Kūno pokyčiai po gimdymo – kaip susigrąžinti kūno formas?

Vaiko gimimas sukelia daugybę emocijų tiek vyrui, tiek moteriai. Žinoma, su didžiausiais gyvenimo ritmo ir kūno pokyčiais tenka susidurti moterims. Vienoms susigrąžinti kūno formas, kuriose jaučiasi gerai, pavyksta be papildomų pastangų, o štai kitoms tenka įdėti daug darbo. Kartais norimų formų nepadeda pasiekti nei sveika mityba, nei fizinis aktyvumas ar kitos procedūros. Ir tai ne tik apie pakitusias apimtis. Šiame straipsnyje pateiksime naudingus patarimus, leisiančius susigrąžinti ne tik norimas kūno linijas, bet ir pasitikėjimą savimi.

Kaip susigrąžinti kūno formas po gimdymo? Keli naudingi patarimai

Nuo pat pirmų savaičių, užsimezgus vaisiui, moters kūnas pradeda keistis. Įprastai nėštumo metu priaugama nemažai svorio, oda išsitempia ir prisitaiko prie pokyčių. Po nėštumo, kai priaugama daugiau svorio, būna, prasiskiria pilvo raumenys. Natūralu, po žindymo krūtinė gali prarasti elastingumą.

Pakitusi figūra gali neigiamai veikti moters savijautą ir sumažinti pasitikėjimą savimi. Tam, kad pavyktų greičiau susigrąžinti norimas kūno formas ir, apskritai, geresnę savijautą, patariama:

  • sveikai maitintis;
  • užsiimti fizine veikla;
  • suvartoti pakankamą kiekį skysčių;
  • pakankamai ilsėtis.

Norint greičiau atstatyti kūną po gimdymo, pirmiausia rekomenduojama gerti pakankamai vandens ir į mitybos racioną įtraukti daržovių. Vandens galima gauti kartu su sriubomis, šviežių daržovių salotomis ir vaisiais. Skysčiai leis išvengti vidurių užkietėjimo ir skausmo, būdingo po gimdymo.

Vėliau, kai gydytojas patvirtina, kad tai saugu, galima pradėti mankštintis, labai pamažu didinant krūvį. Specialistai pataria neskubėti ir pradėti nuo paprastų pratimų. Pavyzdžiui, gulint lovoje įtempti ir atleisti dubens raumenis, atlikti giluminį kvėpavimą, rytais lengvais judesiais išjudinti sąnarius, ilgiau pasivaikščioti. Pamažu atstatomas raumenų disbalansas.

Kai su naujomis kūno linijomis susidraugauti nepavyksta

Įprastai kūno atsistatymas trunka metus ar net ilgiau, todėl itin svarbu būti kantrioms. Žinoma, jeigu pastebite nuolatinius nuotaikos svyravimus ir nerimą, pasidalinkite mintimis su artimaisiais ir kreipkitės į specialistus. Psichologas padės išspręsti emocines problemas, o artimieji suteiks palaikymą.

Visgi, jeigu jau kurį laiką po gimdymo jaučiate mažesnį pasitikėjimą pakitusiomis kūno formomis ir matote, kad tinkama mityba ir fizinis aktyvumas nepadės pasiekti norimo rezultato, galite pasikonsultuoti su estetinės chirurgijos specialistais. Kartais moterys renkasi Mommy makeover procedūrų paketą, kurį gali sudaryti krūtų pakėlimas, didinimas ar sumažinimas, pilvo plastika ir riebalų nusiurbimas.

Žinoma, galima pasirinkti ir vieną procedūrą. Tokiu atveju, operacijos kaina bus mažesnė, o pooperacinis laikotarpis – trumpesnis. Tad, pavyzdžiui, jeigu domina pilvo plastikos arba krūtų pakėlimo kaina, šią galite pamatyti plastinės chirurgijos klinikų interneto svetainėse. Svarbu prisiminti, kad priklausomai nuo individualios situacijos, skirsis ir procedūros kaina.

Taigi, visi aukščiau minėti patarimai leis padailinti pakitusias kūno formas ir susigrąžinti pasitikėjimą savimi. Norint greičiau atstatyti kūną, svarbu tinkamai maitintis, pamažu judėti, kalbėtis su mitybos, sporto specialistais. Nerimą padės įveikti pokalbis su artimaisiais, psichologais. Mankštos ne tik atkurs taisyklingą laikyseną, raumenų disbalansą, tonusą, bet ir sumažins streso kiekį organizme. Žinoma, ne visus pokyčius galima susigrąžinti mankštomis, kartais gali prireikti ir specialistų pagalbos. Jeigu nusprendžiama kreiptis į plastinės chirurgijos specialistus, svarbu tinkamai įvertinti jų kompetencijas – juk nuo jų priklausys tiek emociniai, tiek fiziniai pokyčiai.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių