Kovo 11-osios bėgime – rekordinis skaičius dalyvių

Kovo 11-ąją vyko Klaipėdos rajono BĮ Sporto centras organizuotas bėgimas Gargždų miesto gatvėmis, skirtas paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.
Jau septintą kartą organizuotas bėgimas buvo ypatingas – visos renginio metu surinktos lėšos (registracijos mokestis, ženkliukų, pirštinių su Lietuvos ir Ukrainos atributika pardavimas) buvo skiriamos už laisvę kovojančiai Ukrainai paremti.
Šventiniame bėgime ištvermę išbandė rekordiškai daug  – net 210 įvairių amžiaus grupių regist­ruotų bėgikų, dar keliasdešimt žmonių bėgo nesiregistravę. Ankstesniais metais susirinkdavo iki 120 dalyvių. „Sunku pasakyti, kas lėmė gerokai didesnį dalyvių skaičių nei ankstesniais metais, galbūt geras oras, galbūt žmonės po pandemijos pasiilgo masinių sporto renginių, o gal tiesiog kai kurie bėgdami išreiškė palaikymą Ukrainai, tuo labiau, kad visos renginio metu surinktos lėšos buvo skirtos už laisvę kovojantiems Ukrainos žmonėms“, – svarstė Sporto centro atstovas Modestas Žukauskas
10 val. bėgimą pradėjo vaikų ir jaunuolių grupės, kurios bėgo 1–2 ratus, o 10.30 val. startavo suaugusiųjų grupės, bėgusios 3 arba 11 ratų aplink trasą, kuri prasidėjo ir baigėsi prie Gargždų kultūros centro.
Daugiausia dalyvių susirinko pačių mažiausiųjų – vaikų iki 13 metų, kurie bėgo 1,3 km, ir suaugusiųjų, bėgusių 3,9 km, grupėse. Pirmoje amžiaus grupėje tarp berniukų greičiausi buvo Danielius Puodžiūnas iš Stoniškių, Raidas Gruzdys ir Šarūnas Juknius iš Gargždų, tarp mergaičių – Paulina Sabaliauskaitė iš Tytuvėnų, Nikoleta Pantu iš Klaipėdos ir Solveiga Stulpinaitė iš Tytuvėnų. Antroje amžiaus grupėje greičiausi berniukai – Dominykas Umantas ir Robertas Petukauskas iš Klaipėdos ir Elijus Širvys iš Gargždų, tarp mergaičių – Gabrielė Sabaliauskaitė, Lineta Lūžytė iš Klaipėdos ir gargždiškė Milena Survilaitė.
Trečioje amžiaus grupėje dalyvavo vos 4 jaunuoliai, iš jų greičiausias buvo klaipėdietis Edvinas Jankauskas. Ketvirtojoje, suaugusiųjų, grupėje rungtyniavo 83 dalyviai – 54 vyrai, iš kurių greičiausi buvo Valentas Uža, Raidas Jastrumskis iš Klaipėdos ir gargždiškis Modestas Putrius, ir 28 moterys, iš kurių pirmosios pasiekė finišą trys klaipėdietės: Gintarė Gečienė, Jūratė Gedvilaitė ir Lina Pikelytė. 14,3 km ryžosi bėgti 27 ištvermingiausieji – 24 vyrai ir 3 moterys. Pirmasis atbėgo klaipėdietis Gediminas Simutis, trasą įveikęs per 52 min. 9 s. Nuo jo nedaug atsiliko Daivaras Genys iš Klaipėdos ir gargždiškis Mantas Galminas. Jiedu atbėgo vos vienos sekundės skirtumu.
Nugalėtojus taurėmis apdovanojo Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas ir Sporto centro direktorius Vaidas Liutikas.
Šiemet Kovo 11-ąją visus džiugino puikus saulėtas oras, kitaip nei ankstesniais metais, kai būdavo rūkas, sniegas ar didelis vėjas. Kaip teigė Sporto centro atstovas Modestas Žukauskas, jokių incidentų užfiksuota nebuvo, viskas praėjo sklandžiai. „Aktyviai ir prasmingai buvo praleistas šis šventės pusdienis“, – pasidžiaugė jis.

Asta ŠATKIENĖ
(portalas www.mano-gargzdai.lt)
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių