Lietingi orai – bitininkų išbandymas

Bitininkystę puoselėjantys žmonės skundžiasi prastu medunešiu. Šią vasarą nepalankūs orai – bitės negali nešti nektaro. Bitininkai kol kas siūlo pirkėjams pavasarinį medų, kai kurie padidinę kainą.

„Visi šalies bitininkai skundžiasi, kad prastas medunešis, – teigė Klaipėdos krašto bitininkų bendruomenės „Midutis“ pirmininkas Arūnas Neverdauskas. – Juk kasdien lyja. Pragiedrėjus bitės lekia prie žiedų, bet lietus išplovęs nektarą.“

Neverdauskų šeimos ūkyje – 46 bičių šeimos. Pasak bitininko, šiemet prisukęs tik 15 proc. to kiekio medaus, kurį gaudavo palankiais metais.

„Kai kurie bitininkai suko medų tik pavasarį, o tie, kurie išėmė vasarą, maitina bites, nes jos mirtų iš bado“, – kalbėjo A. Neverdauskas.

Kiškėnuose gyvenantis bitininkas Nikolajus Gorčiakovas, 16 bičių šeimų savininkas, sakė turintis tik pavasarinio medaus. Vasaros medunešis prastas – magazinai apytuščiai. „Palyginti su praėjusiais, šiemet bus žymiai mažiau medaus“, – sakė pašnekovas. Jis medaus nepabrangino: už puslitrį prašo 4,5 euro.

Bitininkė Veronika Jucienė iš Kelvėtų kaimo taip pat sakė turinti tik pavasarinio medaus. Dėl lietingų orų negalinti net pažiūrėti, kas dedasi aviliuose. Puslitrį medaus namuose parduodanti už 3 eurus.

Šilininkų kaimo gyventojas Antanas Žutautas, turintis vieną avilį, medaus derliumi nesiskundė. Jis prisuko 3 kibirus itin kokybiško medaus. Sau ir savo vaikams. Gargždų turguje puslitrį medaus galima nusipirkti už 4,5–5 eurus.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių