Laimės mokykloje Ketvergiuose ugdomi laimingi vaikai

Aurimas ir Ramunė įsitikinę, kad saugioje aplinkoje, esant vidinei ramybei vaikas žymiai greičiau gali atskleisti savo kūrybinį potencialą ir svarbiausia jaustis saugus, laimingas.

Klaipėdos rajone, Ketvergiuose, įsikūrusi VšĮ „Mokykla laimė“ kviečia į priešmokyklinę, pradines klases, taip pat išbandyti ugdymą šeimoje. Pats mokyklos pavadinimas diktuoja švietimo įstaigos įkūrėjų Aurimo Petreikio ir Ramunės Bekešaitės siekį – vesti jaunąją kartą laimės keliu, kad jie patys būtų laimingi ir kitiems dovanotų laimę.


Įgyvendino svajonę
Mokyklos įkūrėjas Aurimas „Bangai“ pasakojo, kad abu su Ramune anksčiau buvo patyrę santykiuose nesėkmių, išsiskyrę. Tačiau kai abu susitiko, iškart rado daug bendrų interesų, buvo bendras pasaulio suvokimas. „Sukūrėme šeimą ir įgyvendinome svajonę būti laimingais ir auginti laimingus vaikus. Įkūrėme VšĮ „Mokykla laimė“. Patys auginame dukrą vardu Šviesėja. Ji dabar mokosi mūsų mokykloje, pagal ugdymosi šeimoje programą“, – dėstė pašnekovas.
VšĮ „Mokykla laimė“ turi keletą veiklos sričių: ugdymas šeimoje, priešmokyklinis/pradinis ugdymas, renginiai, stovyklos. Visos šios sritys, anot Aurimo ir Ramunės, yra vizija į ateitį, pirmaisiais metais buvo apsiimta įgyvendinti pradinių klasių ir ugdymosi šeimoje programas. Yra pastatas ir 2,5 ha miško erdvė, tad yra galimybė būti gamtoje. „Miške vyksta šventės, įvairūs renginiai, projektinės veiklos. Praėjusių metų rudenį su vaikais pradėjome sodinti medelius, vaismedžius rateliais kaip būsimas mokymosi erdves gamtoje. Nuo mokyklos pradžios įgyvendiname ilgalaikį-daugiametį projektą „Nuo sėklos iki derliaus“, – kalbėjo Ramunė. Kol mokykla skaičiuoja savo pirmuosius metus, vaikai maistą į mokyklą nešasi patys. Ateityje mokykloje bus nuosava virtuvė.


Jautėsi lyg pirmoje klasėje
„Mokykla laimė“ startavo jau praėjusiais metais, iššūkių buvo tikrai daug. Įkūrėjai dabar šypsodamiesi sako, kad patys jautėsi lyg pirmokai atėję į mokyklą. „Tačiau dabar esame gerokai užaugę, įgijome daug patirties, turėjome brandžių pamokų, kurias uoliai mokėmės drauge su kolektyvu. Turime didelį vidinį potencialą, plėsti mokyklos veiklą, yra planų steigti mokyklos filialus kitur“, – užsiminė pašnekovai.
Paklausti, kiek šiemet planuoja priimti vaikų, atsakė: „Mokykla auga su kiekvienu į mokyklą atėjusiu vaiku, todėl esame pasiruošę priimti tiek, kiek bus poreikis, atitinkamai pagal poreikį vyks ir mokyklos plėtra.“
Daug tėvų domisi, kiek kainuoja toks ugdymas. „Finansavimas gaunamas iš mokinių krepšelio. Lankantiems mokyklą vaikams mėnesinis mokestis 200 Eur, ugdymosi šeimoje mokestis yra tik stojamasis 250 Eur, mėnesinio mokesčio nėra.
Lankantiems taikome lanksčią mokėjimo sistemą. Dviems ir daugiau vaikų šeimoje taikome nuolaidas, su kiekviena šeima kalbamės individualiai“, – užtikrino Aurimas ir Ramunė.


Saugioje aplinkoje – laisvė kūrybiškumui
„Mokykla laimė“, anot pašnekovų, yra ta vieta, kurioje sukuriamos sąlygos vaikams ugdyti savo gebėjimus komfortiškoje, įdomioje aplinkoje: „Mokykloje yra draugiška, saugi aplinka, kur pagarbus tarpusavio bendravimas. Vaikai ugdomi dorovinių charakterio savybių, mokomi jas pažinti, stebint savo minčių raišką, elgesį, jausmus, emocijas, kalbą. Vaikai būdami ramioje aplinkoje ir ramioje vidinėje būsenoje, nejausdami įtampos reikalavimams, leidžia atsiskleisti savo kūrybiškumui, greitai perpranta reikiamas žinias“, – dėstė mokyklos įkūrėjai.
Anot jų, siekiama kurti įtraukųjį, kokybišką švietimą, sukuriant aplinkas, kur kiekvienas galėtų būti pagal savo poreikius, gabumus ir troškimus. Daug yra praktinio vaikų mokymo, paremto patyriminiu – bandymų metodu. Pavyzdžiui, per projektinę veiklą „Nuo sėklos iki derliaus“ vaikai turi galimybes atlikti bandymus savomis rankomis, tyrinėti pasaulį, mokyti vieni kitus. Ugdytiniai patys pasirenka sėklų rūšį, kurią norėtų auginti, pavyzdžiui, kaštoną, obelį, vyšnią ar kitą sėklą. Ją pasodina, stebi kaip dygsta, domisi, kaip išdygusį augalą prižiūrėti, kaip ir kur pasodinti. „Gyvybės stebėsena, jos puoselėjimas atveria gamtos dėsnių suvokimą, gamtos amžinybės tąsą“, – teigė Ramunė. Anot jos, laisvė yra atsakomybė, vaikas, pajutęs laisvę kurti, jaučiasi laimingas, o suvokdamas tyrus ketinimus, mąsto, kaip sukurti malonią aplinką: „Vaikai skatinami puoselėti draugiškus, be savanaudiškumo tarpusavio santykius, daryti gerus darbus, jaustis už viską, ką įgyvendina, atsakingais. Tuomet ateina suvokimas, kad jis yra tas, kuris dovanoja visiems laimę, taip pats patampa laimingu žmogumi.“


Agnė ADOMAITĖ
Asm. archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių