„Stiprūs kartu“ centre atsakyta daugiau nei į 10 000 skambučių

Kasdien į Lietuvą iš Ukrainos atvyksta vis daugiau žmonių, bėgančių nuo karojų gimtinėje. Daug klausimų kyla tiek į svetimą šalį atvykusiems ukrainiečiams, tiek jiems padėti norintiems lietuviams –„Stiprūs kartu“ skambučių centras sulaukė jau daugiau nei 10 000 skambučių. Simboliška,tiek į 1-ąjį, tiek į 10 000-tąjį skambutį atsakė tas pats žmogus –„Tele2“ komandos savanorė Kamilia.

Per dieną „Stiprūs kartu“ savanoriams tenka atsakyti vidutiniškai į 500 skambučių. Nuo centro veiklos pradžios čia apie 4 000 kartų rusų kalba teikta informacija ukrainiečiams, dar apie 6 000 skambučių sulaukta iš lietuvių, kuriesiūlo savo pagalbą arba teiraujasi, kaip galima padėti jų giminaičiams ar draugams iš Ukrainos.

„Sulaukiame įvairiausių klausimų. Būdavo, kad tiesai iš Ukrainos skambina žmonės negalėdami patikėti,aiškinasi, ar tikrai čia – Lietuvoje – jiems teikiama tokia pagalba. Dažniausiai jie susijaudinę ir pasimetę, pokalbiai kartais trunka ir 40 minučių. Tai nėra emociškai lengvas darbas, pasitaiko sudėtingų situacijų, tačiau su tuo profesionaliai susitvarkocentre savanoriaujantys„Tele2“ skambučių centro darbuotojai“, – sako Paulius Tamolė, iniciatyvos „Stiprūs kartu“ savanorių koordinatorius.

Anot P.Tamolės,pastaruoju metu kyla iššūkių – sparčiai senka būsto rezervai. Jau kurį laiką sudėtinga karo pabėgėlius apgyvendinti Vilniuje ir Klaipėdoje.

Visi asmenys, galintys ir norintys suteikti laikiną apgyvendinimą nuo karobėgantiems ukrainiečiams, kviečiami užpildyti formą svetainėje stipruskartu.lt.

Priemaname, kad Ukrainos piliečiams informacija teikiama trumpuoju numeriu 1827 ir telefonu +370 5 271 7112 ištisą savaitę nuo 7.30 iki 21.00 val.

Nacionalinio savanorių koordinavimo centro iniciatyvą „Stiprūs kartu“ įgyvendina Lietuvos Šaulių sąjungos Pelėdų būrys kartu su kitomis visuomeninėmis organizacijomis ir partneriais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių