„Lietuvos paštas“ kaimuose pas klientą ruošiasi ateiti net į namus

Klaipėdos regiono vadovė V. Pikčiūnienė patikino, kad Ateities laiškininkais, kurie dirbs pagal naujojo Lietuvos pašto klientų aptarnavimo standarto reikalavimus, galės tapti dabartiniai kaimuose dirbantys paštų darbuotojai.Dabartinius paštininkus ir mūsų rajone keis Ateities laiškininkai

„Jei Mahometas neina pas kalną, tai kalnas ateina pas Mahometą“ – galbūt būtent ši rytų išmintis šalies paštininkus įkvėpė radikalioms permainoms. Dėl demografinių ir socialinių iššūkių ypač provincijoje mažėjant klientų srautams mažėja ir pašto paslaugų poreikis. Modernizuodamasis Lietuvos paštas tikisi išplėsti klientų ratą. Mat visos pašto paslaugos netrukus bus teikiamos gyventojų namuose arba Ateities laiškininkų mobiliuose paštuose, kurie neaplenks net atokiausių Lietuvos kaimų. Gyventojams tereikės paskambinti nurodytu telefonu, ir paštininkas atvyks tiesiai į namus: čia ir bus galima užsiprenumeruoti spaudą, išsiųsti korespondenciją ir kt. Paštininko iškvietimas klientui nieko nekainuos. Šios permainos nuo vasaros pamažu ateis ir į mūsų rajoną.

Naujosios Lietuvos pašto koncepcijos pristatymas Klaipėdos rajono savivaldybėje buvo palydėtas aktyvia mero V. Dačkausko, vicemerių R. Cirtautaitės, V. Riaukienės, Administracijos direktoriaus pavaduotojos L. Liutikienės, seniūnų diskusija.Iškvietimas nieko nekainuos

Šiuo metu Lietuvos pašto atstovai visuose regionuose susitinka su rajonų vadovais, seniūnais, vietos spauda pristatydami modernų ir šiuolaikišką pašto paslaugų teikimo būdą – „Ateities laiškininko“ koncepciją. Šalies kaimiškose vietovėse diegiamos „Ateities laiškininko“ koncepcijos investicijos sieks daugiau nei 1 mln. Eur.

Artimiausiu metu planuojamas Lietuvos pašto permainas Klaipėdos rajono savivaldybėje pirmadienį pristatė Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė.

Nuo antrosios šių metų pusės naujomis mašinomis, išmaniąja įranga aprūpintus paštininkus, skambiai pavadintus Ateities laiškininkais, gyventojai galės telefonu išsikviesti į savo namus, kur jiems bus suteiktos visos pašto ir finansinės bei kitos bendrovės teikiamos paslaugos. Tarp jų – ir spaudos prenumerata. Dabar kaimiškųjų teritorijų gyventojai pasigesdavo tokio dėmesio – kilnojamieji paštai ne visada patenkindavo žmonių poreikius. Toks paslaugų teikimo būdas esą bus ypač patogus atokiau kaime gyvenantiems, fizinę negalią turintiems ar vyresniems žmonėms, kuriems dažnai sudėtinga be artimųjų pagalbos pasiekti artimiausią paštą. Akcentuojama, kad laiškininko išsikvietimas į namus nieko nekainuos.

Liks Gargždų ir Priekulės paštai

Klaipėdos rajone stacionarūs išliks tik Gargždų ir Priekulės paštai, o kiti dar esantys stacio­narūs paštai seniūnijose bus uždaryti, tačiau kaimo žmonėms nerimauti esą nėra jokio pagrindo. Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė V. Pikčiūnienė akcentavo, kad visos pašto paslaugos bus teikiamos mobiliuose Ateities laiškininkų paštuose (t. y. naujose, modernia įranga aprūpintose mašinose). Paštininkai atvažiuos numatytu laiku ir reguliariai klientus aptarnaus nustatytose vietose. Taip pat papildomai visas Lietuvos pašto teikiamas paslaugas Ateities laiškininkai galės suteikti kliento namuose ar kitoje gyventojams patogioje vietoje. „Pašto korespondencijos siuntų ir prenumeruojamų spaudos leidinių, įvairių išmokų pristatymas į namus vyks įprastai“, – pabrėžė V. Pikčiūnienė.

Lietuvos paštas šias permainas motyvuoja lankstesniu ir operatyvesniu klientų aptarnavimu, be to, efektyvesniu investicijų panaudojimu. Jas stengiamasi nukreipti ne į pastatų išlaikymą, o į pašto paslaugų prieinamumo atokiau kaimuose gyvenantiems žmonėms didinimą bei darbo sąlygų ir socialinių garantijų bei atlyginimo darbuotojams didinimą.

Klaipėdos regiono vadovė V. Pikčiūnienė patikino, kad Ateities laiškininkais, kurie dirbs pagal naujojo Lietuvos pašto klientų aptarnavimo standarto reikalavimus, galės tapti dabartiniai kaimuose dirbantys paštų darbuotojai.

Mobilūs laiškininkai, kurie aptarnauja klientus jų namuose, yra užsienyje pasiteisinusi praktika. Pašto tinklas kaimiškose vietovėse yra modernizuojamas remiantis užsienio šalių, ypač Islandijos ir kaimyninės Lenkijos, patirtimi.

Vadovai ir seniūnai abejojo

Naujosios Lietuvos pašto koncepcijos pristatymas Klaipėdos rajono savivaldybėje buvo palydėtas aktyvia mero Vaclovo Dačkausko, vicemerių Rūtos Cirtautaitės, Violetos Riaukienės, Administracijos direktoriaus pavaduotojos Ligitos Liutikienės, seniūnų diskusija.

Linkėdamas pertvarkai sėk­mės meras V. Dačkauskas tuo pačiu pareiškė abejones, ar Lietuvos paštui pavyks laiku sėkmingai perkvalifikuoti darbuotojus arba pritraukti naujų. Mat planuojamas 10 proc. atlyginimų padidėjimas paštininkams, žinant, koks menkas jų atlyginimas yra dabar, vargu ar bus motyvuojantis. Rajono vadovas stebėjosi tuo, kad Lietuvos paštas neįstengia išlaikyti kaimuose nors ir kuklių pašto patalpų.

Diskusijos dalyviams abejonių sukėlė teiginys, kad pertvarka vykdoma atsižvelgiant į reguliariai atliekamų klientų nuomonės tyrimų rezultatus, kaimiškų vietovių gyventojų, bendruomenių ir socialinių partnerių nuomonę bei rekomendacijas dėl pašto infrastruktūros gerinimo. „Įdomu, kas tuos pasiūlymus teikė? Mūsų nuomonės niekada niekas neklausė – girdime pirmą kartą“, – stebėjosi seniūnai, vienas per kitą pasakodami apie korespondencijos pristatymo kaimiškose vietovėse problemas. Ypač priemiestinėse rajono seniūnijose, kurios aptarnaujamos nuolat besikeičiančių ir žmonių nepažįstančių laiškininkų. Seniūnai apgailestavo, jog nėra bendradarbiavimo ryšių su paštu ir akcentavo, kad būtina išlaikyti pasiaukojamai ir sąžiningai dirbančius vietinius paštininkus, kuriais gyventojai pasitiki ir juos gerbia. Seniūnijų vadovai pastebėjo, kad jau dabar esant dideliems darbo krūviams paštininkai kartais nebeįstengia kokybiškai atlikti savo pareigų. O kaip tai pasiseks Ateities laiškininkams? Tuo labiau, kad neaišku, kiek jų rajone iš viso bus.

Meras V. Dačkauskas „Bangai“ sakė neatmetantis galimybės kreiptis į Lietuvos savivaldybių asociaciją siekiant labiau išsiaiškinti Lietuvos pašto pertvarkos efektyvumą kaimiškose vietovėse.


  • Šiuo metu net 7 iš 10 gaunamų įmokų už įvairius mokesčius yra sumokamos laiškininkams, kai šie pristatydami pašto korespondenciją ar prenumeruojamą spaudos leidinį lankosi gyventojo namuose. 74 proc. spaudos leidinių prenumeratos užsakymų irgi priimami laiškininkų, o beveik du trečdaliai įvairių namų apyvokos prekių, kurių galima įsigyti paštuose, yra parduodamos gyventojų namuose.
  • Diegiant „Ateities laiškininko“ koncepciją bus pertvarkyta 350 stacionarių ir 27 kilnojami paštai. Šiems paštams priskirtose gyventojams aptarnauti apylinkėse dirbs mobilūs Ateities laiškininkai.
  • Nuo šių metų vasaros Ateities laiškininkai paslaugas pradės teikti septyniose rajono vietovėse, − tai reiškia, kad jose neturėtų likti stacionarių pašto skyrių. Ateities laiškininkai aptarnaus dabartinių Agluonėnų, Dovilų, Endriejavo, Judrėnų, Kretingalės, Veiviržėnų, Vėžaičių paštams priklausančius gyventojus. Atsilaisvinusios pašto patalpos bus pardavinėjamos aukciono būdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content