Mažųjų šachmatininkų turnyre Tauragėje vėl pirmavo gargždiškiai

Asociatyvi Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Neseniai Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijoje susirinko gausus būrys mažųjų šachmatininkų iš Jurbarko, Gargždų, Tauragės į kalėdinius šachmatų turnyrus.


Vyko du turnyrai. 26 priešmokyklinukai (g. 2015 m. ir jaunesni) kovėsi keturiais ratais. Nenugalimas čia buvo mūsiškis Oskaras Kušlikis. Mūsų garbei ir antroji vieta atiteko Gargždų delegacijai. Jos savininkė – penkiametė Adelė Zonytė, surinkusi 3 taškus. O štai trečiąją vietą užėmė namų šeimininkai tauragiškiai.


Vyresniųjų turnyre (g. 2011–2014 m. moksleiviai) vėl dominavo Gargždų šachmatų mokyklos atstovai. Pasiekęs 5 pergales penkiose partijose, pirmąją vietą laimėjo Šarūnas Juknius. Pustaškiu nuo jo atsiliko kitas mūsiškis – Dominykas Kušlikis ir tauragiškė Laura Grikšaitė. Dominykas – antrojoje, o Laura – trečiojoje vietose. Penktoji vieta atiteko dar vienai mūsiškei – Auksei Zonytei, surinkusiai 4 taškus. Sakykime, Auksei nepasisekė su burtais, bet čia – sportas.
Kiti mūsiškiai vyresniųjų turnyre pasirodė taip: 14 vieta – Povilas Ovaltas – 3 taškai, 19 vieta – Dovydas Dargis – 2,5 taško, 20 vieta – Beatričė Lučinskaitė – 2 taškai, 22 vieta – Mantvydas Simutis – 2 taškai, 27 vieta – Norbertas Šatkus – 2 taškai, 31 vieta – Edvinas Liaušas – 1,5 taško, 32 vieta – Aronas Bužas – 1,5 taško, 35 vieta – Vytautas Lučinskas – 1 taškas. Iš viso tame turnyre kovėsi 38 jaunieji šachmatininkai.


Daliai ugdytinių tai buvo pirmos rimtesnės varžybos su kitų rajonų šachmatininkais, tad buvo nemažai jaudulio, bet džiugino ir tai, kad visi buvo ne tik apdovanoti medaliais, bet dar gavo ir kalėdinių dovanų.
Buvo puiki patirtis bendraujant su puikias šachmatų tradicijas turinčių Tauragės ir Jurbarko sporto centrų ugdytiniais.


Zigmas BITINAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių