„Konsultuotis teisiniais klausimais visada yra pigiau nei bylinėtis“, –

įsitikinusi gargždiškė teisininkė Andželika Šakinienė

„Pirmiausia stengiuosi visiems padėti suprasti, kad konsultuotis teisiniais klausimais visada yra pigiau nei bylinėtis. Laimingi klientai – laiminga esu ir aš – jų teisininkė“, – sako advokatų kontoros įkūrėja ir teisininkė, mediatorė, lektorė A. Šakinienė.

Teisinės kontoros Gargžduose įkūrėjos, teisininkės, mediatorės, lektorės Andželikos ŠAKINIENĖS devynerių metų veiklos įdirbis duoda akivaizdžių rezultatų: formuojasi nuolatinių klientų sąrašas, auga ne tik teisinių paslaugų, tarp jų ir mediacijos, konsultacijų, bet ir mokymų poreikis. Neseniai kontora persikėlė į naujo daugiabučio namo, esančio Vaikų bibliotekos kieme, jaukias, erdvias pirmojo aukšto patalpas.

Klausti pigiau – nei bylinėtis

– Kam ir kokias pagrindines paslaugas teikia Jūsų teisinė kontora?

– Į mus gali kreiptis tiek juridiniai, tiek fiziniai asmenys. Tikrai kiekvienas klientas yra svarbus ir esame pasiruošę padėti įvairiose situacijose. Įstatymų leidyboje, teismų praktikoje, kasdienėje verslo, įstaigų, organizacijų veikloje nestinga permainų, pasikeitimų – be teisininko pagalbos kartais viską sužiūrėti nėra taip paprasta, tam pristingama ir laiko, ir patyrimo, ir atitinkamų žinių. Be to, juk ir asmeniniuose ar šeimyniniuose santykiuose neretai iškyla teisinių problemų, kurios žmogui atrodo itin sunkios, neįveikiamos, sukelia neigiamas emocijas. Ir tik vėliau susivokiama, kad galima kreiptis pagalbos ar patarimo į teisininką.

Taigi, teikiame teisines paslaugas – konsultuojame, rengiame procesinius dokumentus, padedame ginčus spręsti mediacijos būdu, ruošiame mokymus. Tiesa, pastaroji veikla dabar apribota karantino, tačiau ateityje planuojame būtent naujose patalpose, kuriose yra numatyta ir tam skirta vieta, konferencijas, seminarus ir kt. Taupydami klientų laiką, o ypatingai šiuo metu ir sveikatą, pasirašę teisinių paslaugų ir konfidencialumo sutartis darbą praktikuojame nuotoliniu būdu (e-paslaugos).

Pirmiausia stengiuosi visiems padėti suprasti, kad konsultuotis teisiniais klausimais visada yra pigiau nei bylinėtis.

Teisinių paslaugų įvairovė

– Dėl kokių teisinių konsultacijų galima į Jus kreiptis?

– Teisė visur – tiek versle, tiek šeimoje. Teisines konsultacijas teikiame šeimos bylose. Pavyzdžiui, santuokos nutraukimas bendru sutarimu, nepilnamečių/pilnamečių vaikų išlaikymo klausimai (labai aktualu – išlaikymo padidinimas), gyvenamosios vietos ir bendravimo tvarkos nustatymas ir kt. Taip pat padedame ir paveldėjimo bylose – dėl palikimo priėmimo, fakto nustatymo klausimais.

Pastebėtina, kad vis labiau populiarėja ir rūpinimasis intelektinės nuosavybės apsauga (juridinių asmenų pavadinimų, prekės ženklų, domenų, dizaino, išradimų, komercinių ir kt.), taip pat aktualizuojasi ir konkurencijos, be abejonės, ir darbo teisės aspektai. Pavyzdžiui, darbo santykiuose dėl įvairių nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių kartais į kampą yra įspraudžiamas tiek darbdavys, tiek darbuotojas. Tad esame pasirengę padėti abiem pusėms išspręsti ginčą derybų būdu. Taip pat konsultuojame ir reklamos, žiniasklaidos teisės klausimais. Kažkam gali pasirodyti ir neįtikėtina, tačiau yra ir mados teisė, kuri tekstilės, drabužių, papuošalų, galanterijos, avalynės, kosmetikos srityje apima licencijų išdavimą, prekybą, platinimą ir t. t.

Tiek verslo, tiek asmeninėje veikloje teisinis pamatas – rašytinės sutartys. Taigi padedame parengti pagal poreikį: tai ir konfidencialumo sutarys, ir nekilnojamojo turto nuomos ar panaudos, krovinio, prekės pervežimo ir kt.

Norintiesiems pradėti savo verslą padedame įsteigti įmonę, išieškoti skolas, atlikti teisinį įmonės auditą, paruošti asmens duomenų apsaugos dokumentus ir kt.

Žodžiu, paslaugų spektras yra platus. Reikia tik kreiptis, visada suteikiame išsamią informaciją kiekvienam susidomėjusiajam. Visas teikiamas teisines paslaugas galima apžvelgti internetiniame puslapyje www.sakiniene.eu.

Mediacijos nauda – akivaizdi

– Mūsų šalyje privalomoji meditacija šeimos ginčuose, galima sakyti, dar yra naujovė. Kol kas ne visiems suvokiama mediacijos samprata?

– Lietuvoje nuo 2020 m. sausio 1 d. įsigaliojo Mediacijos įstatymo pataisos, numatančios privalomąją mediaciją šeimos ginčuose. Mediacija galima tik dėl tokio ginčo, dėl kurio pagal įstatymus leidžiama ginčo šalims sudaryti taikos sutartį. Privalomoji mediacija taikoma ginčuose dėl santuokos nutraukimo ir kitų privalomų klausimų išsprendimo, išlaikymo nepilnamečiams vaikams priteisimo, priteisto išlaikymo nepilnamečiams vaikams dydžio pakeitimo, išlaikymo pilnamečiams vaikams priteisimo, santuokoje įgyto turto padalinimo, santuokoje turimu turtu naudojimosi tvarkos nustatymo, vaikų gyvenamosios vietos nustatymo, bendravimo tvarkos su nepilnamečiais vaikais ir jų auklėjimo tvarkos nustatymo, tėvystės nustatymo ir kt.

Manau, kad mediacijos nauda yra akivaizdi, bet aš labiau pasisakau apie savanorišką, laisva valia pasirenkamą mediaciją, privaloma mediacija – tai, kaip mano kolega yra pasakęs, – oksimoronas. Savanoriška, bet kartu ir privaloma – logiškai nesuderinama. Aišku, mediacijos metu šalims stabdomas bylinėjimosi procesas, kuris ne tik sietinas su materialinėmis bylinėjimosi išlaidomis, bet atsiliepia ir neigiama, dažnai itin skausminga emocine patirtimi, kurios įvertinti pinigais negalima. Tačiau įsidėmėtina, kad procesas yra neviešas ir konfidencialus, šalys pačios gali priimti sprendimą ir t. t.

Pažadu, kad apie mediacijos reikalingumą „Bangos“ skaitytojams papasakosiu kitame straipsnyje.

Įkvepia geri rezultatai

– Kokiu vienu iš naujausių savo teisinės veiklos pavyzdžiu esate ypač patenkinta ir pati, o ne tik klientas?

– Visada sakau, kad geriausia dovana teisininkui – laimėta byla! Pavyzdžiui, man labai svarbu, kai derybų keliu pavyksta klientui sugrąžinti iš skolininko pinigus. Štai neseniai pavyko sugrąžinti net 13 000 Eur. Klientas prisipažino, jog nebeturi jokios vilties, bet įtikinau nenuleisti rankų. Derybų keliu, paskirsčius atsiskaitymo terminus ir sumas, skolininkas atsiskaitė su mano klientu. Dar viena aktuali ir man širdžiai maloni situacija, kai, žinoma, po atkaklių pastangų, vykdant derybas, analizuojant įmonės dokumentus, LR akcinių bendrovių įstatymą, visuotinius akcininkų susirinkimo protokolus ir t. t., Naujųjų metų išvakarėse galutinai pavyko susitarti dviem akcininkams dėl įmonės akcijų pardavimo ir kitam klientui – akcininkui taip pat sutaupoma 15 000 Eur. Teigiami rezultatai pasiekti, nes konsultavosi, klausė teisinių patarimų, pasitikėjo. Taigi, išvengėme teismų ir didelių bylinėjimosi išlaidų. Laimingi klientai – laiminga esu ir aš – jų teisininkė.

Kalbėjosi Edita JARAITĖ

Asm. archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių