„Lyderių akademijos“ tikslas – aktyvūs jaunuoliai, vykdantys pokyčius

18 dalyvių po „Lyderių akademijos“ stovyklos vasarą ir rudenį su mentoriais plėtos sukurtus projektus.

Dvi dešimtys rajono jaunuolių birželio 15–17 d. dalyvavo „Lyderių akademijoje“, kurioje gilino lyderystės įgūdžius, bendradarbiavo ir generavo idėjas, ko trūksta jaunimui. Jau trečius metus vykstantis projektas suburia jaunuomenę tapti aktyvesne visuomenės dalimi, ugdyti lyderystę, kurti pridėtinę vertę rajono jaunimui. Pasak projekto organizatorių, po akademijos jaunuoliai vasarą praleis plėtodami tris projektus, kurių rezultatai bus matomi spalio mėnesį.


Svarbiausia įtraukti
Jaunimo organizacijos „Alterno“ vadovė, „Lyderių akademijos“ organizatorė ir mentorė Inesa Greivienė pasakojo, kad idėjos rengti projektus jaunimui kyla iš problemų – visoje šalyje pastebimas jaunimo organizacijų mažėjimas, jauni žmonės tampa individualesni, mažiau linkę burtis: „Pati „Lyderių akademijos“ idėja – kad jaunimas, įgijęs teorinių žinių, turi jas pritaikyti praktikoje: sukurti mažus projektus, kuriems yra skiriamas finansavimas.“ Organizatorė pridūrė, kad asmeninis jos tikslas – paskatinti jaunimą įgyti drąsos. Nors ne visada „Lyderių akademijos“ projektai įvykdomi, tai vis tiek didelė patirtis tiek dalyviams, tiek mentoriams.
Jaunimo savanoriškos tarnybos mentorė, „Lyderių akademijos“ organizatorė ir mentorė Neda Gaudutytė teigė, kad ją labiausiai skatina akademijoje jaučiama jaunų žmonių motyvacija. Mentorė dalijosi, jog esminis dalykas – sustiprinti jaunimo lyderystės savybes: „Man atrodo, kad kiekvienas gali būti lyderiu, jei tik yra didelis noras ir polėkis.“
Koučingo specialistas, „Lyderių akademijos“ mentorius Aivaras Buitkus sakė, kad trečius metus vykstanti „Lyderių akademija“ nuolat tobulėja, todėl itin svarbus grįžtamasis ryšys. „Supratau, kad pirmaisiais metais informacijos jaunimui buvo per daug, todėl kasmet turinį tobuliname. Sunkiausia sudominti ir įtraukti jaunimą, pateikti informaciją taip, kad žaismingai ją priimtų“, – akcentavo A. Buitkus.
Tris dienas jaunuoliai leido itin aktyviai pažindami save ir lyderius. Pasak organizatorės I. Greivienės, pirmąją dieną jaunuoliai susipažino, dalyvavo autoriteto suvokimo, konfliktų sprendimo užsiėmimuose. Ji buvo skirta teorinei medžiagai, o antroji diena – praktikai. Iš viso 18 jaunuolių, susiskirstę į 3 komandas, antrąją stovyklos dieną skyrė projektų kūrimui.


Rezultatai – rudenį
Nors „Lyderių akademijos“ stovykla baigta, dar laukia daug darbo, mat jaunuoliai vasarą praleis tobulindami projektus ir konsultuodamiesi su mentoriais I. Greiviene, N. Gaudutyte ir A. Buitkumi. Mentoriai kiekvienai komandai padės atsakyti į iškilusius klausimus, nukreips, kur ieškoti informacijos ir rėmėjų, o projektų rezultatai paaiškės spalį.
Pasak I. Greivienės, rudenį komandos darys refleksiją apie įgyvendintus arba neįgyvendintus projektus. „Siekiamybė, kad tai, ką teoriškai mokėsi akademijoje, kiekvienas jaunuolis stiprintų atlikdamas įvairias užduotis su savo komanda praktiškai“, – tikslą įvardijo organizatorė. Ji džiaugėsi, kad sulaukė naudingo atgalinio ryšio apie lyderių stovyklą, lektorius, programą, o patys dalyviai susirado naujų draugų, lavino viešojo kalbėjimo gebėjimus, įveikė baimes.


Siekia pažinti save
„Lyderių akademijos“ dalyviai esminiu dalyku, paskatinusiu užsiregistruoti į stovyklą, įvardijo norą pažinti save ir įgyti drąsos. Dalyvės Viktorija Girdžiūtė ir Kornelija Kalvytė pasakojo, kad labiausiai įsiminė koučingo specialisto A. Buitkaus paskaitos apie lyderystės sąvoką bei skirtumus tarp boso ir lyderio. Moksleivė pridūrė, kad po paskaitų turėjo galimybę su mentore N. Gaudutyte išmokti dirbti didelėje, o vėliau ir mažesnėje komandoje.
Stovyklos dalyvė Melita Sunokaitė labiausiai džiaugėsi paskaitomis, žaidimais ir įgyta drąsa. „Lyderių akademijos“ dalyvė Saulė Girgždytė teigė, kad labiausiai patiko praktinės užduotys, kai reikėjo dirbti komandoje, ir paskaitose akcentuotos lyderių savybės.
Organizatoriai dėkoja Klaipėdos rajono savivaldybei, rėmėjams „Brožių virtuvei“ už skanų, beveik nemokamą maitinimą, nuotykių parkui „77“ Laugaliuose už suorganizuotą šaunią pramogą dalyviams – laipiojimą trasose, kuris stiprino kiekvienos komandos įgūdžius veikti kartu, ir kaimo turizmo sodybai „Gribžė“ už šiltą priėmimą.


Gabrielė ČIUNKAITĖ ir Danielė DOMEIKYTĖ
G. ČIUNKAITĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių