• 11 rugpjūčio, 2022
|

„Mars Lietuva“ dovanos Gargždams šuniuką

Gargždų Klaipėdos gatvėje pėsčiųjų alėjoje visus pasitinkantis katinas Gargždukas greitai nebebus vienišas. UAB „Mars Lietuva“ jam padovanos draugą – šuniuko skulptūrą, kurią, tikimasi, rajono gyventojai lygiai taip pat pamėgs ir saugos.

Pabudimo simbolis

Katino skulptūra taip pat yra UAB „Mars Lietuva“ dovana rajono gyventojams. Bendrovės Korporacinių reikalų vadovas regionui Mindaugas Rupšys „Bangai“ pasakojo, jog prieš penkerius metus „Mars Lietuva“ šventė 20 metų sėk­mingos veiklos rajone sukaktį, o Gargždų miestas – 760-ąjį gimtadienį. Tuomet ir kilo katino skulptūros idėja, įprasminanti bendradarbiavimą su vietos bendruomene: „Gargždukas rąžosi ne be reikalo, tai pabudimo simbolis: kadaise čia buvo pasienio prekybos miestas, tad besirąžančiu katinu linkėjome Gargždams ateityje tapti įtakingu šio krašto miestu. Labai džiaugiamės, kad Gargžduką pamėgo tiek gargždiškiai, tiek miesto svečiai. Dabar, kai „Mars Lietuva“ mini jau 25-metį, o Gargždai – 765-ąsias miesto įkūrimo metines, nutarėme papildyti alėją šuniuko skulptūra.“

Pasak jo, šuniukas praeivius pasitiks iš kitos pusės, jis bus įkurdintas šiek tiek aukštesnėje vietoje nei Gargždukas. Skirtingai nei katinas, šuniukas bus šiek tiek santūresnis. „Džiaugiamės, kad tampame vis labiau tolerantiškesni, atidesni savo gyvūnams, tačiau vietos tobulėjimui taip pat dar labai daug. Prieglaudose – daugybė šunų, Lietuvoje vis dar daugiau nei pusė augintinių šeriami ne jiems skirtu ėdalu, o tuo, kas liko nuo pietų stalo. Pamirštama, kad šunims šokoladas yra griežtai draudžiamas, veikia toksiškai, razinos – taip pat tabu. Būna, jog žmonės išeina pasivaikščioti, o savo augintinius palieka namuose. Tad reikia stengtis, mūsų nueitas kelias nėra baigtinis“, – įsitikinęs M. Rupšys.

Atidengimo ceremonija – ketvirtadienį

Tiek Gargžduką, tiek šuniuką sukurti patikėta dailininkui skulptoriui iš Klaipėdos Sergėjui Plotnikovui. „Kadangi norėjome, jog išliktų vieninga stilistika, autorių pasirinkome tą patį. Jam suteikėme pakankamai didelę kūrybos laisvę. Šuniuko skulptūros vizualizacija mums tiko, ją palaimino ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gytis Kasperavičius. Tad jau šį ketvirtadienį, 18.30 val. Klaipėdos gatvės alėjoje įvyks naujos skulptūros atidengimo ceremonija. Kviečiame aktyviai dalyvauti gargždiškius, miesto svečius“, – ragina „Mars Lietuva“ Korporacinių reikalų vadovas regionui M. Rupšys.

„Bangos“ kalbintas skulptūros autorius S. Plotnikovas patikino, kad iš bronzos nulieta šuniuko skulptūra jau paruošta, ji bus pastatyta ant akmens panašiai kaip ir Gargždukas. „Kūrybos, gamybos procesas truko apie 3 mėnesius, sunkiausia dalis – akys, juk jos išraiškingiausios. Jos kvies draugauti, pabūti su šuniuku. Sveikinsis su praeiviais ir šuniuko iškelta letenėlė. Abiejų skulptūrų dydis bus panašus, kad kūriniai nekonkuruotų vienas su kitu“, – aiškino skulptūrų autorius S. Plotnikovas. Jis teigė, kad yra išbandęs daug žanrų, tačiau animalistinis – arčiausiai širdies. Kai žmonės skulptūras puošia šalikėliais, kepuraitėmis, skiria joms vardus, skulptorių tik džiugina: „Blogiau, kai darbas miršta dar esant gyvam autoriui, o jei pritraukia žmones ir šie sugalvoja papildomų akcentų, tik smagiau.“ „Mars Lietuva“ Korporacinių reikalų vadovas neabejoja, kad greitai ir šuniukas turės vardą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių