Lapkričio 3-ąją paleidžiama nauja patogesnė „Infostatybos“ versija

Gyventojai ir įmonės, planuojantys statybas, nuo šiol informaciją apie visas paslaugas – nuo prašymo informuoti visuomenę apie parengtus projektinius pasiūlymus iki nekilnojamojo turto įregistravimo –  ras vienoje vietoje. Tai bus galima padaryti nuo lapkričio 3 d., kai pradės veikti atnaujinta ir modernizuota Statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinė sistema „Infostatyba“ (IS „Infostatyba“).

Joje vartotojų laukia naujiena – sudėtinė elektroninė paslauga „Statau namą“, kuri apjungs 6 naujai sukurtas ir 13 modernizuotų elektroninių paslaugų. Sukūrus papildomas integracijas su kitų institucijų informacinėmis sistemomis ir registrais bus galima pakartotinai naudoti sukeltus dokumentus, greitai ir paprastai pasiekti kitose valstybės informacinėse sistemose kaupiamą informaciją. Dėl to gyventojams nebus būtina fiziškai vykti į institucijas, visas paslaugas jie galės gauti elektroniniu būdu.

Reikšmingi pokyčiai numatyti ir teikiant pranešimus apie statybos pradžią, rangovo, pagrindinių statybos sričių vadovų samdymą. Pastaruoju metu pasitaikė atvejų, kai statybos proceso dalyviai nurodydavo neteisingą informaciją apie statybose dalyvaujančius specialistus, pavyzdžiui, statybos techninius prižiūrėtojus ar statybos vadovus. Dabar jie turės patys prisijungti prie sistemos ir tai patvirtinti.

Aplinkos ministerija atkreipia dėmesį, kad spalio 30 d. pradedami modernizuotos IS „Infostatyba“ paleidimo darbai, kurie užtruks iki lapkričio 3 d. ryto, todėl šiuo pereinamuoju laikotarpiu ji neveiks.

Per IS atnaujintą „Infostatyba“ prašymus teikiantys  asmenys juos pasirašyti galės tik kvalifikuotu el. parašu. Todėl iki modernizuotos informacinės sistemos starto vartotojai turėtų pasirūpinti elektroninio pasirašymo priemonėmis arba mobiliaisiais parašais. 

Artimiausiu metu Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) parengs ir paskelbs detalią instrukciją, kaip prisijungti prie modernizuotos IS „Infostatyba“. Naudotis modernizuota IS „Infostatyba“ padės ir elektroninis vedlys.

Atkreipiame visų IS „Infostatyba“ vartotojų dėmesį, kad nuo lapkričio 3 d. nebeliks atskiros IS „Infostatyba“ išorinės svetainės. Visos paslaugos bus teikiamos per Aplinkos ministerijos realizuotą Topografijos, inžinerinės infrastruktūros, teritorijų planavimo ir statybos elektroninių vartų interneto svetainę (Vartai) pasiekiamą adresu www.planuojustatau.lt.

Apie pastebėtas IS „Infostatyba“ veikimo klaidas bus galima pranešti el. paštu infostatyba.pagalba@asseco.lt. Visiems, turintiems klausimų, konsultacijos tiek teisės aktų taikymo, tiek sistemų naudojimo klausimais, bus teikiamos bendruoju VTPSI konsultavimo telefonu 8 5 207333.

Aplinkos ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių