• 11 rugpjūčio, 2022
|

Mantvydo rūpestis – Savivaldybės kompiuteriai

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų skyriaus vyriausiuoju specialistu nuo 2013 metų vasario mėnesio dirba Mantvydas Cirtautas. 26 metų gargždiškio darbu Administracija patenkina, o kolegos Mantvydą giria už paslaugumą.

Techninis ir konkretus

– Mantvydai, papasakok, kokios tau yra priskirtos pareigos?

– Prižiūriu ir remontuoju rajono Savivaldybės administracijos ir jos padalinių kompiuterinę techniką bei kitą elektroninę įrangą. Instaliuoju bei atnaujinu programas. Sprendžiame įvairiausias iškilusias problemas, ieškome sprendimo būdų, susijusių su kompiuterių techninėmis problemomis ir pan. Jei atsiranda laisvesnio laiko, domiuosi programinės įrangos atnaujinimu, diegiamomis inovacijomis. Taip pat labai svarbu nuolat analizuoti informaciją apie naujausius ir kasdien tobulėjančius kompiuterinius virusus ir greitai plintančias kitas grėsmes. Pareigos Informacinių technologijų skyriuje man nebūna nuobodžios.

– Kokie tavo darbo privalumai ir minusai?

– Manau, darbas dideliame kolektyve lavina bendravimą su įvairaus būdo žmonėmis. Įgyju daugiau patirties ir informacinių technologijų srityje – tikrai yra kur tobulėti. O iš trūkumų pats didžiausias, kad tai sėdimas darbas. Daug laiko tenka praleisti prie kompiuterio, tai, žinoma, kenkia sveikatai, labiausiai – akims. Kai grįžtu namo, jau reikėtų nebesėsti prie kompiuterio, tačiau būna, kad pasileidžiu muziką, bendrauju su draugais – taip pailsiu, atsipalaiduoju.

– Niekam ne paslaptis, kad tavo tėtis – vicemeras Kęstutis Cirtautas. Patinka dirbti vienoje darbovietėje ar priešingai?

– Apie tai negalvoju. Informacinių technologijų skyriaus vyriausiojo specialisto darbas yra absoliučiai techninis ir gana konkretus. Beje, mano sprendimui dirbti Savivaldybėje šeima nepritarė, tačiau mano pasiryžimas ir smalsumas nugalėjo.

Nuolat eksperimentavo

– Ar seniai susidomėjai informacinėmis sistemomis?

– Elektronine įranga domiuosi nuo pat mažų dienų, mėgdavau kažką išardyti ir pažiūrėti, kas slepiasi viduje. Prisipažinsiu,vėliau ne visada pasisekdavo surinkti viską į vietas. Pirmąjį kompiuterį gavau paauglystėje gimtadienio proga. Smalsumas skatino eksperimentuoti su įvairiomis programomis. Jei užstrigdavo kompiuteris, sugesdavo, tekdavo suktis iš padėties. Pats jį tvarkydavau, domėjausi šia sritimi. Todėl, kai reikėjo pasirinkti būsimą profesiją, abejonių nekilo. Juk svarbiausia, kad žmogui darbas patiktų, nebūtų našta.

– Koks dabar yra tavo išsilavinimas?

Vakarų Lietuvos verslo kolegijoje baigiau informacinių technologijų specialybę „Programavimas kompiuteriams“. Įgijau informatikos bazinių ir specialiosios dalies dalykų žinių, kurių pagrindu sugebėčiau projektuoti ir kurti įvairias taikomąsias ir internetines programas bei duomenų bazes, atlikti kompiuterinės grafikos ir dizaino darbus, vykdyti kompiuterių ir kompiuterinių tinklų priežiūrą.

– Ar pasidalinsi savo ateities planais su „Bangos“ skaitytojais?

– Informacinių technologijų darbas man tikrai yra priimtinas, tad planų apie specialybės keitimą kol kas neturiu, o tolimesnės ateities dar neskubu planuoti. Ne veltui sakoma, jog žmogus planuoja, o Dievas juokiasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių