• 20 gegužės, 2022
|

Lapiuose nebaigtas statyti pastatas kelia galvosūkį

Į neužkonservuotą nebaigtos statybos pastatą prie Lapių pagrindinės mokyklos jau investuota 152 324,87 Eur, šiemet planuojama skirti dar 50 000 eurų.

Lapių bendruomenės atstovas Deividas Holidėjus, neramia širdimi atvykęs į „Bangos“ redakciją, išreiškė susirūpinimą, kad prie Lapių pagrindinės mokyklos nebaigtas statyti bendrabučio pastatas atrodo lyg niekam nebereikalingas. Pasak aktyvaus lapiškio, ir mokykloje mokinių mažėja, ir valstybės politika vaikų bendrabučių atžvilgiu pasikeitė. Prieš kelerius metus pradėtas statyti pastatas nepabaigiamas, o ir kaip jis bus įveiklinamas, jei sulauktų įkurtuvių? Ar rajono Savivaldybė turi viziją, kas bus su šiuo statiniu, į kurį investuoti nemaži pinigai? Lapiškio nuomone, galbūt objektas galėtų pasitarnauti kaip išties reikalingi senjorų namai, o gal dar kitokiems visuomenės poreikiams. Savivaldybės atstovai patikina, kad sprendimas dėl pastato likimo bus priimtas artimiausiu metu.

Lapiškis D. Holidėjus.


Statybos įstrigo neapsisprendus
Praėjusių metų rudenį „Bangoje“ rašėme, kaip iš svajonės suteikti prieglobstį vaikams Lapiuose liko tik nebaigtas pastatas. 2021 m. sausio 28 d. Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje tvirtinant praėjusių metų biudžetą nebebuvo numatyta lėšų bendrabučio pastato rekonstrukcijai. Tiesa, pradėtas statyti pastatas iki šiol nėra net užkonservuotas, t. y. bet kas gali įeiti į vidų, o per neapsaugotas ertmes lyja, sninga, ūžauja vėjai.
Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas „Bangai“ sakė, kad jis visuomet buvo už tai, kad pastatas būtų užbaigtas ir jame būtų teikiamos paslaugos. „Po diskusijų buvome nusprendę pirmame aukšte įkurti biblioteką, ambulatoriją ir bendruomenės centrą, o antrame aukšte turėti butus, kuriuose galėtų apsigyventi šeimos, ištiktos krizės arba į rajoną atvykę dirbti jauni mokytojai, medikai. Bet pasikeitus valdančiajai daugumai pastato statybos įstrigo. Gaila, bet valdantieji niekaip neapsisprendžia, kokios paslaugos šiame pastate turėtų būti teikiamos. Šį klausimą keliu beveik kiekvieną savaitę, tačiau konkretaus atsakymo nesu gavęs iki šiol“, ‒ komentavo B. Markauskas. Pasak mero, pastato likimas rūpi ne tik bendruomenei. Šio klausimo nebegalima atidėlioti, nes nenaudojamas ir neužbaigtas statinys yra veikiamas gamtos sąlygų, tad drėgmė ilgainiui gali pakenkti konstrukcijoms. Meras teigė dar kartą paraginsiąs valdančiuosius pagaliau apsispręsti dėl paslaugų ir užbaigti pastato statybas, nes priešingu atveju rajone liksiąs pastatas vaiduoklis, nepuošiantis Lapių ir neduodantis jokios naudos.

Lapių bendruomenės pirmininkė L. Karbauskienė.


Neįgyvendintos idėjos pasensta
Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir kaimo reikalų komiteto pirmininko Jono Dumašiaus nuomone, svarbiausia, kad šis svarbus klausimas pagaliau būtų išspręstas. Jis pastebi, kad šiuolaikinis gyvenimas toks dinamiškas, kad nebegalima planuoti dešimtmečiams: laiku neįgyvendintos idėjos pasensta ir tampa nebeaktualios. „Matome, jog kol Taryboje diskutuojame, ginčijamės, kai kurie klausimai tampa nebereikalingi. Per lėtai juos sprendžiame. Turime greičiau ir operatyviau priimti sprendimus, ‒ įsitikinęs J. Dumašius. ‒ Tai parodo, kad rajonui reikalingi jauni žmonės, greitai galvojantys ir sprendžiantys, nebijantys daryti.“ J. Dumašiaus nuomone, būtų geriausia, jei atsirastų aktuali idėja, reikalinga čia ir dabar, kuriai šis pastatas ir pasitarnautų. Jeigu tai būtų bendruomenės iniciatyva, Savivaldybė surastų pinigų ir pabaigtų statyti pastatą. „Bangos“ pašnekovas neatmeta galimybės, kad pastatą galėtų perimti ir verslo atstovai. Anot J. Dumašiaus, radikaliausias sprendimas būtų nugriauti ir išvalyti tą vietą, kad toks griozdas nestovėtų.

Vietos ūkio ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas J. Dumašius.


Potencialas veikloms yra
Lapių bendruomenės centro pirmininkė Laima Karbauskienė „Bangai“ pasakojo, kad gruodžio mėnesį į Lapių pagrindinę mokyklą buvo atvažiavusi Savivaldybės komisija spręsti gyvenvietės viešųjų pastatų likimo: nepabaigto statyti bendrabučio, mokyklos, kultūros namų, tačiau sprendimų esą kol kas nėra. Pašnekovės nuomone, mokykla tuštėja, o vietos bendruomenė ir taip turi nemažai veiklų. „Pastatas gražioje vietoje, prie parko, jį dar galima keisti. Čia galėtų būti tai, ko būtent reikia miesteliui. Pavyzdžiui, darželis, senjorų namai ar kt. Mūsų rajono Savivaldybės kryptis yra į socialinių paslaugų teikimą. Ji galėtų ir pasirūpinti pastato likimu arba tegul pasiūlo verslui“, ‒ samprotavo L. Karbauskienė. Ji pridūrė, kad galbūt naujų idėjų iš verslininkų neatsiradę, nes nebuvo viešai skelbiama, kad pastatas yra laisvas, o anksčiau buvo akcentuojama, kad tai būsiąs mokyklos bendrabutis.
Bendruomenės pirmininkė minėjo, kad buvo vykdytas sveikatos programos projektas, senjorai buvo kviečiami į mankštą kartą per savaitę kiekvieną dieną. „Susirinkdavo apie 11–12 senjorų, net su lazdele ateidavo, užlipdavo į antrą aukštą. Tokio amžiaus žmonėms reikia pajudėti, pabendrauti, išeiti. Jie sako, kad dar nori džiaugtis gyvenimu, būti judrūs. Potencialas veikloms yra. O gal dar iš aplinkinių kaimų žmonių su socialiniais poreikiais atsirastų“, ‒ apie socialinių paslaugų reikalingumą Lapiuose svarstė bendruomenės pirmininkė.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja R. Petrauskienė.


Skirs dar 50 tūkst. Eur
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė „Bangą“ informavo, kad 2022 m. Strateginiame veiklos plane numatyta 50 tūkst. eurų, už kuriuos planuojamas pastato pirmo aukšto remontas. Pasak jos, pastato statyba buvo pradėta dar 2019 m. sausio 1 d. ir turėjo baigtis per 23 mėn. po sutarties įsigaliojimo (sutartis pasirašyta 2018-12-31). Į pastatą jau investuota 152 324,87 Eur. Administracijos direktoriaus pavaduotoja taip pat patvirtino, kad buvo sudaryta speciali darbo grupė, kuri sprendžia klausimus, susijusius su Lapių pagrindinės mokyklos bendrabučio ateitimi, o ji yra šios darbo grupės pirmininkė. Pasak R. Petrauskienės, speciali komisija kartu su frakcijų atstovais porą kartų vyko į Lapius, susitiko su bendruomene, mokyklos atstovais, taip pat vyko pasitarimai ir nuotoliniu būdu.


„Darbo grupė jau beveik priėmė sprendimus, susijusius su pastatu, kuriuos pirmiausia pristatys bendruomenei – tai įvyks artimiausiu metu, apie priimtus sprendimus informuosime ir visuomenę“, ‒ „Bangai“ žadėjo R. Petrauskienė.


Monika CALZONAITĖ
A. VALAIČIO, autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių