Mažiesiems kretingališkiams – relaksakampis

Asociatyvi nuotr.

Prasidėjus vasarai, kretingališkiai skaitytojai gali paskaityti knygą, pavartyti žurnalą ne tik užsukę į biblioteką, bet ir šalia jos įrengtame relaksakampyje. Vaikams čia smagu žaisti įvairius žaidimus, spalvinti knygeles. Bibliotekininkė Birutė Grybauskienė džiaugiasi, kad pavyko įgyvendinti sumanymą – sukurti jaukią erdvę šeimai.


Neįprasta erdvė šalia bibliotekos Kretingalės centre traukia suaugusiuosius ir vaikus. Čia stovi originalus suoliukas, šalia – lentynėlė su knygomis ir žurnalais, staliukas su žaislais, yra lenta piešimui kreidelėmis. Ant spalvingo kilimėlio mažieji konstruoja iš lego kaladėlių. Čia yra treniruoklių mamoms, tėčiams ir vaikams – patraukli erdvė šeimai. Šiltą vasaros dieną pievelėje gali mėgautis basakojai.
„Man kilo mintis, jog vasarą skaitytojus galima pasitikti kieme – pasiūlyti čia relaksuotis, po to užsukti į biblioteką. Ištroškusieji gali atsigerti vaisvandenių arba kavos“, – kalbėjo bibliotekininkė B. Grybauskienė. Šią erdvę sumaniusi, ją įkūrė savo jėgomis ir lėšomis. Skaitytojai, auginantys vaikus, iniciatyvą parėmė žaislais.
Relaksakampis atidaromas tuo pačiu laiku kaip ir biblioteka. Bib­liotekininkei rūpesčių daugiau, bet jai smagu, kad pavyko įgyvendinti sumanymą, kuris stiprina bibliotekos patrauklumą.


Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių