Kretingališkiai ketina švęsti miestelio gimtadienį

Asociatyvi nuotr.

Kretingalės bendruomenės žmonės tariasi su miestelio įstaigų atstovais kitais metais švęsti 770-ąsias miestelio įkūrimo metines.


Tiek laiko prabėgo, kai pirmą kartą šis vardas vokiškai buvo paminėtas istoriniuose šaltiniuose, tačiau nebuvo tradicijos tai pažymėti.
„Kodėl mes negalime kitą vasarą švęsti savo miestelio gimtadienio? – svarstė kretingališkė bibliotekininkė Birutė Grybauskienė, idėjos iniciatorė. – Kretingalės bendruomenės žmonės kartu su Kretingalės kultūros centro, seniūnijos atstovais jau tarėsi, kaip tai turėtų vykti.
B. Grybauskienė, sukaupusi nemažai kraštotyrinės medžiagos apie miestelio praeitį, gyventojus, sumanė savotiškai supažindinti kretingališkius ir miestelio svečius su istoriniais šios vietovės faktais ir prieš kelerius metus įgyvendino projektą „Kai paukščiai tyli, kalba istorija“. Miestelio centre, skverelyje, medžiuose apgyvendino stilizuotus paukščius su svarbiausių faktų įrašais. Tai buvo įžanga į miestelio sukakties jubiliejų.
B. Grybauskienė kalbėjo, kad labai pravers ir vietinio kraštotyrininko Kazio Savicko sukaupta medžiaga. Sukakties proga planuojama parengti ir išleisti leidinėlį ar skrajučių apie Kretingalę.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių