M. Skuodis: Klaipėdos jūrų uosto direkcijos vadovas A. Latakas turi mandatą tęsti darbus

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) vadovas Algis Latakas turi mandatą tęsti darbą. Įvertinęs Klaipėdos uosto valdybos pateiktą, taip pat ir teisinę informaciją bei valdybos rekomendacijas, tokį sprendimą šiandien priėmė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

„Įvertinau valdybos pateiktą informaciją, kurios buvau prašęs jau anksčiau, dėl trąšų gabenimo per uostą bei direkcijos vadovybės veiklos. Išgirdau valdybos patikinimą, kad ji prisiima atsakomybę dėl vadovo darbo. Įvertinau teisinę informaciją. Uosto direkcijos vadovas turi mandatą tęsti darbą toliau“, – savo sprendimą komentavo M. Skuodis.

Uosto direkcijos laukia nemažai iššūkių ieškant naujų rinkų bei krovinių diversifikuojant uosto veiklą netekus Baltarusijos trąšų, taip pat jau prasidėjusi įmonės reorganizacija į akcinę bendrovę. Prie akcinės bendrovės teisinio statuso įmonė turės pereiti iki 2023 m. sausio 2 d.

Pasak ministro, KVJUD vadovybės situacija nėra analogiška „Lietuvos geležinkeliams“ – „LTG Cargo“ patys veža baltarusiškas trąšas, o KVJUD yra už jūrų uosto infrastruktūrą atsakinga direkcija, neturinti sutartinių įsipareigojimų su Baltarusijos įmone „Belaruskalij“.

M. Skuodžio teigimu, iš KVJUD valdybos ir vadovybės laukiama skubių sprendimų ir pasiūlymų dėl krovinių ir veiklos diversifikacijos, bendrovės strateginių planų bei veiksmų.

KVJUD yra valstybės įmonė, jos generalinį direktorių skiria ir atleidžia susisiekimo ministras.

A. Latakas direkcijai vadovauja nuo 2020 metų birželio.

Susisiekimo ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių