reikia. Tiesa, reikia pridurti, jog šiltas oras patalpose paskleidžiamas ventiliatoriaus dėka.

Kokie yra pagrindiniai šilumos siurblio oras-oras privalumai?

Vienas iš pagrindinių privalumų yra tas, kad namuose visą laiką bus ne tik šilta, bet ir galėsite džiaugtis grynu oru ar esant poreikiui galėsite jį naudoti kaip kondicionierių. Be to, prižiūrėti šią šildymo sistemą nėra sudėtinga. Patrauklu ir tai, kad ši sistema yra saugi ir padeda išvengti nemalonių ir net grėsmingų nutikimų. Be to, tenka konstatuoti, jog oras-oras šildymo sistema yra tikrai ekonomiška, jei pastato energinis efektyvumas nėra žemas. .

O jeigu domina, kuo yra naudinga šildymo sistema oras-vanduo, plačiau apie ją galite sužinoti internete adresu:  https://www.elektrum.lt/lt/namams/silumos-siurbliai/siurbliai-oras-vanduo.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių